Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti vennétek a 11 éves gyereket...

Ti vennétek a 11 éves gyereketeknek 100 000 forintos szemüveget?

Figyelt kérdés

Igazából egy családi beszélgetés alkalmával merült fel a téma. Egyik rokon ilyen összegű szemüveget vett. Úgy jól állnak anyagilag de azért erre nagyon kellett spórolniuk. Az volt az ok hogy olcsóbb szemüveget nem is hordana a kisfiú,akkor nem is lenne értelme megvenni.

Nem irigységből írom, csak nem tudom megérteni, hogy igazából miért is ilyen felfogással megy a dolog. Ha olyan szemüveg lenne ami 50 mert csak arra futja akkor miért nem lehet rászólni hogy ez van erre futja ugyanúgy hordani kell. Hozzáteszem max tv nézésre van használva.


2018. jan. 10. 18:18
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
89%
Őszintén, ha egy 11 éves gyerek diktál a családban, méghozzá ilyen elvek mentén, hogy "ha 100 ezer forintnál olcsóbb, akkor nem fogom használni", ott elég komoly problémák vannak, amik nem most kezdődtek.
2018. jan. 10. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
93%

Hülyeségnek látszik így elsőre, pláne ha csak TV-nézésre használja. Akkor jó a 10eFt-os SZTK keretes is.


Ha egy 100eFt-os tételre nagyon kellett spórolni, akkor egyáltalán nem állnak jól anyagilag.

2018. jan. 10. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 Andizsuzsi ***** válasza:
99%

Azért, mert mást nem hord, nem.

A kérdés, hogy mitől ilyen drága a szemüveg. Az enyém 180.000 volt, ebből a keret 20.000.

Ha azért drága, mert speciális lencsére van szüksége, akkor igen. Ha 80.000-es keret kell neki, akkor nem.

2018. jan. 10. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
54%
Gratulálok a szülőknek!
2018. jan. 10. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
80%
Honnan tudod, hogy mire használná? Most csak szidjuk veled a rokonodat? Nagyon drágák a szemüvegen, tök mindegy hány éves valaki. Keret, csiszolás, ha van valami speciális akármi, máris felmegy eddig az ára!
2018. jan. 10. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
29%
Nem, nekem 30 ezer a szemüvegem, már 10 éve hordom, egyszer kellett lencsét cserélni benne. :)
2018. jan. 10. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%
6-os vagyok, nyilván, ha speckó kell, multifokális, vagy hasonló, akkor persze hogy megvenném, de ha 80 ezres keretért nyávog a gyerek akkor kizárt.
2018. jan. 10. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:

Nem kértem egy szóval sem, hogy szidja is őket akárki. Ezt fent meg is írtam.

Onnan tudom, hogy ők mesélték el. Nyilván a spéci lencse teljesen más dolog, ha az kell akkor persze hogy az kell.

Itt egy egyszerű olvasó szemüveg a helyzet, pontosan a keret. Maga a szemüveg lencse pedig 0,75.

2018. jan. 10. 18:30
 9/28 anonim ***** válasza:
85%
Ha tényleg arra vagy kíváncsi, hogy ez normális-e, nem csak azt akarod, hogy a rokonaidon szörnyülködjek, akkor nyilván nem. 30 ezer forintból nagyon jó szemüveget ki lehet hozni (nem sztk-kereteset). Ha a gyerek olyan kitételeket tesz, hogy nem lehet olcsóbb 100 ezernél, nyilván nem azért kerül ennyibe, mert speciális kell, hanem mert a gyerek borzasztóan el van kényeztetve.
2018. jan. 10. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
88%
De azt hozzáteszem, hogy ha a rokonaid így nevelik a gyereküket és mindenből a legdrágábbat veszik neki, az az ő dolguk, nem kell beleszólni, majd egyszer lehet, hogy rájönnek, hogy ne kellett volna, de nem te fogod őket észhez téríteni.
2018. jan. 10. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!