Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, ti mit várnátok el,...

Szülők, ti mit várnátok el, hol tartson a 23 éves gyermeketek az életben?

Figyelt kérdés
Tudom, nem szabad "elvárni", mindenki maga alakítja az életét, de nyilván minden szülőben titokban van egy kép arról, amit szeretne látni a gyermekéről. Ti minek örülnétek, hol tartson az életben? Konkrét dolgokra gondolok: Diploma, saját kereset stb.
2018. jan. 17. 15:51
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
az enyéim azt mondták h mind1 mit csinálok, csak élvezzem azt.
2018. jan. 17. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
71%

nekem nem nem vele szemben volt elvárásom, hanem magammal szemben, hogy mire 20-10 éves lesz, legyen képes megélni akkor is, ha nélkülünk kell hirtelen boldogulnia. Legyen képes egy csekket befizetni, megoldani bevásárlást, tudjon főzni.

A diploma 23 évesen sokszor elve nem reális, hiszen rengeteg sz évvesztes plusz még nyelvi előkészítős, sokan 20 évesen kerülnek ki a középiskolából.

2018. jan. 17. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Legyen már sínen abban hogy mit akar az életében...

Hogy mennyire támogatnám 23 évesen az is ezen múlik. Például ha orvosira megy, akkor 23 évesen még nem fog végezni, akkor támogatnám anyagilag még...

2018. jan. 17. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
36%

Én több, mint elégedett vagyok azzal, ahol tart a lányom. 22 éves, nyáron diplomázik, szeptemberben házasodnak, a fiú 29 éves. Utána a lányom még két évig tanul nappalin az egyetemen, mesterképzésen (évvesztes volt, 19 évesen érettségizett), tehát amúgy időarányosan jól áll.

4 nyelvvizsgája van, két középfokú és két felsőfokú.

Ha férjnél lesz, amíg tanul, a férje tartja el lényegében (ez a mesterképzés nincs estin vagy levelezőn, és egy év külföld is lesz benne).

Mivel ilyen céltudatos és tesz is érte, amiben tudom, támogatom én is.

2018. jan. 17. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Az emberek nem versenylovak, az élet mindenkinek mást hoz, most ezt hülyeség megszabni hogy x évesen ezt kell elérned mert különben egy szerencsétlen vagy. És ha később lesznek meg ezek a dolgok akkor mi van? Vagy valaki saját vállalkozást indít és úgy lesz sikeres,nem feltétlenül kell egyetem sem ahhoz, csak kreativitás,meg némi tőke persze...
2018. jan. 17. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
44%

Tekintve, hogy sokkal jobb anyagi körülményeket fogok tudni megteremteni, mint a szüleim nekem, így azt, hogy legalább ott, ahol én tartottam ennyi idősen. 1-2 diploma vagy folyamatban levő tanulmányok, 3-4 nyelv folyékonyan (nekem ekkorra ment 6 jól, de mindig a nyelvtanulás volt a fixációm), önellátás. Ha nem egyetemen akar tanulni, akkor legyen eddigre jó a szakmájában, akarjon fejlődni.


Viszont a legfontosabb: legyen boldog és tudjon őszintén beszélni velem. Ha ennyi megvan, akkor az összes fenti alig releváns, maximum örülök, ha sikerül.

2018. jan. 18. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Beszéljen minimum 5 nyelven, legyen már egy diplomája, és dolgozzon 14 éves kora óta iskola mellett, hogy fedezni tudja a saját kiadásait + adjon a rezsibe. Ezen az oldalon ez az elvárás, hiszen annak idején már MINDENKI ezen a szinten volt:) Nekem még nincs gyerekem, de majd szeretnék. Az én "elvárásom" az lenne, hogy saját képességeinek megfelelően élje az életét. Ha értelmiségi körökben szeretne mozogni és diplomásként elhelyezkedni tegyen úgy. De ha "csak" egy jó szakmát csinál, és középiskola után szívesen elkezd a végzettségében dolgozni, nekem az is jó. Nem értettem sose azokat az embereket, akik már születése előtt megtervezték a gyerekük életútját. Nem egy ilyen osztálytársam volt anno, akinek az anyja vagy apja kitalálta már óvodába, hogy Marika, Pistike meg Rozinka mikor hol fog tartani. Nyelvórákra, sportolni meg zeneiskolába jártak. Most az van, hogy az összes ott hagyta az egyetemet, mert huszon x évesen rájöttek, hogy tulajdonképpen egy percet se éltek anélkül, hogy megtervezték volna, és nem is biztos, hogy orvosok akarnak lenni vagy mérnökök. Szóval most kb. semmit nem csinálnak, mert szakma az nincs, "csak" érettségi. Persze nem mindenhol alakul így, de nekem ez a tapasztalatom.
2018. jan. 18. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

Óvatosan az elvárásokkal! Én most vagyok 23 éves, és minden nagyon jól indult, és ez tartott tavaly márciusig.

20 évesen elköltöztem otthonról, egyetemre jártam, mellette dolgoztam, saját albérletben laktam egyedül, amit én tartottam fent, anyagi segítség soha nem kellett a szüleimtől. Aztán márciusban beütött a krach. Rutin rákszűrésen daganatot találtak. Rengeteg vizsgálat, vérvétel, tumor marker, ultrahangok, több műtét azóta is. A sulit halasztanom kell, a munkámat elveszítettem, a megtakarításom mára elfogyott, így a szüleimre vagyok jelenleg szorulva anyagilag. Ők sem gondolták hogy így alakulhat a gyerekük élete.

Úgyhogy én azt mondom kedves szülők, ne elvárjatok, támogassatok!

2018. jan. 18. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!