Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ezeknek a mai 9-10 éves...

Ezeknek a mai 9-10 éves "Youtubereknek" nincsenek szülei?

Figyelt kérdés
Némelyik nagyon aranyos, ahogy utánozza a nagyokat, de szegények sokan csak leégetik magukat. Nincsenek szüleik, vagy ezt tényleg megengedik nekik, hogy videózzák magukat? Nekünk a tesómmal ennyi idősen korlátozva volt még a számítógép előtt tölthető idő is, ötödikes koromig meg szinte az internet közelébe sem engedtek, nem még hogy vlogoltam volna meg közösségi oldalt használtam volna. Nem féltik őket a szüleik, hogy valami bajuk lesz miatta? Mondjuk nem tudják kezelni a negatív kritikákat, vagy ilyesmi. Vagy olyan szülők gyerekei, akiknek csak azért kellett gyerek, mert egy bizonyos életkorban már ciki a baráti körben, ha nincs? Vagy a mi nézetünk lenne maradi a párommal, hogy úgy gondoljuk, hogy ha lesz gyerekünk, amíg általános iskolás, nem fog saját számítógépet kapni?

2018. jan. 29. 11:52
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
87%

Hát nekem volt általános iskolásként saját gépem. Sőt, óvodásként kaptam az elsőt, 6 évesen. (00' évek eleje) Sosem korlátozták a gép előtt töltött időmet sem a szüleim. És nem is ellenőrizgettek soha. (anyukám nem is tudott volna, mert csak pár éve tanulta meg a gépet kezelni, apukám meg kisgyerekként sem mászott bele a magánéletembe)

Most leszek 21. Kitűnő tanuló voltam végig általánosban és középsuliban is, jelenleg orvosira járok, és nem érzem azt, hogy a szüleim túl engedékenyek lettek volna, és elcs**sztek volna. Talán mert nem is?

Attól még, hogy korlátlanul számítógépezhettem, nem jelenti azt, hogy nem neveltek a szüleim. Eszembe se jutott volna pl. magamról intim fotókat felrakni, idegenekkel társalogni, vagy túl személyes infókat megosztani magamról.

Manapság annyira véresen komolyan vesz mindenki mindent. Bírom mikor valaki azt hiszi, hogy attól lesz jó szülő, mert eltilt valamit a gyerekétől, ami manapság tök normális. Fejlődni kell, nem ragadhatunk le a nyolcvanas éveknél... Nem azt mondom, hogy nem kell ellenőrizgetni a gyereket egyáltalán, mert nyilván 9-10 évesen még belefér, de nem hinném, hogy az eltiltás jó megoldás. Meg kell tanítani, hogy mit szabad csinálni, hogy mire vigyázzon, helyes értékrendet kell belenevelni.

Vagy mit tudsz neki nyújtani majd a gépezés, telefonozás, tabozás helyett?

Én pl. ezerféle különórára jártam ennyi idősen (sport, zene, infó, nyelvek - persze mindet saját akaratból), jól is tanultam emellé, szóval eléggé le voltam terhelve, de ez még nem töltötte ki a szabadidőm 100%-át...

Vagy mit kellene majd csinálnia a gyereknek, üljön kukán magában előremeredve, és ne csináljon semmit?

Persze, lehet mondani, hogy mit pofázok én húszévesen gyereknevelésről, de abból kiindulva, hogy ötödikes korodban már volt internet nálatok, valószínűleg te sem lehetsz nálam sokkal idősebb (max. 5 évvel), és úgy látom, a gyereknevelés még nálad is csak egy nagyon jövőbeli terv. :D


Mondjuk azzal én is egyetértek, hogy egy 9-10 éves ne nagyon vlogoljon, meg ne égesse le magát, de azzal nem, hogy számítógépe se lehessen.

2018. jan. 29. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:

Jó, most mondhatjátok, hogy ne szóljon bele a gyereknevelésbe, akinek nincs még gyereke. De nem hiszem, hogy egy 9-10 éves kislánynak miniszoknyában kéne riszálnia a fenekét a YouTube-on meg sminkelési, pasizási tanácsokat adni. Aztán meg kikészül tőle, hogy az internetes trollok szekálják. Nagyon hamar megvan a baj, rengeteg kisiskolás lesz manapság öngyilkos az intternetes zaklatások miatt. Aztán a szülők meg csak akkor kapnak észbe és anyuka-apuka sírva nyilatkozza, hogy ők észre sem vették, hogy ekkkora nagy a baj. Ott volt szegény SzandiMandi is, nem véletlenül hagyta abba ő sem a videózást.

Nem gyereknevelésbe való beleszólásnak szántam a kérdést, csak érdekelt, hogy kicsit sem aggódnak a szüleik értük, hogy csak ennyire simán megengedik nekik, hogy vlogoljanak?

