Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Bántalmazó szülőkkel felnőttek...

Bántalmazó szülőkkel felnőttek, ti is éreztetek így?

Figyelt kérdés

Gyerekként el nem tudtam képzelni, hogy más barátnőim, osztálytársaim, egyszerűen más gyerekek hogyhogy nem félnek a szüleiktől, hogy tudnak nyugodtan bejönni az iskolába, várni, hogy hazamehessenek, hogy lehetnek ilyen kiegyensúlyozottak.

Kislányként (10-11) azt hittem, az osztálytársaim csak viccelnek azzal, amikor azt mondták, őket nem szokták megverni, számomra ez hihetetlen volt.

13-14 évesen is úgy éreztem, minek az embernek család, ha az a lényege, hogy bántják egymást, jobban fél az ember, mint az iskolában, vagy idegenektől.

Egyszer még etika órán mondta a tanítón néni nyolcadikban, hogy a gyerekek akkor érzik biztonságban magukat, ha otthon vannak a szüleikkel. Erre nekem az volt az első gondolatom, azokkal a gyerekekkel valami biztos nagyon nincs rendben, mert én akkor érzem magam biztonságban, ha egyedül vagyok otthon, vagy ha jó messzire onnan.


Elég durva bántalmazásban és lelki terrorban részesültem kb 3 éves korom óta (nincs olyan emlékem, amiben még nem féltem volna) egészen 19 éves koromig, amíg el nem költöztem, de még mindig valahogy nem vagyok rendben teljesen.


24N


2018. jan. 8. 07:28
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
*bántalmazó szülők mellett felnőtt gyerekek, így egyértelműbb
2018. jan. 8. 07:29
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

"Gyerekként el nem tudtam képzelni, hogy más barátnőim, osztálytársaim, egyszerűen más gyerekek hogyhogy nem félnek a szüleiktől, hogy tudnak nyugodtan bejönni az iskolába, várni, hogy hazamehessenek, hogy lehetnek ilyen kiegyensúlyozottak.

Kislányként (10-11) azt hittem, az osztálytársaim csak viccelnek azzal, amikor azt mondták, őket nem szokták megverni, számomra ez hihetetlen volt. ".


Furcsa volt újraélni ezeket a mondatokat. Régen volt már, de most felidézted bennem, hogy dettó ugyanezeket éreztem én is mindig.

2018. jan. 8. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ismerős, pedig engem "nem is" vertek, "csak" mostohaanyám terrorizűlt minden nap.


Potom 4 év alatt tönkretett, gyűlöltem hazajárni, görcsben volt a gyomrom, pedig már felnőtt voltam akkor.


Ha egy társaságban vagyunk, műig nem szólalok meg akkor, mert tuti hogy leugat vagy beszól. A kedvesem - még - nem ismeri, de ha rajtam múlik soha nem is fogja, a gyerekem pedig 100%-hogy nem megy majd hozzájuk.

2018. jan. 8. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az általános iskolai igazgatóm volt ilyen. Verte a gyerekeket indokolatlanul, csupán a hatalma fitogtatása végett. A folyamatos erős stressztől több gyereknek rövidlátása lett, többek közt nekem is. De vétkesek közt cinkos aki néma alapon én is hibás vagyok, mert azt mondták a jogászok hogy bűne el sem évül és én mégsem vittem még bíróság elé. Pedig ideje lenne mert már 70 fele járhat és még a végén úgy hagyja itt rongyos életét hogy nem is felelt bűneiért.
2018. jan. 8. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

" "Gyerekként el nem tudtam képzelni, hogy más barátnőim, osztálytársaim, egyszerűen más gyerekek hogyhogy nem félnek a szüleiktől, hogy tudnak nyugodtan bejönni az iskolába, várni, hogy hazamehessenek, hogy lehetnek ilyen kiegyensúlyozottak.

Kislányként (10-11) azt hittem, az osztálytársaim csak viccelnek azzal, amikor azt mondták, őket nem szokták megverni, számomra ez hihetetlen volt. ".


Furcsa volt újraélni ezeket a mondatokat. Régen volt már, de most felidézted bennem, hogy dettó ugyanezeket éreztem én is mindig."



Szinte ugyanez...Olyan igazán rendesen sosem vertek meg, hogy nyoma legyen, de azért jópárszor kaptunk. Mára már megbékéltem velük (igaz, apukám sajnos már elhunyt), de a kapcsolatunk csak felszínes.

