Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim miért kezelnek még...

A szüleim miért kezelnek még mindig gyerekként 24 évesen is?

Figyelt kérdés
Úgy érzem bármivel kapcsolatban legyen az munka vagy akármi, ki kell kérnem a tanácsukat, mert nélkülük nem merek dönteni, mert ha így tennék, kapnék tőlük. A szüleim mindig emlegetik hogy ők mennyit költenek rám, illetve költöttek már eddig. Bármit csinálok, soha semmi nem elég jó a számukra. Mindig azt mondták ne bízzak senkiben. Így ha pl. valaki azt mondja rám, hogy jól nézek ki nem tudom elhinni. Nem tudom hogy ehhez köze van-e a szüleimnek, de mindig olyan kapcsolatokba kerülök, ahol a férfiak bántanak, de nem testileg, hanem lelkileg bántanak. Ha valami siker ér, akkor is lehúzzák a jó hangulatomat. Ha valakihez közel kerülök akkor félek attól, hogy elhagy. Nehezen tudom magam elengedni, és jól érezni magam, főleg ha ők is a közelemben vannak.
2018. jan. 23. 10:12
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Miért mit akartak elérni?
2018. jan. 23. 13:02
 12/17 anonim ***** válasza:

ki kell kérnem a tanácsukat, mert nélkülük nem merek dönteni, mert ha így tennék, kapnék tőlük.


Bármit csinálok, soha semmi nem elég jó a számukra.


Pontosan ezért ne kérd ki a véleményüket, mert ha megteszed, az sem jó, de ha nem, az sem. Viszont ha nem kéred ki a véleményüket, megérezheted, milyen önálló döntéseket hozni, felelősséget vállalni a következményekért. Minél előbb lépj le, már felnőtt vagy. Kezdj el élni.

2018. jan. 23. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Mit akartak elérni,nem egyertelmu,h szarnak érezd magad kevésnek,értéktelennek,jelentéktelennek,önnálotlannak,használhatonak,lábtorlonek,stb nélkülük életképtelennek,sot azt éreztetik h tatrtozol nekik,ergo nyalnyod kell majd a talpukat is. AZ ilyennek nem engednék gyereket vállalni,boxolozsáknak kell csak. :(
2018. jan. 23. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

az en szuleim is tokeletesen pontosan ilyenek

mikor veluk eltem nehez volt, nagyon nehez

ha felvettek egy jo helyre, rogton lehuztak "majd ugy is kirugnak"

ha sikerelmenyem volt ,rogton jott a lehuzas .. letettem a jogsit "majd ugy is elutok valakit es duytiba kerulok"

letettem a felsofoku nyelvvizsgat "ahh mindenkinek van, mit szamit az"

mennyit koltottek "ennyi penzen 5 gyereket is fel lehetett volna nevelni"

soha semmi nem volt jo nekik, es a mai napig ez igy van.

2018. jan. 23. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

...". A szüleim mindig emlegetik hogy ők mennyit költenek rám, illetve költöttek már eddig."...


Azok a szülők, akik így érvelnek, azokat ott kell hagyni.


lehet, hogy nem véletlenül élsz velük? Hiába únják a jelenléted, nem mernek elengedni.

2018. jan. 23. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Olvasd el a "Mérgező szülők" c. könyvet, sok mindent meg fogsz érteni.
2018. jan. 23. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Nekem anyám volt ilyen, hogy elvárta, hogy mindenről számoljak be neki. A minden szó szerint - beleértve a nemi életemet is! Aztán meg kritizált mindenért.

Külföldre költöztem, egy ideig nem beszéltünk, mert haragudtunk egymásra. Ő rám azért, mert nem hallgatok rá mindenben, én meg rá azért, mert nem hagy felnőni. Mostmár alig beszélünk kb. 3 havonta, de legalább azt a keveset értékeli. Próbálom a témákat semlegesre korlátozni pl. milyen idő van, mit főztem stb. Csak olyat mondok neki, amibe nem zavar ha bele is szól esetleg. De a páromról nem beszélek (nehogy beszóljon, hogy milyen munkája van, miért nem dolgozik, miért nem keres többet stb), meg az én munkámról, fizetésemről sem.

2018. jan. 24. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!