Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Felhívnátok minden héten...

Felhívnátok minden héten valakit akit alig ismertek, mert az apátok megkért rá?

Figyelt kérdés
Röviden és nagyvonalakban az a történet, hogy én külföldön tanulok és támadt egy problémám az egyetemen, akit apukám egyik ismerőse segített megoldani (a férfi itt tanít az egyetemen, de nem az én karomon). Akkor találkoztam ezzel a tanárral meg beszéltem vele telefonon, megköszönten a segítségét, mondta, hogy szóljak, ha valaki gond van és, hogy apukám rábízott, de mivel nem volt gond nem kerestem. Egyszer összefutott apukámmal és mondta neki, hogy nem tud rólam semmit, pedig azt hitte hívni fogom rendszeresen...Ezután apukám megkért, hogy hívjam fel ezt az embert minden héten, mert számít rá és ha felhívom szerinte minden rendben lesz az egyetemen is...Még arra is megkért írjak neki SMS-t újévkor... Azt mondta, ha megszegtek a megállapodásunkat, hogy felhívom minden héten többet nem látogat meg. Ez normális??! Úgy képzeljétek el, hogy apukámat kb. havonta látom.

2018. jan. 10. 10:11
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
98%

ha jól tanulsz, akkor nincs szükséged jópofizásra, ha nem, akkor viszont javallott a kapcsolattartás

ezt nevezik érdeknek.

2018. jan. 10. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
93%

Megkérdezném apukámat, hogy mégis, mi a fityfenét mondjak annak a majdnem ismeretlen embernek?

És ha nincs problémám, miről meséljek neki? Pláne hetente! Hogy éppen most voltam boltban, és vettem 15 dkg szalámit magamnak? Vagy most éppen kicsit náthás vagyok, ezért esténként otthon vagyok és sok teát iszom? Ilyen részletességgel maximum a szüleinek mesél magáról az ember.


Szerintem maximum annak lenne értelme, hogy félévente elmondod neki, melyik tárgyat milyen eredménnyel tetted le, melyiket tartottad érdekesnek, melyikkel szenvedtél meg a vizsgára, melyik tanárral voltál elégedett, melyikkel nem.

Hetente ilyeneket nem lehet mesélni.


A férfit sem értem: Miért hitte, hogy hívni fogod rendszeresen és mesélsz magadról? Megoldódott a problémád, újabb nem adódott, miért hívnád?


Kérdésedre válaszolva: ha apám ragaszkodna hozzá, hát felhívnám az illetőt. Elmondanám neki, hogy visszahallottam, hogy ő azt hitte, hívni fogom rendszeresen. Hát nem akarok neki csalódást okozni, felhívtam. Ezután megkérdezném, velem kapcsolatban mire kíváncsi. Ha olyanokat mond, amiket nem gond kiteregetnem, akkor rendesen válaszolnék. Ha nagyon bele akarna mászni az életembe, akkor terelnék.


De ha nem okozna problémát az apai látogatás elmaradása, akkor lehet, hogy magasról sz...nék az egészre és nem hívnám.


Ezt neked kell eldöntened, mennyire lenne neked probléma, ha apukád kiakadna és tényleg nem látogatna.

2018. jan. 10. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
91%
Engem egyszer egy tanár arra kért meg csak úgy, a semmiért, minden előzmény és következmény nélkül, hogy a honlapján szerkesztgessem a saját magát fényező önéletrajzát. Ráment egy csomó felesleges idő, de nem lehetett rá nemet mondani. -.-
2018. jan. 10. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
91%

#10-re:

Ez egyre különösebb!

Okvetlen írd meg, mit mondott a munkahelyén neked!


Jó tanács: ha te lány vagy, kizárólag nyilvános helyre menj el hozzá. A lakására semmiképp se, és az autójába se ülj bele! Ne engedd, hogy pl. hazavigyen, akármennyire kényelmesebb lenne!

2018. jan. 10. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 A kérdező kommentje:
#14 Igen lány vagyok, de ez az ember az apám miatt nem merne kikezdeni velem.
2018. jan. 10. 11:34
 16/32 anonim ***** válasza:
88%
Ebben ne legyél olyan biztos. Ovatosan. Csak is nyilvános helyre menj. Ketto van fiu az életedben,lehet Apukád emiatt nyomoz,és akarja h a pasi figyeljen v épp akadályozzon abban h a pasval legyél.
2018. jan. 10. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
98%

"Azt mondta, ha megszegtek a megállapodásunkat, hogy felhívom minden héten többet nem látogat meg."


Én simán megmondtam volna neki, hogy rendben, akkor ne látogasson, de nem fogsz egy félidegennel hetente jópofizni, csak azért, mert a haverja. Apád láthatóan nem ismeri a határokat, úgyhogy ezeket neked kell kijelölnöd - vállalva ezzel az esetleges (úgyis átmeneti) konfliktust.

2018. jan. 10. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
86%

Ez a csávó csak le akar szopatni, az is biztos... nehogy bemenj, vagy ha mész, TANÚVAL! Ugyanis a tvsz szerinte hallgató és tanár kettesben NEM lehetnek benn, pont a visszaélés miatt.


Egyébként én ezek után magasról szarnék apámra, hülye zsarnokoskodó idióta.

2018. jan. 10. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
79%
Ha ezt így eljátszanák, akkor persze, felhívnám minden héten, és hajmeresztő sztorikat mesélnék magamról, amiket apám szigorúan nem tudhat meg. ;)
2018. jan. 10. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
93%
Elég furcsa ez az egész felállás. Az, hogy akkor segített neked, rendes volt tőle, meg is köszönted neki, szerintem ezzel a dolog le van zárva. Egy felnőtt embert nem "bízunk rá" valakire úgy, hogy mint egy kisgyereket, hogy beszámolási kötelezettséged lenne a dolgaidról. A gorombaságra pedig pláne nem adtál okot egyikük részéről sem. Szerintem sem apád, sem ez a bizonyos tanár nem teljesen százas, ha ezt komolyan gondolják.
2018. jan. 10. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!