Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tudnám leszerelni a...

Hogyan tudnám leszerelni a mostohaanyámat?

Figyelt kérdés
4 hónapja el kellett meneküljek otthonról röviden a mostohaanyám miatt. Nagyon rám akaszkodott a legtöbb ember szerint pozitív értelemben, de nekem elképesztően kellemetlen volt. Amíg "otthon" laktam sokszor piszkált a lányával, hogy milyen jól néznénk ki együtt, de voltak egyéb dolgok is, ami miatt le kellett lépnem. Miután elköltöztem eltelt 1 hónap és elkezdte kérdezgetni, hogy költözhetne-e hozzám a lánya. Többször is leráztam őket valami nem túl bántó, de érthető szöveggel a kérést, hogy nem szeretném ha hozzám költözne, de elfajultak a dolgok. Konkrétan ismét rám erőszakolni akarja a lányát, de nem csak verbálisan, hanem tettekkel is és ez a mutatvány lassan napi szinten megy. Elég sok mindennel próbáltam már leakasztani őket magamról, volt amikor olyan kegyetlen voltam, hogy fordított esetben én már régen fejbe vertem volna magam, de nem igazán sikerült rájuk hatnom. Lehet erre valami módszert alkalmazni?

2017. dec. 16. 18:10
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
86%
Próbáltad már az őszinteséget?
2017. dec. 16. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 A kérdező kommentje:
Igen próbáltam. Sőt voltam elképesztően bunkó paraszt is, hogy nem érdekel, ha megharagszik rám, de valami csoda folytán nem igazán lehet neki olyat mondani, amiért úgy igazán megharagudna. Amiket mondtam/tettem velük én már régen megöltem magam és nem igazán értem, hogy egyáltalán bárki is miért áll még velem szóba.
2017. dec. 16. 18:18
 3/45 anonim ***** válasza:
100%

"Kati, mondtam már, hogy NEM költözhet hozzám a lányod, az okot is mondtam, légy szíves, ne zargass ezzel többször."

Ha pedig zargat: "Ezt már megbeszéltük." Kész, téma lezárva.

A lány mit szól ahhoz, hogy így rád akarja erőszakolni az anyja? Vagy valójában ő akarna veled lenni és az anyját használja közvetítőnek?

2017. dec. 16. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
100%
Hazaviszed az egyik bevállalós haverodat és bemutatod, mint a pasid...de videózd le a csaj és az anyja fejét közben XD
2017. dec. 16. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
100%

Ha a mostohaanyáddal nem boldogulsz, beszélj a lánnyal!

Határozottan világosítsd fel egyszer és mindenkorra, hogy se testednek, se lelkednek nem kell, barátkozni sem akarsz vele, tehát állítsa le az anyját!...(és önmagát is!)


Vagy mondd nekik, hogy van egy barátnőd, akivel tervezitek az összeköltözést!

2017. dec. 16. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 A kérdező kommentje:
A lánnyal annyira nem beszélgettünk. Csak néhány alkalommal beszéltem vele, abból az egyik ilyen alkalom az volt, hogy mondtam neki hogy kezdjen valamit az anyjával, amit láttam is rajta hogy rosszul esik neki. Azt hogy a lány akarna annyira nem igazán hiszem, én inkább csak úgy látom hogy szót fogad mivel az anyja. Főleg azért is, mert amikor ez az egész hajsza elkezdődött a lány még alig ismert.
2017. dec. 16. 18:26
 7/45 A kérdező kommentje:
Meg persze valahol az én hibám is, mert ott hibáztam, amikor 1-2 apróbb dologba belementem, hogy ne legyen veszekedés, de akkor még otthon laktam.
2017. dec. 16. 18:28
 8/45 A kérdező kommentje:
Már mondtam neki többször is, hogy nem költözhet hozzám, de eléggé rámenős. Néhány napja arra mentem haza, hogy a ház előtt állt az autója, amit már messziről felismerek, mert már attól a gyomorgörcs kap el ha meglátom az autóját annak a nőnek. Meglepetésemre az udvarban mászkáltak és amikor megkérdeztem mit csinálnak azt mondták, hogy engem vártak mert akkor most hoznák a lányának a cuccait és ideköltözne.
2017. dec. 16. 18:36
 9/45 anonim ***** válasza:
100%

Vedd elő a rosszabbik énedet, és rugdosd el magadtól.

Én azzal is megfenyegetném, hogy feljelentem zaklatásért.


Apukádnak mi a véleménye a felesége viselkedéséről?

2017. dec. 16. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 A kérdező kommentje:
Még a kezdetben, amikor hozzánk költözött már akkor is elég nyomulós volt, de nem ennyire és én már akkor szóltam az apámnak, hogy nekem ez sok, de azt mondta hogy őt ez nem zavarja hagyjam én is magam. Később már azt mondta, hogy hagyjam ezekkel a dolgokkal őt békén. Eléggé elhidegült tőlem az apám, amióta ezzel a nővel van. Bár lehet csak azért, mert azt hiszi hogy a jelenlegi párját meg fogom attól kedvelni ezt nem tudom. Szerinte csak kamaszkori dacból utálom őt így ő nem is fog foglalkozni ezzel.
2017. dec. 16. 18:48
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!