Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A lányom sosincs itthon és...

A lányom sosincs itthon és flegmán beszél velünk. Valami tanács?

Figyelt kérdés

Csak este járt haza, bevásárolt, főzött magának, nem szólt senkihez, bezárkózott a szobájába. Az ellenőrzőjét dugdosta előlünk, mondván "semmi közünk hozzá." Bementem az osztályfőnökéhez fogadóórán, hogy van-e valami baj vele, és kiderült, hogy négyesei meg ötösei vannak. A lányom később mondta, hogy azért nem jön haza, mert "mi is otthon vagyunk", ezért inkább a suliban vagy a könyvtárban tanul. Hétvégén és pénteken dolgozik, "addig se kell velünk lennie", és "semmi közünk hozzá, merre jár, felnőtt ember", magának vásárol, és magára főz, sose kér tőlünk pénzt. Magára is mos, mintha egy saját háztartást vezetne. A családi programok alól (nagyszülő látogatása) teljesen kivonta magát, direkt akart karácsonykor munkát vállalni.

Nem vagyunk szegények, nem kell eltartania magát.


2018. febr. 1. 18:37
 51/104 A kérdező kommentje:
Mivel angol-töri tanár akar lenni, alap az emelt angol...
2018. febr. 1. 20:42
 52/104 anonim ***** válasza:
93%
Miért nem támogatjátok abban, hogy mielőbb leléphessen tőletek?
2018. febr. 1. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/104 anonim ***** válasza:
78%
Szegény lányod még mazochista is, hogy tanár akar lenni :(
2018. febr. 1. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/104 anonim ***** válasza:
91%
Vagy ti akarjátok h tanár legyen. :P Vannak családok ahol kb albérlőnek érzi magát a fiatal, es a buszmegállóban is jobb mint otthon.
2018. febr. 1. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/104 A kérdező kommentje:
Mert azért nem mindegy, hogy valaki csak a saját szobáját takarítja és csak a kajára kell költeni vagy pedig a rezsit is kell fizetnie és egy fél lakást takarítania. Meg különben is, majd kap egy lakást, ha leérettségizett.
2018. febr. 1. 20:48
 56/104 A kérdező kommentje:
Én közgázra küldtem volna, de ha tanár akar lenni, akkor az lesz.
2018. febr. 1. 20:50
 57/104 anonim ***** válasza:
73%
Biztos elfogadja h tartozzon és ne legyen szabad ott se, én inkább mennék munkásszállora,nyugi dolgozik,bizos h tervezi a dobbantást már ha igy utál otthon lenni,mielőtt bezárnátok. Én 27 léptem le 18 évesen egy szál böröndel,27 éve nem tartom kapcsolatot,mondjuk nekem még a szemetem is átkutatták stb persze jot akarva..
2018. febr. 1. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/104 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem ő már önállósodni szeretne ezért viselkedik így. De így hogy jó tanuló, meg dolgozik, háziaskodik, szorgalmas így belegondolva már a talpára esett és simán el lenne ő egyedül ha olyan keresete lenne.

Húgommal is ez volt amikor 18-19 évesen még gimis volt csak mert voltak korábban gondok amiért kiesett nála pár év. A lényeg hogy ő átcuccolt a másik kis házba ami a szüleink telkén van, szoba, konyha, fürdőszoba, és suli mellett eljárt dolgozni hogy eltartsa magát. A kapcsolata jó volt a szüleinkkel, ameddig tanult a rezsijét ők fizették, a többit a húgom kitermelte magának, ő mondta hogy neki erre van szüksége, ő se tudja megmondani miért, de ő ezt akarja. Elmondom hogy nála háziasabb jelenleg 21 éves nőt én nem ismerek. A barátnőm nem volt ilyen ennyi idősen.

2018. febr. 1. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/104 anonim válasza:
9%
Lányod megdöglene egyedül,az itt kommentelőknek fogalmuk sincs mennyi egy albérlet,és akkor még nem is evett..
2018. febr. 1. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/104 anonim ***** válasza:
1%
Sajnálom, Kérdező, hogy ilyen a lányod. Felnevelted őt, ételt adsz neki, iskoláztatod, fedél van a feje felett és jó körülmények közt lakik. Meddig fogod tűrni, hogy a lányod így viselkedjen veled? Mi az, hogy semmi közöd nincs az ellenőrzőjéhez? Köteles megmutatni neked. Mit képzel magáról, hogy a sok jó ellenére, amiben részesítettétek őt, megaláz titeket a rokonság előtt, illetve olyat mer mondani szégyenérzet nélkül, hogy "nem megyek haza mert otthon vagytok"? Nagylányt akar játszani, bezzeg ahhoz már nincs bátorsága, hogy fogja magát, összecuccoljon és elmenjen. Két nap múlva sírva jönne haza hozzátok.
2018. febr. 1. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!