Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem segít apám anyagilag...

Miért nem segít apám anyagilag? Vagy ez így normális? Részletek lent.

Figyelt kérdés

Feleségem várandós, a kisfiunk nyáron születik. Most költözünk egy kicsit nagyobb lakásba, amihez hitelt kell felvennünk.

Apámnak meséltem, hogy ezt tervezzük. Bevallom, reméltem, hogy esetleg valamennyi anyagi segítséget felajánl majd. Kifejezetten sokat keres, de ő inkább a mostohafiára költ, felélik így azt a rengeteg pénzt szerintem, minden hónapban. Pedig jó a kapcsolatunk, de szerintem az új felesége dönt a pénzről. Nekünk pár százezer forint is nagyon jól jönne/jött volna, de szerintem nem számíthatok ilyesmire. Ez így normális? Elvégre felnőtt vagyok. Oldjam meg egyedül?

De neki annyi pénze van. Én biztos segítenék a gyerekemnek. Mindig tisztességes voltam, dolgozom, házas vagyok, rendszeres kapcsolatom van a szüleimmel. Vagy egy 28 éves "gyereket" már nem szokás anyagilag támogatni?

Megkérni nem akarom, úgy vagyok vele, ha nem mondja, akkor így akarja, az ő döntése természetesen, kérlelni nem fogom.


Érdekelnének a tapasztalatok. Köszönöm!


2018. jan. 2. 15:01
1 2 3 4
 31/31 anonim ***** válasza:

Pál Feri szavai örökre a fejemben csengenek (talán még a vállalkozásom hosszútávú - nem pazarló - sikerét is ennek köszönhetem):


Ne várj semmit az élettől, és örülj, ha valamit mégis kapsz.


Nem értem, miért vár bárki bármit alanyi jogon? Ez minden boldogtalanság gyökere.

2023. jún. 19. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!