Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apukám miért akar minden áron...

Apukám miért akar minden áron lebeszélni az egyetemről?

Figyelt kérdés

Sziasztok. 16 éves lány vagyok, akit az apukája nevel. Jövőre szeretnék felvételizni az orvosira. Kitünő tanuló vagyok, négy nyelven beszélek, szóval valószínűleg (nagyon remélem) felvennének.

Az anyukám tízéves koromban meghalt, ő sebész volt. Apukám így is azt mondja, hogy mindig ő jut rólam eszébe, mert nagyon hasonlítunk.

Mondtam neki, hogy nekem nagyon tetszik ez a szakma, és, hogy nem az anyu vagyok. Kifejtettem, hogy nagykorú leszek mindjárt, és nem igazán mondhatja meg, hogy mit csináljak, és hogy igaz nekem is nagyon hiányzik anyu, az ő emléke miatt nem "teheti tönkre" a jövőmet.

Mióta ezt mondtam, nagyon megromlott a kapcsolatunk, nem beszél hozzám, és befelé fordul.

Szerintetek hogyan békíthetném meg úgy, hogy ne kelljen lemondanom az egyetemről?



2018. jan. 21. 10:54
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:
Kedves #20 válaszoló. Egy nyolc osztályos gimnáziumba járok, ami anno anya ötlete volt. Szorgalmasan készültem rá, ezért mindenképpen elmentem és sikerült is.
2018. jan. 22. 11:04
 22/28 anonim válasza:
91%

Atyám mik ezek a válaszok:DDDDD

Hát ez az oldal úgy süllyed, mint a Titanic. Eddig az volt a baj, hogyha valaki nem dolgozik éjszakába nyúlóan egyetem mellett és "nem tudja a büdös kölyök, milyen az élet", mostmár az is, ha valaki esetleg továbbtanulna:D


Kérdező, szerintem ez nem a továbbtanulás ellen irányul. Valószínűleg fél, hogy egyedül marad, hiszen nyilván egyetemistaként nem leszel otthon minden nap, minden hétvégén.

2018. jan. 22. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
0%
Nekem csak az szúrt szemet hogy 17 évesen akarsz egyetemre menni. De mégis hogy, ha akkor még.le se vagy érettségizve?
2018. jan. 22. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim válasza:
87%

Nem írta, mikor van a születésnapja...


Én is 17 évesen érettségiztem, abban az évben, május végén lettem 18.

2018. jan. 22. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy lelki bajai vannak. Hasonlítasz édesanyádra, épp úgy orvos akarsz lenni. Tisztázni kéne vele, hogy mik az érvei. Nem feltétlenül egyszerű (különösen a "gyerekem" pozícióból), de addig nem tudsz előre lépni, amíg nem tudod, hogy miért nem szeretné, hogy orvosira járj
2020. okt. 15. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
Már oda jár, ha minden igaz. 😉
2020. okt. 15. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
100%
Azóta mi történt veled? Orvosira mentél?
2020. okt. 25. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
Mi történt végül, orvosira mentél?
2023. jún. 14. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!