Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülőkkel együtt élni ilyen...

Szülőkkel együtt élni ilyen esetben? Mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Én lennék a barátnő/leendő feleség a történetben. Párom családja mezőgazdasággal, állatokkal foglalkoznak, elég szerteágazóan. Egy nagy tanyájuk van, nem messze a várostól. Amit amúgy nagyon szeretek, csendes mégis közel van, amúgy is sokat megyünk ide oda. Ketten vannak testvérek, egy öccse van. És úgymondegy házban élnek. Inkább társasház szerű, földszinten két lakás, emelet egy, külön bejáratokkal.

Most szeretnénk összeköltözni, de én félek így. Beszéltünk arról, hogy beköltözhessen ő a városba, de nem akar építkezni. Azt mondja pénzkidobás lenne ott hagyni egy fullos házat. Eladni ugye nem tudná, hisz a családja mással nem élne. Bár szerintem az apja is adna pénzt nekünk. Olyanokkal akár kábítani, hogy alakíthatunk rajta vagy építhetünk hozzá ha két gyereket szeretnék. Mivel neki kettő már van, külön szobákban, így csak egy gyerekszoba maradna.

A másik gond éppen a gyerekekkel van. Vagyis nem velük, őket szeretem. Nagyon jól neveltek, tényleg látom hogy klassz gyerekek. Majdnem annyit vannak páromnál mint az anyjuknál. Ezzel sincs gond őket szívesen látom. Viszont tudom hogy sokszor viszi őket az anyja oda, páromékhoz. Mert szeret lovagolni, vagy a párom anyjával, vagy párom öccsének a feleségével beszélgetni. Nekem nagyon furi lenne hogy sokat találkoznánk. Néha nem gond, váltók vele pár szót, normális.

Én nem vagyok ilyen nagycsaládos. Szüleim, öcsém távolabb élnek, gyerek nincs. Egyrészről örülök, hogy itt a család. Kedvelek mindenkit, csak nem tudom menjek e bele hogy oda költöztünk össze. Félek ott ragadunk akkor is ha nekem nem az a legjobb.



2018. jan. 18. 11:06
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
0%

Kérdés, hogy a párod is a családi cégböl él?

Mert ha igen akkor igazából tényleg nehézkes lenne a költözés. De ha ö teljesen mással foglalkozik akkor az ö munkaherlye fele költözzetek albérletbe 1-2 évre, megnézni, hogy müködik-e.


Ha nem ugyan abból élnek az együtt lakó emberek akkor nehéz az elfogadás. Ha a párod irodai alkalmazott az apja soha nem fogja megérteni, hogy egésznapos ülésben mitöl lehet elfáradni...

Régen azért tudott több generáció együtt élni, mert ugyan abból éltek, és ugyan az volt a bajuk, örömük.

2018. jan. 18. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
25%

Ahogy többen már írták, habitus kérdése.


Én is azt tanácsolom, hogy próbáld ki az ott-lakást. Ha nem kell hozzá állást változtatnod, akkor egyszerűen költözz oda. De közben ne add föl a saját lakásodat, esetleg, ha bérelsz, akkor azt fölmondhatod (ha később könnyen találnál helyette). Adj legalább fél évet magatoknak így. Utána sok mindent tisztábban fogsz látni.

Addig ne legyen házasság, közös gyerek, de még eljegyzés se.


A gyerekek átjárkálása. Ha nem tér el nagyon a sógorék nevelési elve a tiédtől, akkor ez az összes gyereknek szuperjó lesz, ezt látatlanban ki merem mondani. Ha felnőnek, csodálatos gyerekkorra fognak visszaemlékezni, hogy folyton együtt játszottak az unokatesóékkal.


A fél év alatt (ami lehet akár egy év is!) érdemes pl. a gyerekeket illetően is bizonyos szabályokat megbeszélni. Pl. hogy a gyerek szobájában, ha ő nincs otthon, nem pakolgathat az unokatesó, nem vihet el onnan játékot magukhoz, sőt szerencsésebb, ha akkor be sem megy a szobájába. De lehet, hogy ez nekik is így természetes.


Föl kell vállalnod, hogy ha úgy alakul, haza merd küldeni az unokatesókat finoman, nem cirkuszolva. El kell fogadnod, hogy máskor a te gyerekedet küldik haza, mert alkalmatlan szituációban jelent meg náluk.


Az megint egy külön kérdés, hogy az ex odajár. Nemhogy lovagolni, de barátkozni, de beszélgetni is. Engem pl. ez zavarna a legjobban. Azt vallom, hogy az ex a múlt, ő csak a pároddal és csak a gyerekekről beszéljen. Igazából úgy lenne illő, ha máshol lovagolna, ill. ha találkozgatni akar volt anyósával, volt sógornőjével, akkor elhívná őket valahová.


