Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apám részegen elviselhetetlen....

Apám részegen elviselhetetlen. Arra célzott, hogy talán nem az ő gyereke vagyok. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Szüleim elváltak,apámmal élek,anyámmal nem tartom a kapcsolatom.

Apám józanul sokszor teljesen normális és lehet vele néha poénkodni.

Azonban részegen agresszív lesz néha és a múltbeli sérelmeit emlegeti fel legalább 30-40 percen keresztül.

Folyamatosan elmondja,hogy mennyit szenvedett ő gyerekkorában és hogy én soha nem fogom megtudni milyen #zar dolog volt 40 fokban aratni.

Részegen folyton elmondja,hogy anyám mekkora egy k*rv* volt és hogy az egész anyai ágam egy nagy rakás *****

Most volt egy olyan megjegyzése,hogy talán nem is az ő gyereke vagyok,de nem mondta ki csak célzott rá.

Én is és ő is 2 méter magas és a vércsoportunk is azonos,ráadásul a testbeszédünk is ugyanaz.

Mindig úgy állít be mintha én egy semmirekellő alak lennék és bezzeg,hogy mások gyerekei mennyivel jobbak mint én.

Évekkel ezelőtti eseteket emleget fel állandóan és azt mondogatja,hogy bezzeg ő belőle milyen sikeres ember lett volna,ha nincs anyám családja.

Azt mondogatja,hogy én mindig is lenéztem őt. Hiába mondogatom,hogy nem. Kérdezem tőle,hogy miért gondolja ezt,de össze-vissza beszél.

Szeretem őt de ezzel a részeges kirohanásaival kiborít. Ha minden jól megy jövőre kezdem az egyetemet és nem tudom,hogy elköltözzek-e itthonról. Fateromat se akarom cserben hagyni,szeretem őt,persze amikor józan.

Józanul normális,de mint mondják részegen őszinte az ember és ekkor nyakamba zúdítja a 15-20 évekkel ezelőtti sérelmeket.Sőt mint írtam a gyerekkora fájdalmait is. Ti mit tennétek??



2015. okt. 24. 22:43
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Másik dolog:

Van egy szakács szakmám,de utálom nagyon és egy napot se dolgoztam benne. Tudok sütni-főzni,de a vendéglátói főzés az egy teljesen más dolog mint otthon nyugisan főzni.

Szóval nem is szeretnék ebben dolgozni,egyetemre akarok menni,mert azt a szakot szeretném.

De apám rám akarja erőltetni,hogy márpedig én legyek szakács és nincs apelláta.

2015. okt. 24. 22:54
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom. Nálam is, ha apám valamikor rèszeg szintèn kb 1 órán keresztül minden rossznak elmond ami csak lètezik, ès szintèn az ilyen gyerekkori hülyesègekkel is előjön, meg hogy ha ilyen emberekből állna a világ már mindenkit szívfájdalom nèlkül agyonlőtt volna... Szoval ismerős èrzès. Jó, te idősebb vagy mint èn (16), de nem tudom hogy ez az elköltözès jó dolog e lenne. Ha az anyagiak megemgedik elhiszem hogy sokkal jobb lenne elköltözni, de ha így apukád egyedül marad, nem tudom.. Èn nem szívesen hagynám egyedül. Bár attól függ milyen gyakoriak ezek az esetek.
2015. okt. 24. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A szakács szakmánál meg.. Nem erőltetheti ha te nem is szereted. Előbb utóbb ugyis mindenkèppen elköltözöl, akkor meg már úgyse tud beleszólni. Meg a szakács szakma meg nem is olyan.nagyon jól.fizető állás ha nem.valami puccos ètteremben dolgoznál. Szoval állj ki amellett amit akarsz. Ebben te döntessz!:)
2015. okt. 24. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Ő nem tudja,hogy a szakácsság az milyen szakma valójában.

Sokan azt hiszik,hogy bemennek a konyhába,bort kortyolgatnak a szakácsok és néhány óra alatt lassan kidolgozzák az étlapot.

Néha főznek egy-két light-os kaját. Hát nem.

Be sem jelentik sokszor a vendéglátói dolgozókat,mész minden péntek és szombat este dolgozni,na meg persze karácsonykor és húsvétkor és újévkor is.

Valakinek ez bejön,de én megutáltam az egészet.

A mostanit jobban szeretném csinálni. De ő ezt nem akarja elfogadni.

2015. okt. 24. 23:12
 5/11 anonim ***** válasza:

A.) nyelsz, maradsz, tanulsz

B.) én ezt tenném: nyelnék egyet és keresnék egy szakács pozíciót, estin elvégezném az egyetemet és támogatnám közben a szülőket.

C.) felülsz egy hajóra szakácsként 1-2 évre(már ha van hozzá ismeretséget/tapasztalatod) és keresel annyit, h az egyetem alatt eltartsd magad és támogasd az apukádat.

2015. okt. 24. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
noss szia kin csemm én vgayok, ne beszéj ki ho részedg vagyok miközzöd hozá te taknyos kölök nem tüllem vayg ércd már meg tibike az apád
2015. okt. 25. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
53%
5 ös, tipikus szolgalelkű örök lúzer vagy.
2015. okt. 25. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ja nyelnék egyet és évekig azt csinálnám amit rühellek, évekig minden reggel úgy kelnék fel, hogy konstatálnám, hogy az életem egy nagy sz.r és okádnék az életemtől, a fizetésemet édesapámnak adnám, had igya el a jóember, meg különben is sokba került a pelenkám, kajám, így ezt is vissza kell fizetni kamatostul. :)
2015. okt. 25. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

6-os,b*zd s**ggbe magad!Azt hiszed vicces vagy? Kívánom,hogy került ilyen helyzetbe,aztán téged is gúnyoljanak ki így.


Mindenesetre szakácsnak nem akarok elmenni soha,mert a mostani munkahelyemen több fizetést kapok,mint szakácsként kapnék.

Ráadásul szabadok a hétvégéim és nem éjfélkor végzek.

2015. okt. 25. 05:42
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
Tégedet segbe szoktak kislányom? na most már ezt is meg tuttam, nem vagy a gyerekem má télleg szia kicsim,
2015. nov. 8. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!