Mit csináljak apámmal?

Figyelt kérdés
Apám teljesen meg van zakkanva,nem hagy élni, és mindent amit eddig felépítettem csak lerombol,beleértve az önbizalmam is. 22 éves lány vagyok. Sosem kérek tőle segítséget,mert meg tudom oldani a problémáim egyedül is,de ő mégis mindenbe beleszól! Meg akarja mondani hogy ki lehet a pasim,kik lehetnek a barátaim,és mikor hová mehetek el. Ez oké,valahol megértem az aggodalmát,de könyörgöm .. 22 éves vagyok! Megtilt nekem dolgokat és mindenért leordítja a fejemet,ha valamit nem úgy csinálok ahogy neki jó. Tizenéves koromban egyszerűen fogalmazva le..arta a fejemet,most meg próbálja eljátszani a tökéletes apucit,hol ott nagyon távol van tőle,és ezzel a viselkedésével csak még jobban távolodom tőle. Úgy érzem csak tönkreteszi az életem,és már elegem van belőle. Sosem volt olyan apa,mint amilyenre vágyom. Azóta is ezt az "apát" keresem az idősebb férfiakban,és ez mind miatta van! Haragszom,és sosem fogok felnézni rá. Jobb lenne,ha egyszerűen békén hagyna.

2018. jan. 17. 14:08
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Faterod is az irányító szülők kategóriájába tartozik aki szerintem fél az 'üres fészek szindrómától' valamilyen negatív pszichikai hatás érhette bár nem ismerjük a családi hátteredet. Említetted, hogy nem igazán vette ki a részét gyerekkorod éveiből lehet, hogy neked is nehéz ellent mondani neki es jobban önállósodni mivel meg a 'benned élő kislány'mindig áhítozik egy igazi apuka után. Megoldás mindenféle képpen teljes önállósodás lenne es faterod befolyásának a csökkentésé. Szakember segítségét javasolnám sztem egyedül nem igazán lehet kijönni belőle mivel már talán te is áldozata vagy az un. mérgező szülőnek. Később egyre melyebb depressziót fog ez okozni.
2018. jan. 19. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!