Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Beszóltam anyumnak, hogyan...

Beszóltam anyumnak, hogyan lehetne kezelni ezt a problémát?

Figyelt kérdés
7 hónapja elköltöztem otthonról, a párommal élek. Közel élünk a szülőkhöz, jó a kapcsolatunk velük, így hétvégenként, ha tehetjük megyünk látogatóba. Hétvégén a szüleimnél voltunk. Mikor bementem a házba, megjegyeztem, hogy itt meg mi történt, bomba robbant? Totális rendetlenség, minden szanaszét a házban. A nappaliban zsepik, nassolni való,a padlón kosz szóval fúj. Oké, hogy dolgoznak, meg van egy 11 éves húgom is, de ez nem kifogás. Sokszor éjjelesben dolgozok 24 esben, mégis tudok rendet tartani. Nem először szóltam anyumnak már erről. Akkor az 1x kisikált mindent, húzott tiszta ágyneműt. Meg is jegyezte páromnak, hogy egész nap takarított, mert a kis hölgy panaszkodott, hogy nincs elég rend. Aztán nevettek egy jót. Hát szerintem meg nem vicces, hogy mikor bemegyek a fürdőbe muszáj kipucolnom a wc-t, mielőtt ráülök, olyan undorítóan piszkos. Mikor megkérdeztem anyumtól mikor volt ez a wc utoljára pucolva mérgesen visszaszólt, hogy mi bajom van már megint, mániás vagyok. Mikor velük laktam is mindig úgy éreztem rajtam kívül senkit sem érdekel a tisztaság. Mindig én porszívóztam, nem akartam, hogy a párom koszfészekbe jöjjön.. Mikor hazamegyek azzal megy el az első órám, hogy kicsit rendet tegyek, mert borzasztóan zavar. Amúgy ezen kívül nagyon jó a kapcsolatunk, de ezzel totál kitudnak akasztani. Hogyan tudnám ezt tolerálni? Mivel szeretem őket az nem megoldás, hogy ha nem tetszik ne menjek...
2018. jan. 21. 10:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%
Az a helyzet, hogy az ő házuk, ő ėletük. Ha nekik így megfelel akkor vagy elfogadod vagy nem, de nincs jogod megmondani mit tegyenek meg játszani az eszed.
2018. jan. 21. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%
Hát igen,így külső szemmel igazad van.De amint írták,ők döntik,el hogy milyen a házuk.
2018. jan. 21. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
84%
Hát ez rosszul hangzik... De pofonegyszerű a megoldás! Menjenek ők hozzátok látogatóba!
2018. jan. 21. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
86%
Igazad van a kosz tekintetében, de beszólni szerintem prosztóság. Már nem élsz ott, vendég vagy, a vendég pedig nem áll meg minden koszfolt felett, hogy ez meg mi. Illetlenség. Tökmindegy, hogy a szüleid, az ő házuk, olyan, ahogy nekik megfelel. Ha azt sejted, hogy gond van, segítő szándékkal közelíts, ne éllel, mert az csak vitát szül.
2018. jan. 21. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
43%

A szüleid ezek szerint rettentőek igénytelenek. ha már nem laksz ott, semmi jogos beleszólni szerintem. Én megmondanám, bár valszeg már megtetted, hogy tiszta mocskos a lakás és zavar téged ez az igénytelenség.

Mondjuk ha eddig sem foglalkoztak ezzel, nem értem miért lepődsz meg az ottani állapotokon. Vagy menj kevesebbet vagy csak rövid időtartamra.

2018. jan. 21. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Nadenden válasza:
71%
Engedd el az egód. Aztán szard le mit csinálnak. Magyarázd el a párodnak hogy ez van mióta te nem vagy ott nincs aki vigyázzon a rendre és ennyi. A párod szerintem nem érdekli hogy takarítanak e a szüleid vagy sem. Egyébként semmi jogod beleszólni hogy otthon mit csinálnak. Csak téged zavar. Engedd el.
2018. jan. 21. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
94%

TE könnyen beszélsz, ha nincs egy (kamasz) gyerek is nálatok, mert ö igen sokat tud rontani a képen.


Emellett ha régebben is ilyenek voltak, akkor miért gondolod, hogy megváltoznak?


Ha nem tetszik, akkor nem beszólni kell, hanem vagy nem menni - öket hívni inkább hozzátok -, vagy szó nélkül megcsinálni, ami nem tetszik.

2018. jan. 21. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
12%

Nekem is van egy 11 éves kislànyom, és sajnos néha majdnem ríva farkadok, hogy mennyit kell utána pakolni, meg takarítani. Amikor megjön délután az iskolából, 5 perc alatt állítja a feje tetejére a házat, kikészíti idegileg a macskát, meg majdnem engem is.

Ettől függetlenül imádom, ő a mindenem.

2018. jan. 21. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem állíts magadon, és majd erre térjünk vissza ha munka mellett te is gyereket fogsz nevelni:-)
2018. jan. 21. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
59%
A nevelés és a befogás a házi munkába a maga szintjén még nem jutott eszedbe?
2018. jan. 21. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!