Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Rossz anya lennék emiatt?

Rossz anya lennék emiatt?

Figyelt kérdés
23 éves vagyok, van egy másfél éves kisfiam, egyedül nevelem. Mellette heti 3 napot dolgozom, hogy megtudjak magunknak teremteni mindent. Nem nagyon szoktam eljárkálni, havonta - 2 havonta max 1 napot. Szerintetek ez sok? Sokan mondják, hogy attól függetlenül, hogy anya vagyok nekemis jár a kikapcsolódás, pláne hogy egyedül nevelem, de nekem olyankor mindig olyan bűntudatom van... Holnap is barátnőm születésnapja lesz, és kérte hogy mennyek el megünnepelni. Anyukám mondta menjek nyugodtan, ő vigyáz rá és tudom hogy ott jó helyen van mert imádják egymást a kisfiammal, mikor dolgozom akkor is vele van. De nekem akkor is bűntudatom van. Persze van kedvem menni, jól esne egy kicsit kimozdulni mert a munka melletti maradék időm 100%ban a kisfiammal töltöm de akkoris. Szerintetek ettől rossz anya lennék hogy hébe hóba "elengedem" magam egy estére?
2018. jan. 12. 21:33
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
83%
Mindenkinek kell a kikapcsolódás, neked is. Ez természetes! Másképp kimerülsz, és, ahogy írtad is, kimerültté, türelmetlenné válsz, ami neked se jó és a kicsinek sem. Ráadásul a nagyszülőkkel ő is el lesz, míg te vissza jössz.
2018. jan. 12. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
17%
Azért arrol is irhatnál, hogy miért egyedül neveled a kisfiadat? A lazitásokra szükséged van, de az egy dolog, mert a gyereknek pedig az apjára is szüksége lenne!!!
2018. jan. 12. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
73%
Nem vagy rossz anya emiatt egyáltalán, neked is jár a kikapcsolódás. Vannak olyan anyukák,akik heti szinten, hétvégenként rábízzák a nagyiékra a gyereket.
2018. jan. 12. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
A gyereknek egy boldog anyára van szüksége, aki teljes szívéből szereti őt és szívvel-lélekkel jelen van az életében. Aki azt mondja, hogy éveken át gyereknevelés + munka elég a boldogsághoz, az vagy szemtelenül hazudik, vagy még magának sem vallotta be, hogy mennyire nem így van. Annál csúnyábban üt vissza a kiégettség, amikor már teljesen kizsigerelte magát az anya. Kell a kikapcsolódás, feltöltődés. Van, akinek ez egy wellness hétvége, van, akinek utazás, van, akinek egy szórakozóhely. Az a lényeg, hogy igazán jól érezd magad és feltöltsön a következő hetekre, hónapokra.
2018. jan. 12. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Nem kell aggódnod, ennyi jár, nem vagy rossz anya :)

28/N

2018. jan. 13. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors és megnyugtató válaszokat :)
2018. jan. 13. 12:19
 17/18 anonim ***** válasza:

Ne viccelj már....főleg ne mártírkodj.

Pontosan tudod a választ.

2018. jan. 14. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Ha örömmel vigyáznak rá, és nem iszod le magad tajrészegre, meg hasonlók, akkor miért lenne gond? Én biztos vagyok benne, hogy az én szüleim is buliztak anno- pedig 4 gyerekük van.
2019. nov. 8. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!