25N

2018. jan. 8. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Engem sose vertek és nagyon sajnálom akiket igen 😦 remélem be fogyógyulni a lelketek és ti jó szülők lesztek majd.
2018. jan. 8. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nálad 4 évvel vagyok csak idősebb, de én is "ilyentájt" kezdtem érezni, h valami nincs rendben. Hasonló a szitu nálam is, csak itt még jön egy kis szexuális abúzus is "kedves drága" beteg nevelőapámtól.

Én azt ajánlom, hogy kezdj el ezzel foglalkozni, mert az élet sok-sok területére kihat, ha az embernek nem normális, szerető családi alapjai vannak. A későbbi családalapításkor robbanhat a bomba, ha ezzel nem kezdesz valamit belül (lehet bele sem mersz gondolni, de szerinted anyádék miért ütöttek? nyilván ők is ezt kapták. Te is vinnéd tovább? )


Én évekkel ezelőtt az anyámmal való konfliktust (verés, fizikai és mentális erőszak, szemet hunyt amikor apám molesztált csak a pénz miatt) családállítással próbáltam emésztgetni, ami segített is, jártam pszichoterápiára, megértő terápiára kineziológushoz, sőt még asztrológusnál is voltam. Azt kerestem, hogy miért kellett nekem gyerekként ennyit szenvednem a köcsög szülők miatt. Iszonyat szerencsétlennek éreztem magam, és ez egyébként a karrieremre kihat sajnos. Gyerekként ezt nem fogalmazod meg, hisz nincs összehasonlítási alapod, max a kortársakkal, viszont neked az az alap, amit otthon látsz, az a kifordított élet, hogy nem vagy ott biztonságban. Jól érezted gyerekként.


Az "apámmal" való konfliktust mai napig gyógyítom magamban, azzal is családállítás, és különböző beszélgetésekre járok. Ez még jelenleg is tart. Nagyon fájdalmas, és iszonyat düh munkál bennem.


Egy idő után könnyebb lesz. Főleg ha egyke vagy és egyedül viseled ezt a kőkemény terhet, és egyedül kaptad a "kitüntetést", azzal küzdened kell. Muszáj foglalkozni ezekkel a dolgokkal, mert csak felemészt.


N 28, aki még mindig küzd

2018. jan. 9. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
45 vagyok mar, de mai napig kihat az eletemre Nagyon nagyon "csak" 2x vertek el, erre mar nem emlekeznek a szuleim, pedig apam a foldon fekve rugdosott 14 eves lanykent. Mindig féltem tőle, ha felemelte a hangját már rettegtem. Anyám sose védett meg ez nagyon fajt. Amugy sokszor utalta apamat, de ebben (ellenem) mindig vele volt. Mindig leszurtak mindenert - ha most mhelyen tevedek, mar rettegek. Kihatott parkapcsolatra is, 13 evig eltem bantalmazo kapcsolatban (nem fizikailag). Ha a parom kicsit is hangosabban beszel, mar sirok. Bekapcsol a " nem szeret" gomb....pedig imad es mindig szeretget, vele vagyok teljes erzelmi biztonsagban. Sajnos nem tudom mi segit....az ido talan...
2018. jan. 9. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nállam is hasonló képen volt :D

Egy haverom kérdezte , hogy mik azok a foltok rajtam, mondtam, hogy megvertek. Teljesen kivolt akadva , elmondta , hogy őt sosem verték stb én meg csak pislogtam, hogy Mivan??

Addig én azt hittem, hogy ez a normális , hogy megrugdosnak otthon stb

2018. jan. 9. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Felhozom a témát. Igen, pontosan így éreztem én is. Rettegtem a szüleimtől, mert állandóan csak ellenőriztek, szabályoztak, fenyítettek, ütöttek-vágtak. Féltem otthon lenni, örültem, ha elmentek otthonról, görcsbe rándult a gyomrom, mikor hallottam őket megjönni. Teljesen értelmezhetetlen volt nekem, amikor más gyerekek azt mondták, szeretik a szüleiket, a testvérüket. (A nővérem is egy rosszindulatú gyökér.) Hogy lehet az? Nekem a szülő két félelmetes óriást jelentett, akik mindenbe belekötnek, tiltanak, büntetnek, elvesznek, és ájult tisztelettel imádják az iskolát, ahol természetesen a tanárnak mindig igaza van. Csak felnőttként voltam képes megérteni, hogy az enyém egy beteg család volt.
2018. máj. 16. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!