Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, ti jó szemmel néznétek...

Szülők, ti jó szemmel néznétek, ha gyereketek egy bűnös múltú, buta, agresszív alakkal lenne tartós kapcsolatban? Mit tennétek?

Figyelt kérdés
Van egy rokonunk, egy lány, akinek az apja meghalt még a kamaszkora kezdetén, azóta ő egyedül nem tudott vele sokat törődni azon kívül, hogy volt étel meg egy fedél alatt laktak, a lány teljesen elkanászodott és egy börtöntöltelék, agresszív, gyakran részeg, 8 általánost sem végzett 40 körüli alakkal állt össze és hozzá költözött valami lepukkant lakásba. Az anyja sokat dolgozik és sajnálja, hogy nem tudott jobban odafigyelni a lányra, és el van keseredve, hogy mit tegyen most. A lány már betöltötte a 18-at. Tudom, hogy itt azt szokták írni, hogy felnőtt korú, az ő élete, nem szabad beleszólni, de írtam, hogy az anyja nem nagyon tudott rá odafigyelni, és emiatt most nem nagyon tud még felnőtt döntéseket hozni, csak lázad meg azt csinál, akar, szó szerint.

2018. jan. 11. 15:47
1 2 3 4 5
 21/42 A kérdező kommentje:
Köszi amúgy, hogy szétoffoltátok a kérdésemet.
2018. jan. 11. 18:46
 22/42 anonim ***** válasza:
50%
Kérdező, senki se offolta szét, egyszerűen bátorkodunk nem egyetérteni veled. Szóval nyilván nem örül senki, ha nem szimpatikus neki a gyerekének a párja, ettől viszont nem lesz joga beleszólni vagy pláne beleavatkozni a gyereke párkapcsolatába. Szóval voltaképp egyféle "választási lehetősége" van ilyenkor egy szülőnek, elmondja (egyszer!) a véleményét a gyerekének. Hogy mit kezd vele a gyerek, az meg már az ő dolga, nem a kedves szülőé.
2018. jan. 11. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
61%

Fene tudja, nekem igaz, nem meghalt az apám, csak elváltak a szüleim, de anyám baromi sokat dolgozott, sose volt otthon.

Érdekes, én nem lázadtam meg drogosokkal jöttem össze, max hamarabb felnőttem, megtanultam gondoskodni magamról.

Az, hogy a gyerek elkanászodik, az nem azért van, mert anyuka sokat dolgozik, hanem mert a köztes időben is sz*rik a fejére. Most már foghatja a fejét anyuka, ez esetben tényleg nincs semmi oka beleszólni a gyerek életébe. Akkor se, ha nyilvánvalóan elrontja.

2018. jan. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
0%

Adva van egy családi közösség amiben

mindenkinek feladata van.A szereteten

kívül ez az a kapocs ami minden közösséget összetart.A lázadás azt jelenti,hogy valaki nem hajlandó a többiekért tenni semmit lekezeli,ócsárolja őket stb.Megszakad a kötelék.Ez lehet bármelyik tagja a családnak.Ne gondoljuk azonban, hogy tinédzser korban ez megengedhető.Ha a szülők nem teszik meg,akkor agyerek sem teheti meg.Ha valakinek fölös energiája van,akkor menjen el egy konditerembe ott "lázadozhat".

2018. jan. 12. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
100%
#24, olvastad a kérdést? "a lány teljesen elkanászodott és egy börtöntöltelék, agresszív, gyakran részeg, 8 általánost sem végzett 40 körüli alakkal állt össze és hozzá költözött valami lepukkant lakásba. Az anyja sokat dolgozik és sajnálja, hogy nem tudott jobban odafigyelni a lányra, és el van keseredve, hogy mit tegyen most. A lány már betöltötte a 18-at." - mit is tud tenni az anyucika? Semmit. (már persze a siránkozáson meg a toporzékoláson kívül) Szerencsére. Egyébként önmagán kívül a döglött svábbogarat se érdekli, hogy mi a véleménye a lánya párkapcsolatáról, semmiféle eszköze és semmiféle módja nincs rá, hogy ráerőszakolja a saját akaratát, véleményét, és értékrendjét. Max azt érheti el ha elkezd kavarni, hogy a lánya rá se nyissa az ajtót a továbbiakban... teljesen jogosan.
2018. jan. 12. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 A kérdező kommentje:
25-ös. Ha szülő vagy vagy lennél, te komolyan nyugodt szívvel néznéd, hogy a gyereked élete egy nagy szar lett?
2018. jan. 12. 17:30
 27/42 anonim ***** válasza:
100%

#26, azt, hogy a gyerekemnek mi fontos az életében és mi nem, milyen értékrend szerint kíván élni, azt ő dönti el és nem én, elvégre is az ő életéről van szó, nem az enyémről, neki kell benne jól érezni magát, nem nekem kell megfelelnie...

Az én anyám volt ilyen gondolkodású mint te itt a kérdésben, és bizony húszon-éve nem is tartok vele semmiféle kapcsolatot, és bizony csak jobban éreztem magam, amikor megszabadultam végre végleg a beteg elvárásaitól, erőszakoskodásától.

A kérdésed alanya is így akar járni?

2018. jan. 12. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 A kérdező kommentje:
Nem. Én egy szegény anyát ismerek, aki el van keseredve, hogy a lánya tönkreteszi az életét egy ex-bűnöző, agresszív ember mellett. Hány olyan önálló döntést hoztak meg fiatal lányok az életükben, amiről azt hitték először, hogy jó nekik, aztán nagy bajba kerültek, amiből nem nagyon tudtak kimászni? Ott van az a sok nő, akik alkoholista férj mellett ragadtak például. Ők is önálló döntést hoztak anno. Igaz, hogy a boldogulást mindenkinek magának kell megtalálnia, de nem mondhatod, hogy egy ilyen döntés, amit leírtam ésszerű és jó!! A gyerekedet támogatnád, hogy egy alkesz mellett éljen? És a lány abszolút nem volt korlátozva semmiben, épp ellenkezőleg, az anyja soha feléje sem nézett.
2018. jan. 12. 17:44
 29/42 anonim ***** válasza:
100%

25-ös. Ha szülő vagy vagy lennél, te komolyan nyugodt szívvel néznéd, hogy a gyereked élete egy nagy szar lett?


Hát ha ez lett abban a szulo keze is benne van,kulonben nem bortöntoltelékkel állna össze lány mert tudna h jobbat is érdemelhet vmiért neki elég a bünőző is. ha Anyuka szánt volna rá idot nem igy alakul boritékolom.

2018. jan. 12. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
100%
Ott van az a sok nő, akik alkoholista férj mellett ragadtak például. Na ja, azok kb 90 % ban otthonrol menekultek az első f---szi karjába... Ahogy a legtobb bántalmazott otthon is kapott ezért megszokta már h utik a kapcsolatában is. Ez sajnos saját tapasztalat de meguntam h mások kapca rongya legyek,elváltam és a második férjemmel a gyerekeinkel boldog vagyok,de én is menekultem az alkesz Apámtol az elso pasihoz azt hittem boldog leszek,nem lettem csöbörbol a vodorbe léptem.
2018. jan. 12. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!