Szóval: próbáld ki, de legalább fél évig ne kötelezd el magad semmilyen formában!

2018. jan. 18. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
37%

Most nem azért de idegen emberektől vársz erre választ? Ha 20 ember azt mondja költözz oda odaköltözöl? Te jó isten.

Ha nem vagy nagycsaládos akkor nem fogod magad jól érezni ott. Ennyi. Az meg szerintem nem egészséges hogy a pasid volt nőjével elcseverészel meg odajár és tök mindegy hogy vannak közös gyerekeik. SZERINTEM.

2018. jan. 18. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
77%

Párod mit dolgozik? Ő is ott dolgozik a tanyán? Családunkban is volt olyan, aki mezőgazdasággal foglalkozott, és az olyan munka, amit csak helyben lehet csinálni. Mert általában amikor kelt a nap, akkor keltek, és amikor lement, akkor mentek be.

Neked milyen munkád van? Megoldható a napi ingázás?

Én értem, hogy nem vagy oda az ötlettől, én sem vagyok ilyen nagycsaládos, együtt élős típus. Nekem nagyon fura lenne. Viszont párodnak meg a normális és neki az lenne fura, ha külön élnétek egy lakásban.

Az is sokat számít, hogy mennyire külön lakás az a lakás a házban. Mert láttam már olyat is, hogy mondták, hogy van egy külön lakrészem, aztán nem volt külön lakrész, csak az emelet az övé volt, de nem volt sehogy sem külön választva :)

2018. jan. 18. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
87%
Anyumék hasonlóan éltek, és nem tudom, hogy milyen régóta ismered a szüleit, de anyuméknak mamám bozasztóan elcseszte a házasságukat. Állandóan ha anyumban vagy bennem nem tetszik neki valami, akkor az rajtunk csattan apumon keresztül.. Meg állandóan mondja apumnak, hogy milyen szar ötlet volt elvennie anyumnak, meg mindkettő úgy beszél anyummal, mint egy kutyával. Szóval ha a gyerekeidnek meg magadnak jót akarsz, akkor minél távolabb a szülőktől!! Ha egy darabig ott is kell élnetek, addig gyűjtsetek pénzt lakásra, és utána majd elköltöztök.
2018. jan. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem ezt csak te tudod.
2018. jan. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
44%
Ugy látom Anyuka egy házasságát már szét marta,nem oknélkul vált el.. Most majd téged is leválaszt rola.
2018. jan. 18. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
72%

Ha beköltözöl, biztos hogy ott maradsz vagy csak te költözöl külön.


Ez ugyan nem a klasszikus "anyuci pici fia" helyzet, annál a 2 gyerek miatt bonyolultabb, de pont ezért szerintem ESÉLYED sincs arra, hogy rávedd a párod a költözésre.

A jelenlegi helyzet ugyanis nem csak neki ideális, hanem a gyerekeinek is. Ott vannak a nagyszülők segítségnek, uncsitesók társaságnak.


Egyáltalán képesnek érzed magad, hogy kétgyerekes pótanyuka legyél a semmiből? Mert ha elköltöznétek, az ezzel jár. Ha maradtok, könnyebben lehetsz "csak" barátnő.


Azt kell eldöntened mennyire szeretnél így élni. Tiszta lappal úgy se tudtok kezdeni.

2018. jan. 18. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:
Együtt csinálják, de párom apja kezdi kivonni magát, legalábbis ezt mondja hogy ő már csak kis munkákat akar csinálni, mint ha csak egy munkás lenne ő is. Illetve párom visz egy vállalkozást az is kapcsolódik és a gazdálkodást is szét akarják osztani jobban két felé. A lényeg hogy azért külön kasszán van mindenki. Szóval ez nem akadály. Egyébként azon hogy tanya, ne azt értsétekhogy a világvége :) nem olyan nagy táv, mindketten meg tudnánk oldani a bejárást/kizárást. Tény hogy ő korán kell vagy éjszakáig dolgozik olyan a helyzet
2018. jan. 18. 14:26
 20/28 A kérdező kommentje:

Teljesen külön lakrészek. Azért írtam hogy olyan mint egy társasház. Könyha/fürdőszoba stb. A kisebbik földszinti, szóval még bővíthető is, ha nekünk is két gyerek lenne.


Nem az alapján akarok dönteni hogy mennyi az igen vagy nem válasz, csak több szempontból akarom ággondolni

2018. jan. 18. 14:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!