Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, ti jó szemmel néznétek...

Szülők, ti jó szemmel néznétek, ha gyereketek egy bűnös múltú, buta, agresszív alakkal lenne tartós kapcsolatban? Mit tennétek?

Figyelt kérdés
Van egy rokonunk, egy lány, akinek az apja meghalt még a kamaszkora kezdetén, azóta ő egyedül nem tudott vele sokat törődni azon kívül, hogy volt étel meg egy fedél alatt laktak, a lány teljesen elkanászodott és egy börtöntöltelék, agresszív, gyakran részeg, 8 általánost sem végzett 40 körüli alakkal állt össze és hozzá költözött valami lepukkant lakásba. Az anyja sokat dolgozik és sajnálja, hogy nem tudott jobban odafigyelni a lányra, és el van keseredve, hogy mit tegyen most. A lány már betöltötte a 18-at. Tudom, hogy itt azt szokták írni, hogy felnőtt korú, az ő élete, nem szabad beleszólni, de írtam, hogy az anyja nem nagyon tudott rá odafigyelni, és emiatt most nem nagyon tud még felnőtt döntéseket hozni, csak lázad meg azt csinál, akar, szó szerint.

2018. jan. 11. 15:47
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, szerintem egy normális ember a gyerekét abban támogatná, amit a gyereke szeretne (kivéve persze az erőszakos bűncselekmények elkövetését), és nem abban, amit ő maga tart jónak, mert - újra elmondom - nem az ő élete, nem neki kell megfelelnie.

A gyereknek meg bizony joga van a saját életéhez, benne a saját jó és rossz döntéseivel, tévedéseivel is. Tudod, még a legrosszabb saját döntés is jobb, mint a legjobb rákényszerített.

2018. jan. 12. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
100%
Épp ellenkezőleg, az anyja soha feléje sem nézett. Nincs tobb kérdésem. Ok és okozat kozt meglett az összefüggés. :) Talán ha feléje néz nem az alkeszt választja.
2018. jan. 12. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 A kérdező kommentje:
31-es, remélem soha nem lesz gyereked, és ha van, remélem valaki mástól megfelelő nevelést kap. Téged még az sem zavarna, ha a gyereked öngyilkos lenne, mert az is a saját döntése, nem? Uramisten, milyen emberek vannak.
2018. jan. 12. 17:51
 34/42 anonim ***** válasza:
100%

#33, van, és sok mindenben hasonlít rám, de sok mindenben különbözünk is... csak ez nekem egy percig nem okoz gondot, lévén az első perctől úgy gondolom, hogy ő egy másik ember, és nem az én tulajdonom.

Én elmondtam érthetően, milyen lehetőségei vannak a kérdésedben szereplő "kedves" anyukának, innen az ő döntése, hogy igyekszik-e elfogadni a lánya választását és döntéseit, vagy nagyon egyedül és nagyon magányosan akar megöregedni... a beleavatkozás kérdése nem az ő döntése, mert azt szerencsére nem tud - ha akarna, ha nem.

Ha meg képtelen tudomásul venni a helyzetet, a területi mentálhigiénés gondozóban ingyen van a pszichológus.

2018. jan. 12. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 A kérdező kommentje:
Miért nevezed szerencsének, hogy az anya nem tud mit tenni az ellen, hogy a gyereke egy agresszor bűnöző mellett éljen? Nagyon sajnálom, hogy van gyereked, de kezdem úgy gondolni, csak valami troll lehetsz, aki direkt beírja ide, hogy minden jó, még a halál is, ha a gyerek szabad akarata érvényesül. Normális érvet nem tudtál felhozni még, csak kitérő választ adtál, hogy mindenki azt csinál, amit akar.
2018. jan. 12. 18:18
 36/42 anonim ***** válasza:
100%
Normális szulo melett a gyerek nem lesz onvagdoso,ongyilkos hajlamu,mindig mondják a piszichiáttián is,h hu de szerettük,boldog gyerekkora volt nem értjuk miért tette,ja megfojtottátok leginkább. Életteret nem kapott,csak a szulo tervét megvalosithatta. Volt olyan kislány aki azt mondta h inkább az utcara megy mint h vissza oda ahhonan a pszichiátriára került.
2018. jan. 12. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
100%
Ppszichiátrián*
2018. jan. 12. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, most őszintén, mit szeretnél, egy szülő meddig erőszakolhassa rá a saját véleményét és értékrendjét a gyerekére, persze "csak jót akarva"??? Egy gyereknek mikor legyen végre esélye megszabadulni a szülei "csak jót akarás"-ától, és a saját életét élni a saját elképzelése és értékrendje szerint?

Nézd, a párom 18 évesen hozzám költözött, és a szülei ezt a véleményük elmondása után tudomásul vették, és igyekeztek normális viszonyt kialakítani velünk. Ennek 21 éve, és a mai napig kifejezetten jó a kapcsolat közöttünk. Előzőleg az én anyám minden áron rám akarta erőszakolni a saját értékrendjét, nem véve tudomást róla, hogy felnőttem, persze "csak jót akarva". 27 éve nincs semmiféle kapcsolat köztünk.

Na, szerinted melyik a helyes szülői magatartás? (én testközelből ismerem mindkettőt, és azt is, hova vezet)

2018. jan. 12. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
0%

A 24-es vagyok,és akkor is fentartom a véleményemet ,

ha a lepontozókat 24 kenguru fogja megfarkalni egymás után és 12 bakjecske kényezteti orálisan a seggük partját.

2018. jan. 12. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
51%
Nem nézném jó szemmel de sajnos kedves kérdező nem olyan világot élünk ahol minden felnőtt a szülőkkel él és szépen együtt mosogatnak meg azzal szexelnek aki a szülőknek tetszik. Neked anno beleszóltak hogy kivel bújj ágyba? Na bocs kicsit durva lett... Lényeg megértelek
2018. jan. 18. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!