Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért ilyen elviselhetetlen...

Miért ilyen elviselhetetlen egy szülő?

Figyelt kérdés

Kedves Internet!


21 éves vagyok, felsőoktatásban tanulok levelezőn, mellette teljes munkaidőben dolgozom egy nagyvállalatnál, ügyfél kapcsolatokkal foglalkozom (vidéken).

Édesanyámmal élek,de egyszerűen nem élet így mellette.

Mindenbe beleköt. Elmagyarázza este , hogy hogy kell a munkámat végezni, és szarul csinálom (év dolgozójaként), (98% ügyfélelégedettségi rátával), minden percembe beleköt, akár mit mondok az eleve rossz. Csak az az elfogadható amit ő mond, rajta kívül senkinek a világon nincs igaza, amit ő nem tud az vagy rossz vagy felesleges. Mindent kifaggat, folyamatosan ellenőriz, egy rántottát nem tudok sütni mert ott áll mellettem és belemagyaráz hogy milyen rosszul csinálom. Egyszer hoztam haza egy barátnőmet, face to face elmagyarázta neki, hogy egy nő nem ilyen, egy nő nem olyan, és közvetetten az volt a lényege, hogy egy nő olyan mint ő. Hatalmas lovon ül, mindenki felett azt hiszi, hogy hatalma van, és mindenkinél okosabb, olyan emberekkel veszi magát körül, akik alacsonyabban iskolázottak nála, és folyamatosan követik mindenben, és ez csak ront a helyzeten.

Előző munkahelyemre bejött, hogy igénybe vegyen egy szolgáltatást, és elmagyarázta a cég tulajdonosának, hogy , hogy kell pénzügyi vállalatot vezetni, mert nem így. 1 hónapig se voltam ott.

Bárhova elmegyek, hazajövök, az az első: "Megmondtad, hogy én xy vagyok? , elmondtad , hogy 4 diplomám van? elmondtad, hogy MsC szinten lettem mérnök?"

Azt várja el, hogy az életem körülötte forogjon, hogy kiszolgáljam, hogy egyet csettint és ugorjak neki.

Miközben néha úgy érzem, hogy engem is lenéz, a véleményem semmibe veszi, feltesz egy kérdést válaszolok rá, erre megmagyarázza, hogy miért baromság az én válaszom.

Mesélhetném reggelig, a sztorikat, de inkább rátok hagyatkozok.

Segítsetek kérlek, hogy ez megszűnjön valahogy, vagy , hogy állítsa le magát.

Ha ez nem megy akkor javaslatokat várok, hogy költözzek el? Hogy a legkönnyebb jobban fizető állást találni (csak, hogy fedezze a különköltözést)?

Köszönöm.

21/FF



2018. jan. 13. 16:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%

Leállítani nem fogod tudni, mert ö egyszerüen ilyen. Esetleg a szobádat zárd be, amikor valamit ott csinálsz, de a többit nem tudod elkerülni.


A legegyszerübb úgy elköltözni, hogy több valakivel együtt közösen vesztek ki egy lakást, mindenkinek egy szoba a magánterülete, a többi közös - így jóval kevesebbe kerül, mint akárcsak egy egyszobás lakás egyedül.


Én feltétlen költöznék, mert így csak mindenhol le fog járatni és párkapcsolatod sem lesz, mert mindet kapásból tönkreteszi. (Egy lány sem szereti, ha az elsö szülölátogatásnál elmondják, hogy semmi pozitív tulajdonsága sincs.)

2018. jan. 13. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
76%

[link]


Olvasd el. Es költözz amint tudsz.

2018. jan. 13. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
95%
Menekulj,mert a párkapcsolataidat, a házasságod is majd megeszi,vagy éli helyetted te meg bábu leszel csak amit tologat a sakktábláján. Téged is felzabál ha hagyod.
2018. jan. 13. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
95%

Szia! Nagyon sajnállak, hogy Anyukád ilyen. Sajnos nem fogsz tudni változtatni rajta.

Ahogy előttem mondták, lakótársakkal közös albi a megoldás.

Nem szabad megsajnálnod, amikor érzelmileg zsarol (mert fog!!), hogy cserbenhagytad, pedig felnevelt, stb. Keress valakit, akivel tudsz erről beszélni és bátorít.

Van egy kolléganőm, az apa elhagyta a családját, az anyja egyedül nevelte fel, és ugyanígy rátelepült, számonkért, a férfiakat elüldözte a lánya mellől. A nőnek mindig is hiányzott egy kereke, de 50 éves korára frankón skizofrén lett.

Ezzel nem akarlak megrémíteni, de lásd, hogy valós veszélyei vannak hosszú távon annak, ahogy élsz.

Ha nem tudod, hogy kezdj neki, akkor szabj magadnak határidőt, hogy meddigre kell elköltöznöd (pl jövő tanév eleje). Kezdj el lakást keresni, más emberek felé nyitni. Anyukád gondolom bedobná az önsajnáló műsort, netán öngyilkossággal fenyegetődzne: legfeljebb írsz neki egy levelet, hogy pl elköltöztem, de vasárnap meghívlak egy étterembe (semleges környezet, ahol nem cirkuszolhat). Felajánlod, hogy hetente egyszer meglátogatod, csinálhattok közös programot, keressen magának ő is hobbit a fia túlféltése helyett.

Nem lesz könnyű, de felismerted a problémát, ez jó.

Állj a sarkadra, kérlek!!

2018. jan. 13. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
82%

Van hivatása?

Vagy ha nincs, mért nincs?

2018. jan. 13. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
80%
#5 érdeklődnék szelíden, haszontalan volt teljesen?
2018. jan. 13. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
74%
Nárcisztikus személyiségzavar. Nem tudsz rajta változtatni, mert kezelésre szorulna, de azt nem fogja. El kell költözni és minimálisra szorítani a kapcsolatot. Ha beszól, lehetőleg menj ki, ha meg nem tudsz, zárd be a füled és ne reagálj. Egyébként ő is szenved, súlyos önbizalomhiánya van, azt kompenzálja, de ez rajtad nem segít.
2018. jan. 13. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
51%
Hol van apád ill. van férfi anyád mellett ??
2018. jan. 13. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
63%

Szerezz neki egy pasit, hogy legyen kivel foglalkoznia.

Gondolom, azért fényezi magát ennyire, meg a sok diploma, és minden más ellenére is kisebbségi komplexusa van, mert nincs mellette férfi, így nem érzi magát igazi nőnek, meg nem is boldog kapcsolat nélkül, így ilyen hülyén vezeti le a feszültségeit. Ha régóta egyedül van, akkor talán már meg is kattant.

2018. jan. 13. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
50%

"nincs mellette férfi, így nem érzi magát igazi nőnek"


Akik ilyen hülyeséget leírnak, azok ezt el is hiszik?

2018. jan. 13. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!