Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy tudom megbeszélni anyával...

Hogy tudom megbeszélni anyával, hogy ha szervez nekem valamit, akkor ne az utolsó pillanatban mondja el?

Figyelt kérdés
Az a baj anyuval, hogy nem tiszteli mások idejét. Ha valamit ő kitalált, akkor annak úgy kell lennie. Ezzel nem is lenne probléma, ha nem az utolsó pillanatban szólna, vagy lepne meg, hogy mennem kell valahova, hanem jó lenne 3-4 nappal előbb szólnia, hogy mit tervez, mert akkor nem ütközne bele semmibe. Például: Holnapra pár napja beígértem magam egyik barátomhoz 1-re mert át kell vennem valamit tőle amit már régóta átszeretnék és eddig nem volt rá lehetőségem, most meg ezt nem tudom megtenni, mert anya szólt, hogy mennünk kell 60 km-re arrébb egy másik városba 11-re egy doktorhoz, hogy megnézesse a cisztámat, mert nem akar hinni az itteni orvosoknak, hogy tényleg ki kell operálni, meg akar győződni 10 orvos szájából, hogy igaz-e a dolog. Ezzel még semmi baj nem lenne, ha nem most szólt volna, hanem mondjuk 2-3 napja, hogy így tervezzek, így most le kell mondanom ezt a fontos találkozót :( Sokszor beszéltem vele erről anyával, hogy 18 évesen már illene nekem szólni ezekről, mert volt, hogy 5 perccel előtte szól, hogy akkor indulás és nem érdekli mit terveztem mára vagy van-e bármilyen programom. De egy beszéd sem hatott rá, mindig csak legyintgetett, hogy rendben majd betartja, de sose teszi meg. Nem csak velem csinálja ezt amúgy, hanem az egész családot így irányítja. Mit tudok tenni?

2018. jan. 26. 20:53
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
95%
Menjen orvoshoz,de nem Anyukával,Anyuka által szervezve,mintha értelmi fogyi lenne v béna... Láttam huszon harmincast is aki helyett végig Anyuka beszélt,mikor kérdeztük a panaszokral,ok meg kb kukán v Anyuka átvette a szót,na ez a szánalom..
2018. jan. 26. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
96%

10-es, feltűnt, hogy nem az a kérdés, hogy orvoshoz menjen-e kérdező, hanem az, hogy hogyan állíthatna az anyján?

Becsülje meg? Nem, ne becsülje meg, mert anyuka nem normálisan viselkedik.

Anyuka megint kérdés nélkül szervezkedett egy felnőtt ember életében - és igen, 18 évesen joga van már ahhoz is, hogy saját maga döntsön, kezeljék-e egyáltalán, de meg se lett kérdezve -, megint nem szólt, hogy kötelező program van, meg sem kérdezte, hogy jó-e egyáltalán neki az időpont, ő beszervezett valamit és az utolsó pillanatban terelgetné be a "gyereket" a kocsiba, mint egy oktondi óvodást, magasról leejtve, hogy neki mi a véleménye vay a tervei. Neked talán megfelelő lenne, ha próbálnád felnőtt fejjel jelezni, hogy nem érsz rá valamire, anyád meg rálegyint és betuszkol a kocsiba? Arról nem beszélve, hogy sok felnőtt emebrnek rohadt ciki lenne, ha így intézkedik az anyja helyette. Én kiröhögném, ha ilyet próbálna :D Ez nagyon nem így működik.

Szóval ja, kérdező nyugodtan megteheti, hogy szépen nem megy el és kér magának egy időpontot oda ahová akar, akkor amikor akar. Megteheti azt is, hogy egyáltalán nem is nézeti meg magát. MErt felnőtt ember, anyuka meg vegyen magának egy kutyát, ha ennyire irányításmániája van.

2018. jan. 27. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
94%

Semmit amíg nem költözöl el, nem fog változni.


Mostohaanyém még 20 évesen is irányított de a saját épelméjű, egészséges anyjának is megmondta, mikor mit egyen, csináljon, kötelezöen járjon orvoshoz, stb.


Én 21 évesen már csak aludni jártam haza, és olyan gyorsan leléptem, ahogy tudtam, de apámnak máig megszabja hová mehet, kikkel találkozhat, mikor, stb.

2018. jan. 27. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Állj a sarkadra. Mondd, hogy neked már programod aznapra. Mert akárhányszor engedsz neki, és odamész, ahová ő mondja, újra és újra ezt fogja csinálni veled, mert látja, hogy hajlandó vagy belemenni. Egyszer mondj nemet.


Elhiszem, hogy segíteni akar, de akkor menjetek dokihoz, amikor neked is jó.

2018. jan. 27. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
A hét éves lányomnak előbb szólok, ha program van -.-'
2018. jan. 27. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!