Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem hallgat meg senki a...

Miért nem hallgat meg senki a szüleim közül? Mit csináljak, hogy meghallgassanak?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretek írni (verseket, meséket... stb.)

...és ha befejezek egy történetet és szeretném elolvasni anyukámnak mindig az mondja, hogy most dolgoznia kell, de amikor (kb. 2 perccel ez után) bemegyek a szobába azt látom hogy a facebookot lapozgatja... odamegyek és elkezdem olvasni, leint, és azt mondja hogy tegyem le és el fogja olvasni.

Egy óra múlva bejön a szobámba és azt mondja hogy jó... elmondja ami az első két oldalon volt és ennyi... végig sem olvassa.

Apukámat nem piszkálom ilyenekkel mert tudom hogy csak végig bólongatja az egészet olvasni meg nem szeret.

Már ott tartok hogy a kutyámmal beszélek és neki mesélem el az új ötleteimet...ha ő éppen alszik akkor egy nagyon régi játék macimnak mesélem el a gondolataimat...

Régen anyukámat nagyon érdekelték a verseim/meséim de mostanában sokat veszekszik velem, hogy tanulás helyett írok...nem tudom miért zavarja, mert az eredményeim (többnyire ötösök) jók

Sokat is sírok ezért mert néha nagyon csúnyán leszól, csak azért mert szeretném ha meghallgatná amiket írtam :(

Várom az ötleteket 16/lány



2018. jan. 3. 19:04
 1/7 anonim ***** válasza:
79%
Én szivesen meghalgatom :D
2018. jan. 3. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
95%
Nálunk is ez volt. Nálunk Apu volt ilyen velem. Én is irtam,magamnak,aztán megmutattam egy tanárnomnek,végulis egy pályazatot meg is nyertem, meg jelent pár versem is,folyoiratokban. Apu akkor is legyintett h ez semmi,hulyeség,idopocsékolás. Elértem vmit bármit,sose ertékelte. 30 felett már tudom h érzelem mentes szulo elismerését akkor se kapom meg ha fejre állok,őt ugy nevelték h van kaja ágy és ennyi elég is a gyereknek, Öléles,érzelem semmi. Én nem kovetem a példáját a gyerekeimél. A gyerekeim mikor feltették a kérdést, h nagypapa mindig ilyen rideg volt. Annyit mondtam, igen...
2018. jan. 3. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
98%
Jaj ne. Volt egy barátnőm, imádtam őt, de ezzel üldözött ki a világból, hogy heti 3 húszoldalas fanficeket küldözgetett, amiket ő írt. Mind ugyanolyan volt. Untam, de nem mertem elmondani neki, ő meg magától nem vette észre. Mi lenne, ha az agyszüleményeid helyett beszélgetéssel próbálkoznál náluk?
2018. jan. 3. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Nagyon szeretnék író lenni és történelmi témájú minden kis mesém.

Számos versenyt nyertem velük és csak arra vagyok kíváncsi, hogy a szüleim miért nem értik meg, hogy én ezzel akarok foglalkozni.

Nem hiszem, hogy kb. négy oldalt nem tud végigolvasni anyukám. (De én gépeljek neki negyven oldalt, csináljak neki Power Point-okat és segítsek neki hasonlókban.)

2018. jan. 3. 21:33
 5/7 anonim ***** válasza:
66%
Türelmetlenek, fáradékonyak, nem fog az agyuk, stresszesek, az agyukat is inkább még munka után pihentetni szeretnék, mint olvasni és koncentrálni valahova, ahova figyelniük kell. De legalább értékelendő, hogyha részben elolvassák, mert jelentesz nekik valamit, anyukád legalább nekifutott az elolvasásának. De ilyenkor inkább már relaxálni kéne az embereknek, pihentetni magukat az esetleges ráadásul még stresszes munkahely után. Ha nincs stressz, akkor is fárasztó, leterhelő, tornáztatni az agyuk, a szervezetük. Amúgy szülők pl lehetnek elfoglaltak , tehát nem feltétlenül fullos mindig a kritikájuk.
2018. jan. 3. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
45%
*elfoglaltak helyett elfogultakra gondoltam,pedig figyeltem, hogy mit írok:D
2018. jan. 3. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
62%
Mert eböl nem fogsz tudni megélni hobbyinak jó .viszont munka után piheni szeretnének ,nem odafigyelve olvasni,és utána véleményt mondani .
2018. jan. 4. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!