Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Bántalmazó szülőkkel felnőttek...

Bántalmazó szülőkkel felnőttek, ti is éreztetek így?

Figyelt kérdés

Gyerekként el nem tudtam képzelni, hogy más barátnőim, osztálytársaim, egyszerűen más gyerekek hogyhogy nem félnek a szüleiktől, hogy tudnak nyugodtan bejönni az iskolába, várni, hogy hazamehessenek, hogy lehetnek ilyen kiegyensúlyozottak.

Kislányként (10-11) azt hittem, az osztálytársaim csak viccelnek azzal, amikor azt mondták, őket nem szokták megverni, számomra ez hihetetlen volt.

13-14 évesen is úgy éreztem, minek az embernek család, ha az a lényege, hogy bántják egymást, jobban fél az ember, mint az iskolában, vagy idegenektől.

Egyszer még etika órán mondta a tanítón néni nyolcadikban, hogy a gyerekek akkor érzik biztonságban magukat, ha otthon vannak a szüleikkel. Erre nekem az volt az első gondolatom, azokkal a gyerekekkel valami biztos nagyon nincs rendben, mert én akkor érzem magam biztonságban, ha egyedül vagyok otthon, vagy ha jó messzire onnan.


Elég durva bántalmazásban és lelki terrorban részesültem kb 3 éves korom óta (nincs olyan emlékem, amiben még nem féltem volna) egészen 19 éves koromig, amíg el nem költöztem, de még mindig valahogy nem vagyok rendben teljesen.


24N


2018. jan. 8. 07:28
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Hozzáteszem, hogy akkoriban a gyerekek pofozása, verése amolyan jópofa humorforrás volt. Volt akkoriban egy gyerekeknek szánt havi kis könyvszerű kiadvány, a Hahota, viccekkel, karikatúrákkal, képregényekkel. Ezekben rendszeresen magától értetődő szituáció volt, hogy a gyerek egyest vagy intőt kap, és otthon megpofozzák, vagy visszatérő képes poén, hogy a gyerek megpróbálja kikerülni a testi fenyítést, pl. sisakot húz, mielőtt átadja az ellenőrzőjét. Meg sem fordult a fejemben, hogy ez nem helyes. Csak amikor egyszer a kezembe került egy IPM magazin, és abban olvastam arról, hogy az ilyesmi mély nyomokat hagy, hogy ez bántalmazás és nem helyes, akkor kezdtem érezni, hogy ez tényleg nem jó.
2018. máj. 16. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!