Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ez szeretet? Mert a szüleim...

Ez szeretet? Mert a szüleim ezt állítják.

Figyelt kérdés
Én mégsem érzem így. Nincs olyan nap, hogy apám és anyám ne szólna be valamiért. Pl. anyu megkér, hogy vigyem ki neki a telefont és a tokját, de ő nem arra a tokra gondolt, hanem a másikra, és ilyenekből képes veszekedést szítani. De apám is. Anyámnak ha nem ugrok egyből, akkor megmondja, hogy miért nem jöttem ki rögtön, amikor szólt. Ha elmondom a problémámat, akkor egyből azzal jönnek, hogy nekem mindig csak bajom van. Amikor régen mondtam, hogy az iskolába gúnyolódnak, akkor is azt mondták, hogy biztos oka van annak, mert rám szálltak. Mindig azt mondják hogy nekik vannak a legelrontottabb és legszerencsétlenebb gyerekük. Mindig mások gyerekeit dicsérik: nézd csak xy milyen ügyes, ő a jég hátán is megélne, nézd csak ennek a lánynak mindig akad pasija, míg neked senki. Nem tartják tiszteletben a privát szférámat, a szobámban ülnek. Azt lesik, vajon én mennyi villanyt használok el. Illetve azt is nézik, hogy neten mit nézek, és meg is jegyzik, hogy én mennyi hülyeséget olvasok, vagy nézek. Szerintük örüljek, ha van aki elvisel, ugyanis engem sehol nem szeretnek, mert nem vagyok szerethető. Ha vesznek valamit, utána azt mondják, hogy na látod, mennyi mindent megveszek neked.
2018. jan. 4. 09:51
 1/5 theradion ***** válasza:
93%
Nem. Ezt nevezik úgy, hogy mérgező szülők.
2018. jan. 4. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
93%

Ha meg a gyerek felakasztja magát az érzelmi terror miatt, akkor ezek a szülők szokták széttárni a karjukat, hogy "hát én nem tudom hogyan jutott idáig, mi mindent megtettünk érte..."

Én elhúznék amilyen gyorsan csak lehet. Mondjuk én meg is tettem, azóta nyugodtabb az életem.

2018. jan. 4. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Igy van utolso,de akkor jon hu de boldog gyerekora volt szoveg nem is értik miért tette...
2018. jan. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Átérzem a helyzetet,teljesen olyan.mintha anyámat és öreganyámat írtad volna le.Ha a suliban gúnyoltak azt mondták nekem meg is érdemled.Nekem is a szobámba telepedtek le állandóan plusz mindig mikor hazaértem fel volt forgatva a szobám.Állandóan őriztek,nem akartak sehova engedni.Volt,hogy leláncolták a kaput és lelakatolták.Lelki terrorba tartottak,bántottak érzelmileg és máshogy is..Az önbizalmadat akarják teljesen lerombolni,de ne hagyd nekik.Próbáld nem a szivedre venni a beszólásaikat.Én azt mondom neked,hogy amint lehet lépj le onnan,én megtettem és jó döntés volt.Az ilyeneknek sosem lehetsz elég jó,mindig belédkötnek ahol csak lehet.
2018. jan. 4. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
A nagyszüleiddel milyen viszonyod van? Nekik elmondhatnád, ha ők nem ilyenek. Vagy esetleg egy tanárnak, vagy rokonnak, vagy valaki olyan felnőttnek, akivel jobb a viszonyod. Ők biztos fognak segíteni majd, mert elhiszem, hogy nagyon rossz. És így, hogy minden lélegzetvételedre odafigyelnek, akkor nem csodálom, hogy nem volt még barátod(igaz, nem kell mindenkinek már egyből ezer legyen), gondolom nem is mertél az interneten irogatni, meg hasonlók. :))
2018. jan. 4. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!