Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, ti jó szemmel néznétek...

Szülők, ti jó szemmel néznétek, ha gyereketek egy bűnös múltú, buta, agresszív alakkal lenne tartós kapcsolatban? Mit tennétek?

Figyelt kérdés
Van egy rokonunk, egy lány, akinek az apja meghalt még a kamaszkora kezdetén, azóta ő egyedül nem tudott vele sokat törődni azon kívül, hogy volt étel meg egy fedél alatt laktak, a lány teljesen elkanászodott és egy börtöntöltelék, agresszív, gyakran részeg, 8 általánost sem végzett 40 körüli alakkal állt össze és hozzá költözött valami lepukkant lakásba. Az anyja sokat dolgozik és sajnálja, hogy nem tudott jobban odafigyelni a lányra, és el van keseredve, hogy mit tegyen most. A lány már betöltötte a 18-at. Tudom, hogy itt azt szokták írni, hogy felnőtt korú, az ő élete, nem szabad beleszólni, de írtam, hogy az anyja nem nagyon tudott rá odafigyelni, és emiatt most nem nagyon tud még felnőtt döntéseket hozni, csak lázad meg azt csinál, akar, szó szerint.

2018. jan. 11. 15:47
1 2 3 4 5
 41/42 anonim ***** válasza:
A bántalmazás egy lényegi eleme éppen az,hogy valaki azt képzeli, jobban tudja mi a jó a másiknak mint ő maga, ráerőlteti az akaratát. Egy bizonyos kor után egyenrangú partnerként kellene kezelni a gyereket, bár gondolom ez nem könnyű, de akkor is így van. Ha ráerőlteti az akaratát, semmivel sem jobb, mint a bántalmazó pasi. Hoztam én is hülye döntést, anyukám elmondta a véleményét, de sose akarta rám erőltetni. Képes volt tisztelni és elfogadni a döntésemet, és ezért a mai napig hálás vagyok neki. Aztán persze beláttam, hogy igaza volt, ő pedig amikor szükségem volt rá, támogatott, és egyszer sem hányta a szememre, hogy "ő megmondta".
2018. febr. 9. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/42 anonim ***** válasza:
Beteg emberek vannak. :( És ezt nem a lányra értem. :(
2018. máj. 31. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!