2018. jan. 29. 16:10
 23/30 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem titokban videóznak. Akár telón vagy Skype-on is beszélhet, de lehet, hogy messzebb van a szobája, vagy pl a szülei épp elugrottak vásárolni valamit, vagy még munkában vannak, amikor ő videózik, tehát szerintem nem is feltétlenül van róla tudomásuk.
2018. jan. 29. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
49%
Szandimandi nem épp jó példa, mivel az anyja felügyelte.
2018. jan. 29. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
89%
Arra viszont jó példa hogy egy kisgyereknek nem való a netcelebség világa, mert nem tudják a helyén kezelni a népszerűséget, és torzul a személyiségük tőle. Attól is ha valakit túlzottan imádnak és nagyképű lesz tőle, vagy ha szétalázzák és traumaként éli meg.
2018. jan. 29. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 A kérdező kommentje:
Arra írtam példának, amit az utolsó is mond, hogya bántsokat nem tudja kezelni. Szegénynek volt egyszer egy olyan videója, amiben majdnem sírva mondta, hogy ő nem bánt senkit a videóival, miért kell csúnyákat írni rá.
2018. jan. 29. 17:29
 27/30 anonim ***** válasza:
87%

Butaság, hogy ne kapjon számítógépet általános iskolás korában.

Ma már alap dolog a számítógép, sokszor a leckét, házifeladatot ,beadandót ,beszámolót is a gépen kell csinálni.Nem is feltételezik,hogy valakinek nincsen otthon!

Ugyanúgy elkérni a leckét stb is mindenki a neten kéri el,ha hiányzik a suliból.

Meg annyira alap már az internet,a számítógép használat.

Ha nem akartok életképtelen gyereket nevelni,akkor igenis legyen számítógép.

Meg kell tanítani a helyes használatra és arra,hogy miket oszthat meg magáról stb!

Én is a 90-es évek gyereke vagyok, nagyon korán volt otthon számítógépünk, informatikus van a családban és ő általa lett nekünk,amikor más még csak hallott róla.

Szóval gyerekként is volt gépem, később suliban végig!

Semmi rossz nincs benne, ha normálisan használja az ember! Meg kell tanítani neki, hogy miket szabad és miket nem és akár bizonyos korig korlátozni,ellenőrizni mit csinál.

Szűrőprogramokat feltenni,akármi.

De teljesen eltiltani butaság, a mai világban már minden komolyabb munkához kell valamilyen informaikai tapasztalat, legalább felhasználó szinten.

Ha 14 évig elzárjátok a lehetőségtől, hogy szívja magába a tudást és automatiksuan tudja használni a gépet és az alap programokat, akkor szerintetek mi lesz vele a munkaerő piacon? Pár év alatt nem fog tudni mindent behozni.

A mai gyerekek már tablettel és számítógéppel a kezükben születnek.

Ez van.

Korlátozni kell legalább időben, rávenni arra,hogy olvasson, játszon stb, ne csak a gép előtt üljön.De teljesen megtiltani!...


Egyébként a kérdésre visszatérve tényleg elképzesztő, hogy a szülők ezt hagyják a gyereknek.

Van aki a komplett házukat plazmatv-kkel és fullos cuccokkal bemutatja, még az utcafronti részt is.. Betörőknek ideális körbevezetést ad..

Szóval ha már videózik,akkor legalább annyit megtehetnének a szülők, hogy nem engednek akármit feltölteni neki.

De ezt a videózás dolgot én sem nagyon díjaznám, pár év múlva nagyon fogják szégyelleni magukat...Amiket egyszer feltöltesz ott is marad, bárki letöltheti, megtarthatja, visszaélhet vele, kínos helyzetbe hozhat.

Meg rengeteg negatív kritikát kapnak ezek a fiatal youtuberek, nem biztos,hogy hiányzik egy kamaszodó gyereknek, hogy olyanokat írjáljanak neki, hogy gyökér vagy,kösd fel magad,szánalmas vagy stb..

Elég beleolvasni a kommentekbe

2018. jan. 29. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 A kérdező kommentje:
Nem azt írtam, hogy egyáltalán nem lesz számítógép, hanem, hogy sajátot nem kap. Nem vagyokolyan őskövület, ogykitiltsam az egész internetet a gyerek életéből. A miénket használhatja, ha szüksége van rá. Nem eltiltanám a számítógéptől, csak pont a felügyelet miatt amíg nem tanulja meg a felelős használatot, nem kap sajátot. Az unokatesómnak sincs még sajátja, hanem a szüleiét használja tanuláshoz meg játszásra is és tök jól elvan, semmivel nincs lemaradva a társaitól. Max annyiban, ha az lemaradásnak számít (bár én nem hiszem, hogy az), hogy 12 éves létére még nincs facebook-ja.
2018. jan. 29. 20:00
 29/30 anonim ***** válasza:
67%
13 év alatt nem is hozhatnak létre Facebookot. Persze a szülő megengedi, a 9-12 éves gyerek azt kamuzza a profiljában hogy legalább 13-14 éves, majd mindenki azon vergődik hogy a gyerekét zaklatják a neten, miközben nem az életkorának megfelelő tartalmakat látogat. A Facebook pont ilyen, ha szarnának az egészre akkor nem lenne 13 éves kornál meghúzva a regisztráció korhatára.
2018. jan. 29. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy anno még az ICarly miatt kezdhetett el terjedni ez a mánia, aztán meg átvették, hogy menő. De szegények, tényleg mikor próbálják utánozni az idősebbeket, nem igazán tesz nekik jót. Mikor 9-10 évesek mutatják be "gyerekkori" naplójukat, mert látták Pollától, hogy csinált egy olyan videót, aztán meg rossszul esik nekik, mikor negatív kritikákat kapnak meg írják nekik, hogy még most is gyerekek.
2018. jan. 31. 19:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!