Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ilyen esetben mit tudok tenni?

Ilyen esetben mit tudok tenni?

Figyelt kérdés

Amióta megvan az ajtó a szobámra egyszerűen azt veszem észre hogy sokszor bejárkálnak hozzám.

Egyszer bezártam az ajtót és akkor le lettem cseszve, szóval nem zárhatom be a saját ajtóm... (apát ismerve ha bezárnám az ajtót leszedné...)

Az a problémám hogy a szüleim egy nap sokszor benyitnak hozzám fölöslees dolgok miatt, meg a héten is reggel úgy mentem el hogy az ajtót becsuktam, erre mikor haza jöttem az ajtóm nyitva volt és a függönyöm elvolt húzva.

Anya szereti megmondani hogy húzzam el a függönyt a szobámba vagy épp hagyjam nyitva az ajtót,stb...

Minden hétvégén kell segíteni itthon ami normális és alap dolog.Gyorsan megcsináltam hogy utána ne zavarjanak és egyedül tudjak lenni.Erre újra és újra anya benyit a szobámba hogy segítsek olyan dologba a bátyámnak amit ő egyedül is eltud végezni, hiszen nem nagy feladat.

Én itt már ideges voltam ,de nem szóltam semmi, csak mentem gyorsan és megcsináltam, ezután visszamentem a szobámba.

Azt tudni kell hogy én nagyon kevés időt tudok egyedül lenni, úgy hogy ne zavarjon meg senki sem.

Már hosszú ideje szeretnék egyedül lenni, de mostanában a szüleim nagyon szeretnek hozzám benyitogatni.. És ha ilyenkor bármit mondanak akkor hírtelen felkapom a vizet, mivel nem tudok egyedül lenni (még akkor is felkapom a vizet ha nem megkérnek valamire hanem csak mondanak valamit), de ezt próbálom titkolni...

Nekem szükségem van arra hogy legyen személyes terem...

Ma is kihívtak a szüleim hogy kicsit menjek ki a szobámból hogy lássanak engem.Azzal semmi bajom hogy beszélgetni akarnak velem vagy érdeklődnek, de az hogy egyszerűen nem tudok egyedül lenni megőríjt és hírtelen haragú leszek és felkapom a vizet ilyenkor elég könnyen.

Szóval nem tudom mit csináljak.

Holnap végre egyedül szeretnék lenni, de nem tudom mit csináljak, hogy ez sikerüljön is és ne legyen belőle cirkusz vagy büntetés.

A bátyámat mostmár meguntam hogy bejárkál és bunkón mondtam hogy menjen ki, de ő csak beljebb sétált a szobámba én elindultam felé és akkor ment ki mivel anya rászólt és becsaptam az ajtót.

Meguntam hogy mindig csak tűrnöm kell és ő meg csak úgy szivatásból bejön hozzám.


2018. jan. 7. 00:08
 1/8 anonim válasza:
79%
Tudom milyen érzés. Én inkább már nem szólok semmit, csak próbálok beletörődni, mert bármit is mondanék, úgyis csak az lenne, hogy "majd a saját lakásodban azt csinálsz, amit akarsz." Hátha a te családod normálisabb, ülj le velük beszélni.
2018. jan. 7. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
17%
Hány éves vagy? Mert 18 felett már elég gáz ha még az ajtodat se csukhatod be magadra. :O
2018. jan. 7. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
73%
Nálam ugyanez van. Csak nekem öcsém van aki konkrétan MINDIG az ÉN szobámban játszik az ÉN gépemen... Idegesítő. Sajnos én se tudok mit kezdeni ezzel mert akármennyire üvöltözök vele, fél óra múlva ugyanúgy visszajön. :( Ha szerencséd van a szüleiddel meg tudod értetni valahogy, de a bátyáddal nemhiszem.
2018. jan. 7. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
78%

Megpróbálhatsz beszélni velűk de felnőttek te pedig a gyerek (akár hány éves is vagy)

és nem fogják komolyan venni mert ővék az irányítás fordított esetbe ha ők kérnének téged te kénytelen lennél eleget tenni a kérésnek ez mindenkinél így van átlagos szülő gyerek viszony neked kevesebbet ér a szavad.. nem hiszem hogy konfliktus nélkül vagy megúszod ha változást akarsz. minden esetre higgadtan lényegretörően elősször érvelned kell és kérned mondjuk az ajtobezárásra az engedélyt de ne követeld mert akkor dacból se engedik meg ha nem enyhülnek akkor kezdj el komolyanbban felszólalni és követelni mert nem hiszem hogy veszekedés nélkül megúszod de valami komprumisszum biztos van.

2018. jan. 7. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
73%

Semmit, majd ha elköltözöl nyugi lesz :)


Te megprobáltad, ök leszarják, neked sakkmatt.

Nálunk mostohaanyám mászkált be folyamatosan, és rendezkedett még 21 éves koromban is, hiába mondtam neki hogy törödjön a saját szar életével. Aztán inkább már haza sem jártam, és 23 évesen boldogan leléptem végre.

2018. jan. 7. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
73%

14 éves lányom van, nem zárható a szobaja. Konkrétan nálunk egyik szoba sem zárható, kivéve a fürdőszobat, de azt is ki lehet nyitni kívülről, ha szükséges. Nem is lesz zár egyiken sem és ennek oka az, hogy anno a férjem apja infarktust kapott és nem tudtak bejutni a szobájába, mert zárva volt az ajtó.

A csukott ajtót tiszteletben tartjuk, mindenki kopog és vár arra, hogy bemehessen valahova. Más szobájába ha nincs itthon csak szükséges esetben megyünk be -pl a gyerek mosott ruháit bevinni, illetve reggel, amikor ébreszteni kell, akkor megyek be kopog nelkul, mert azt akkor még ugy sem hallja. Nála nincs függöny, csak reluxa, ez napközben fel van húzva, a szellőztető kinyitva, illetve jó időben az ablak is nyitva van. Az ajtó reggel amíg iskolaba nem megy nyitva van, utána csukva.

Szerette volna, ha zárható a szobaja, de amikor elmagyaraztűk miért nem lesz az, megertette és azóta is tapasztalja, hogy senki sem megy be engedély nélkül.

Beszélni kellene a szuleiddel, de nem tamadoan, meg nem "az én szobám azt csinálok amit akarok" stilusban

2018. jan. 7. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
73%
14F vagyok. Anya nekem is sokszor szol ,hogy nyisd ki az ajtót. Meg ,hogy gyere ki egy kicsit , de nem azert mert nem hagynak egyedul lenni. Próbáld meg szépen megbeszelni velul,hogy szuksged van egy kis magányra. Kell az néha. Nem lehet mindig tarsasagban lenni. Ezt teljesen megertem jo néha egyedul lenni. Én valahogy elmondanam nekik ,hogy ertsetek meg nekem is kell egy kis magány. Bar azt nem ertem minek akarod bezárni az ajtót. Csukd be , de minek kell bezarni? Oké nyilván nem akarod hogy bejojjenek mert egyedul akarsz lenni , de erre nem ez a megoldás. Az pedig ,hogy ideges teljesen mehertem en in ilyen hirtelen haragu vagyok.
2018. jan. 7. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem direkt szivatnak mert látják hogy ideges leszel tőle ha járkálnak, legalábbis a testvéred biztos. A legjobb erre az ha fül bedug és nem figyelsz rájuk. Előbb utóbb megunják. Nem kell kiabálni velük, ha bent vannak a szobádba ne figyelj rájuk egyáltalán, ha valamit kérdeznek játsz hülyét mintha nem hallanád.
2018. jan. 7. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!