Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülőkkel együtt élni ilyen...

Szülőkkel együtt élni ilyen esetben? Mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Én lennék a barátnő/leendő feleség a történetben. Párom családja mezőgazdasággal, állatokkal foglalkoznak, elég szerteágazóan. Egy nagy tanyájuk van, nem messze a várostól. Amit amúgy nagyon szeretek, csendes mégis közel van, amúgy is sokat megyünk ide oda. Ketten vannak testvérek, egy öccse van. És úgymondegy házban élnek. Inkább társasház szerű, földszinten két lakás, emelet egy, külön bejáratokkal.

Most szeretnénk összeköltözni, de én félek így. Beszéltünk arról, hogy beköltözhessen ő a városba, de nem akar építkezni. Azt mondja pénzkidobás lenne ott hagyni egy fullos házat. Eladni ugye nem tudná, hisz a családja mással nem élne. Bár szerintem az apja is adna pénzt nekünk. Olyanokkal akár kábítani, hogy alakíthatunk rajta vagy építhetünk hozzá ha két gyereket szeretnék. Mivel neki kettő már van, külön szobákban, így csak egy gyerekszoba maradna.

A másik gond éppen a gyerekekkel van. Vagyis nem velük, őket szeretem. Nagyon jól neveltek, tényleg látom hogy klassz gyerekek. Majdnem annyit vannak páromnál mint az anyjuknál. Ezzel sincs gond őket szívesen látom. Viszont tudom hogy sokszor viszi őket az anyja oda, páromékhoz. Mert szeret lovagolni, vagy a párom anyjával, vagy párom öccsének a feleségével beszélgetni. Nekem nagyon furi lenne hogy sokat találkoznánk. Néha nem gond, váltók vele pár szót, normális.

Én nem vagyok ilyen nagycsaládos. Szüleim, öcsém távolabb élnek, gyerek nincs. Egyrészről örülök, hogy itt a család. Kedvelek mindenkit, csak nem tudom menjek e bele hogy oda költöztünk össze. Félek ott ragadunk akkor is ha nekem nem az a legjobb.



2018. jan. 18. 11:06
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:

Igen, páromnak így kényelmesebb minden téren. Gyerekekkel nincs gond, őket bevállalom, ha úgy van gondoskodom róluk.

Párom házassága nem az együtt lakásra ment rá,sőt azért tartott tovább, mert nem akartak lépni, a nő elköltözni, mert szerette a családot.

2018. jan. 18. 14:34
 22/28 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem a párod munkája miatt nem megoldható, hogy máshol lakjon.

A gyerekeknek is jó, hogy ilyen kellemes környezetbe jönnek hozzá, lovagolhatnak, stb.

És egyébként hol laknátok? Van egyáltalán keret arra, hogy vásároljatok egy házat vagy egy lakást? Azért ezt is figyelembe kell venni. Álmodozni lehet, de ha nincs miből megvalósítani, akkor marad a realitás.

Egyébként én külön életre vágynék, nem szülőkkel és a testvéréékkel. De szerintem a munkája miatt ez nagyon nem lenne jó.

2018. jan. 18. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:
Megoldható lenne házat venni. Nekem is van lakámegtakarításom is, hitelképesek is vagyunk, és persze neki is van tartalékja, a szülei is segítenének szerintem. Csak nem akarja otthagyni a házat, és igen a kényelem
2018. jan. 18. 14:44
 24/28 anonim ***** válasza:
42%
Nekem egy párom felőli rokon mondta el hogy ha hazassagig nem lépünk le biztos ott ragadunk az emeleten. Belegondolva tényleg ott maradtunk volna és tönkretették volna az életünk
2018. jan. 18. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
72%

Nem mennék bele, mert állandóan ellenőrizgetve leszel és a kapcsolatotok rovására fog menni a dolog.


Ahová anyós át tud jönni papucsban, az NEM megfelelő egy felőtt pár részére, az a vmnyem.

2018. jan. 18. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
93%

Van, aki tud így élni, van, aki nem. Van, aki csak így akar, mert ez a jó neki.

Ha a párod így szeretne élni, te pedig egyáltalán nem, akkor egyszerű, nem vagytok egymáshoz valók és kész.

2018. jan. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
81%

Először megdobbant a szívem, mert a leírás alapján valami romantikus tanyasi álmot képzeltem el (ok tudom milyen trágyát meg csirkeszart lapátolni). De sajnos tényleg az van, hogy akármilyen jó fej az anyós-após, mindig kell egy közösségbe bűnbak és az valószínű t e leszel.


példa1.


Barátnőmék laktak az első emeleten, anyósa másodikon. Reggelente néha arra kelt, hogy az anyós pakolgat a lakásban, hátzz ő csak rendet rak, mi van itt stb. Végül nagyon elmérgesedett a helyzet.


példa 2


Sógor visszaköltözött a szülői házba, anyagiak miatt, nagy ház volt, anyós, aki amúgy jó fej, végül nekem kezdett panaszkodni szegény sógornőre, mindenben hibát talált. Mindenben.


Valaki írta, hogy próbaképp pár nap-hét, talán tényleg ez a jó.

Csak haogy kiveszem a szavaidból, te is kicsit határozatlan típus vagy, afelett meg sajnos jól dominálhat egy tanyát ellátó anyóstípus, ha érted mire gondolok.

2018. jan. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
16%

Életképtelen, de te hozzámész.

Mi a kérdés?

2018. jan. 18. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!