Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A lányom sosincs itthon és...

A lányom sosincs itthon és flegmán beszél velünk. Valami tanács?

Figyelt kérdés

Csak este járt haza, bevásárolt, főzött magának, nem szólt senkihez, bezárkózott a szobájába. Az ellenőrzőjét dugdosta előlünk, mondván "semmi közünk hozzá." Bementem az osztályfőnökéhez fogadóórán, hogy van-e valami baj vele, és kiderült, hogy négyesei meg ötösei vannak. A lányom később mondta, hogy azért nem jön haza, mert "mi is otthon vagyunk", ezért inkább a suliban vagy a könyvtárban tanul. Hétvégén és pénteken dolgozik, "addig se kell velünk lennie", és "semmi közünk hozzá, merre jár, felnőtt ember", magának vásárol, és magára főz, sose kér tőlünk pénzt. Magára is mos, mintha egy saját háztartást vezetne. A családi programok alól (nagyszülő látogatása) teljesen kivonta magát, direkt akart karácsonykor munkát vállalni.

Nem vagyunk szegények, nem kell eltartania magát.


2018. febr. 1. 18:37
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/104 anonim ***** válasza:
33%
Ez a pubertás egyik szakasza.
2018. febr. 1. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/104 anonim ***** válasza:
100%

Hány éves?

Valami oka biztosan van.

Tinikorban szerintem mindenki átmegy azon, hogy nem szeret, nem akar a szüleivel lenni. Nem kell erőltetni.

Mondjátok meg neki, hogy nincsenek kötelező programok, nem erőltettek semmi rokonlátogatást. De nem is kell elmenekülnie otthon. Otthon is lehet nyugiban a szobájában, nem fogjátok zavarni.

2018. febr. 1. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/104 A kérdező kommentje:
Maximum annyi lehet, hogy 3 évvel ezelőtt anorexiával küzdött, amit a család elég rosszul kezelt (mindenki tömni akarta és a súlyával piszkálta). Voltunk emiatt pszichológusnál is, és sokat beszélgettünk róla később, bocsánatot is kértünk tőle. Azt hittem, hogy lezártuk, még a rokonokat is kértük, hogy ne hozzák fel ezt a témát. De nem akarom elhinni, hogy emiatt haragszik.
2018. febr. 1. 19:04
 14/104 anonim ***** válasza:
100%

Próbálj vele beszélni. De ne számon kérve. Csak mondd el neki, hogy nyugodtan lehet otthon is, nem kell elmennie. És ne erőltessétek, hogy legyen veletek vagy a rokonokkal.

Nehogy kiújuljon a betegsége!

Egyébként az anorexiának is volt valami lelki oka. Az megoldódott? Lehet, hogy nem, és ez most így jön ki rajta.

2018. febr. 1. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/104 anonim ***** válasza:
57%
Lehet ,hogy valami pszichés problémája van...ha nem adtak rá okot,hogy igy viselkedjen,akkor ez egy nagyon furcsa helyzet.A legtöbb gyerek/felnőtt igényli a szüleit és örül amig vannak.Ha tényleg nincs semmi oka erre a viselkedésre,akkor szemilyiség zavara lehet.Próbáljon vele valahogy beszélni,vagy beszéljen egy pszichologussal.
2018. febr. 1. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/104 A kérdező kommentje:
Kicsit túlsúlyos volt, de nem volt kövér. Én támogattam benne, mert úgy voltam vele, hogy "inkább csinálja felügyelettel, mint felügyelet nélkül", és külön főztem neki (semmi flanc, csak pl. nem rántottam ki neki a húst), az apja elég durván kezelte, hogy el van kényeztetve, a rokonok is csszegették miatta, akkor kezdett el "koplalni" és betegesen tornászni. Rokonoknál utána látványosan keveset evett, csak csipegetett, és a rokonok csak még jobban piszkálták, ő még kevesebbet evett. Azt nem értem, hogy miért velem ilyen, amikor én mindenben támogattam.
2018. febr. 1. 19:11
 17/104 A kérdező kommentje:
Amúgy nem fogyott, szokott futni meg Rubint Rékára tornázni, hetente egyszer úszni megy (nem drága diáknak), meg ugye ott a tesi.
2018. febr. 1. 19:13
 18/104 anonim ***** válasza:
100%
Ez bizony pszichés ok akkor...nem haragszik,akkor valami elszakadt benne.Viszont ha küzdött anorexiával,akkor bizony hajlamos más lelki betegségre is.
2018. febr. 1. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/104 anonim ***** válasza:
87%
Ő véletlenül nem volt mindig is ilyen kis csendes magának való? Barátnőm ilyen volt, de a szülők mindig hurcolták a rokonokhoz, azok kérdezgették basztatták, ő meg ezt nagyon utálta de annyira, hogy meggyűlölte a rokonait, és miattuk még visszahúzódóbb lett. És azóta is ilyen magának való lett. Lehet ez is ilyesmi.
2018. febr. 1. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/104 A kérdező kommentje:
Az apja sokat piszkálta, amiért "válogatós", lehet így akarja megmutatni, hogy "nagylány", és nincs beleszólásunk az étkezésébe.
2018. febr. 1. 19:19
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!