Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Felhívnátok minden héten...

Felhívnátok minden héten valakit akit alig ismertek, mert az apátok megkért rá?

Figyelt kérdés
Röviden és nagyvonalakban az a történet, hogy én külföldön tanulok és támadt egy problémám az egyetemen, akit apukám egyik ismerőse segített megoldani (a férfi itt tanít az egyetemen, de nem az én karomon). Akkor találkoztam ezzel a tanárral meg beszéltem vele telefonon, megköszönten a segítségét, mondta, hogy szóljak, ha valaki gond van és, hogy apukám rábízott, de mivel nem volt gond nem kerestem. Egyszer összefutott apukámmal és mondta neki, hogy nem tud rólam semmit, pedig azt hitte hívni fogom rendszeresen...Ezután apukám megkért, hogy hívjam fel ezt az embert minden héten, mert számít rá és ha felhívom szerinte minden rendben lesz az egyetemen is...Még arra is megkért írjak neki SMS-t újévkor... Azt mondta, ha megszegtek a megállapodásunkat, hogy felhívom minden héten többet nem látogat meg. Ez normális??! Úgy képzeljétek el, hogy apukámat kb. havonta látom.

2018. jan. 10. 10:11
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:

#19 Ez jó.:))))

#18 Legszívesebben tényleg nem mennék be, de me akarom zárni ezt a történetet, most bemegyek aztán nem fogom keresni. A munkahelyén nem lehet gáz, legutóbb amikor a problémám volt, akkor is behívott magához (mondjuk azt még valamennyire megértem, mert könnyebb volt személyesen megbeszélni) és akkor is folyton benyitottak hozzá.

2018. jan. 10. 12:06
 22/32 anonim ***** válasza:
18%

Szia!

Én bemennék a helyedben, kibírod egyszer, nem?

Legalább megtudod mit akar, az is lehet hasznos dolgokat fog mondani. Ha pedig így van, akkor nem megérte? Lehet tényleg segíteni akar, és úgy gondolja ezzel is sokat tesz, nem kell még pluszban jópofizni is.

Ha meg hülyeségekkel traktál otthagyod és kérsz, csakúgy ne hagyd, hogy bárki is csicskáztasson.


Amúgy mit segített? Leírnád itt, vagy privátban?

2018. jan. 10. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
87%
Mindenkepp ird majd meg, hogy mi a hekyzet :)
2018. jan. 10. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
7%
Gyerekek a szokásos kamu sztori ez is, ne legyetek már idióták.
2018. jan. 10. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Örülnék, ha kamu lenne.
2018. jan. 10. 13:48
 26/32 anonim ***** válasza:
7%

Az idősebb egyetemi oktatók között sok a nagyon hiú ember, akik az egyes emberekkel szemben tolakodó módszerektől sem riadnak vissza, annak érdekében hogy az egyetemi és tudományos életben azt tudják demonstrálni, hogy ők nagyon befolyásosak, elismertek, népszerűek diákoktól kezdve rektorokig, akadémikusoknak, mindenkinek.


Igazából helyzetükben ez tökre érthető. Nyugdíjasan is kapaszkodnak az egyetemi életbe, mert ott valakik. Még ha szép vagyont gyűjtöttek is életükben, szép házban laknak, tudományos élet nélkül otthon kényelmetlenebb lenne az életük. Feleség jobban befogná őket házi, kerti munkába, gyerekeik is többször passzolnák le neki az unokát. Így meg mondhatja, hogy ne zavarják, mert cikket kell írnia, vagy órára készül.


Miért kell neki, hogy látogasd?


A fiatalabb oktatók nem örülnek neki, hogy az ilyen öreg csontok még ott lábatlankodnak az egyetemeken, ráadásul sokszor vezető oktatói, tanszékvezetői helyeken. Fúrják is őket, hogy az öregeknek már nem korszerű a tudása (ami jellemzően igaz is). Az öreg csont meg azt demonstrálja, hogy ő olyan befolyásos, hogy simán mehet rektorhoz, dékánokhoz, cégvezetőhöz is (akiknek segített tényleg mondjuk párszor amikor azok fiatal oktatók voltak, de már a tökük tele van vele, hogy az öreg most is bepofátlankodik gyakran hozzájuk, de azért nem akarják megbántani).


Másik oldalon meg egyetemi vezetőknek, oktatóknak azt akarja demonstrálni, hogy őt annyira kedvelik/elismerik a diákok, volt diákok, hogy amikor fogadóórát tart állandóan vannak nála. Persze okos/élelmes diák ebből profitálhat is. Cégünkön belüli magasabb pozíció nem volt meghirdetve, volt egyetemi tanárom szólt, hogy ő már vezetésnek engem javasolt, mikor mehetek elbeszélgetésre. Megkaptam, én is visszatörlesztem azzal, hogy állandóan azt hangoztatom, hogy a témának a volt egyetemi tanárom az egyik legnagyobb országos szakértője (hívtuk már meg szakmai konferenciára, kértük fel szakértői tevékenységre).

Igazából pedig már egy öreg f.. (nem hülye, ő is tudja hogy magában sokan gondolják róla), de sok fiatal tehetséges oktató dolgozik a keze alá, így amit kiad a keze közül az tényleg jó munka.


Oké neked nőként még bejön a képbe az is, hogy na akkor majd biztosan akar tőled többet is.


Azért az ilyen öreg egyetemi oktatók többsége nem hülye. Oké, arra vágynak, hogy fiatal, csinos csajok csodálják őket, beszélgessenek velük, lássák a kollégák is, hogy ők még népszerűek a csinos nőknél. Viszont ha többet akarnak, az sokkal biztonságosabb egy óránként 15 ezerért bérelhető prostival. Főleg napjainkban, amikor már az is szexuális zaklatás, hogy "és akkor 20 éve az oktatóm, mentorom rátette a kezét a combomra".

2018. jan. 10. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 A kérdező kommentje:
Ez az egyetem, itt nem úgy működik a dolog, hogy reggel8-tól délután 2-ig van tanítás... A tanároknak össze-vissza vannak órái, de nyílván nem vagy egyetemista.
2018. jan. 10. 13:58
 28/32 A kérdező kommentje:
Az előző kommentem a 26-osnak írtam.
2018. jan. 10. 14:01
 29/32 anonim ***** válasza:
19%

#27-es, csak úgy süt belőled a tehetségtelen, gerinctelen, s.ggnyaló kis törtető keserűsége, amit a nála kiválóbbak iránt érez.😂😂

Drága kérdező, az illető tanárnak meg vélhetően az a problémája, hogy kellemetlen helyzetbe került miattatok, nem valószínű, hogy a te pátyolgatásodra meg az apád felé történő beszámolókra vágyik, van ennél jobb dolga is. Próbálj meg felnőni a feladathoz, hogy egy intelligens emberrel korrekt módon, egyenesen meg kell beszélni a problémát, aztán menj el a találkozóra.🙂

2018. jan. 10. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 A kérdező kommentje:
Na bent voltam nála, annyi volt, hogy megkérdezte, hogy alakul az életem, aztán elkezdett beszélni arról, hogyan kéne tanulnom a legnehezebb tárgyam, módszer tanácsokat adott.
2018. jan. 10. 16:43
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!