Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem segít apám anyagilag...

Miért nem segít apám anyagilag? Vagy ez így normális? Részletek lent.

Figyelt kérdés

Feleségem várandós, a kisfiunk nyáron születik. Most költözünk egy kicsit nagyobb lakásba, amihez hitelt kell felvennünk.

Apámnak meséltem, hogy ezt tervezzük. Bevallom, reméltem, hogy esetleg valamennyi anyagi segítséget felajánl majd. Kifejezetten sokat keres, de ő inkább a mostohafiára költ, felélik így azt a rengeteg pénzt szerintem, minden hónapban. Pedig jó a kapcsolatunk, de szerintem az új felesége dönt a pénzről. Nekünk pár százezer forint is nagyon jól jönne/jött volna, de szerintem nem számíthatok ilyesmire. Ez így normális? Elvégre felnőtt vagyok. Oldjam meg egyedül?

De neki annyi pénze van. Én biztos segítenék a gyerekemnek. Mindig tisztességes voltam, dolgozom, házas vagyok, rendszeres kapcsolatom van a szüleimmel. Vagy egy 28 éves "gyereket" már nem szokás anyagilag támogatni?

Megkérni nem akarom, úgy vagyok vele, ha nem mondja, akkor így akarja, az ő döntése természetesen, kérlelni nem fogom.


Érdekelnének a tapasztalatok. Köszönöm!


2018. jan. 2. 15:01
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:
Pár évig külföldön dolgoztam, akkor nagyon jól ment, és félretettem. Hiányzott a család a barátok és a szabadidő, így hát hazajöttünk. Most kevesebb a pénz, de szépen lassan építgetjük az életünket.
2018. jan. 2. 15:22
 12/31 anonim ***** válasza:
27%
Ezek szerint nem szorulsz szülői támogatásra. Akkor mi is a gond?
2018. jan. 2. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
83%

Nem tudom, itt pár kérdező miért csak a két végletet látja? (Mondjuk alapból jellemző minden fórumra). Tehát az egyik, hogy "a semmire" miért vállal gyereket. A másik, hogy nincs rászorulva, minden rendben, akkor miért szeretne támogatást kapni.

Arról van szó mindössze, hogy jól tudna esni, ha mondjuk az apja adna pár százezret, jó szívvel. Ez a középút. Attól még nem remeg meg az egzisztenciájuk, ha nem ad az apja, de azért ott a keserű szájíze a kérdezőnek, hogy a mostohatesóra van költve rendesen.

Az a baj ezzel, hogy oké, hogy új asszonyka osztja be az anyagiakat, és rendezi a pénz sorsát, de: Ha az öreg leesik a lábáról, és pl. megtakarítása sem lesz, és esetleg a nyugdíja is szar lesz (mondjuk jó fizu mellett ez annyira azért nem jellemző), szóval ha öreg korában megszorul, akkor ugye az alaptörvény a vér szerinti gyerekének írja elő, hogy támogatni kell a szülőt (nem a mostohagyereknek).

Régebben még működött ez, hogy "akkor majd leszarom én is öreg korában", de mióta alaptörvénybe foglalták a dolgot, azóta azért minden szülő baromira észnél lehetne, mert csúnyán ki tud tolni a saját kölykével:(

2018. jan. 2. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
84%
Kedves kérdező ! Az, hogy te mit gondolsz most arról, hogy a jövőben te hogyan cselekednél, az nem más merő fantáziálgatásnál. Nyilván nem arról van szó, hogy apád vagy akár a második felesége szőrösszívű lenne, de ők is, ti is külön család vagytok, sőt talán még a találkozások sem túlzottan sűrűek. Ha apád napi szinten belelátna a napi problémáitokba, akkor négyszemközt biztosan felajánlana anyagi támogatást, ha arról a második feleség nem tudna. Azt viszont elég nehéz úgy intézni, hogy a házastárs ne szerezzen róla tudomást ill. ha nem kifejezetten Krőzushoz illő életvitelt folytatnak, akkor még náluk ez családi konfliktushoz is vezethetne. Nyugodj bele, hogy alapvetően mindig saját magadra kell számítanod, ha mégis kapsz segítséget, azt vedd isteni szerencsének, de semmiképpen ne hergeld magad, mert az csak érzelem/indulat és semmi köze valójában a tárgyias anyagiakhoz.
2018. jan. 2. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
81%
Kedves kérdező! Nem kötelessége támogatni. Az én szüleimnek több háza van, üresen állnak, mi a férjemmel mégis egy egyszobás albérletben nyomorgunk, pedig ráadásul egyedüli gyerek vagyok. Van olyan szülő, aki segít a gyerekének, van olyan, aki nem. Inkább legyél büszke arra, hogy egyedül is boldogulsz.
2018. jan. 2. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
44%
Megjegyzem, az, hogy apu mennyit keres, mire költi és ebben ki irányítja, csak a kérdező feltételezése.:-) Nekem mindenesetre erősen kamuszagú az, hogy "De neki annyi pénze van!" - egy olyan embertől, aki állítólag néhány év alatt összeszedett egy lakásra valót, aminek a "kicsit nagyobb"-ra cseréléséhez is 10 millió kell.:-)
2018. jan. 2. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
83%
Ha pesti lakás, akkor a "kicsit nagyobb" simán kerülhet 10 millával több pénzbe.
2018. jan. 2. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 A kérdező kommentje:
Nem feltételezés. Konkrétan tudom az összeget.
2018. jan. 2. 15:57
 19/31 anonim ***** válasza:
90%

"Megkérni nem akarom"


Ez a rossz kommunikáció iskolapéldája. Elvársz a másiktól egy cselekvést, amiről az illető nem is tud (elvárod apukádtól, hogy adjon pénzt, miközben lehet, hogy apukád nem is sejti, hogy szükséged van pénzre). Ebben az esetben a felelős te vagy, mert tudod, hogy mit szeretnél de nem kommunikálod.


Ha szólnál édesapádnak, hogy tudna-e segíteni, az más téma lenne. Akkor a felelős a helyzetért ő lenne, és ő eldönthetné, hogy akar-e segíteni (ami nem kötelező) vagy nem.

2018. jan. 2. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 A kérdező kommentje:
Ez lenne a logikus lépés, de ezt megtenni nehezebb, mint kigondolni :) Egyébként meg nem várom el, csak jól esne.
2018. jan. 2. 16:15
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!