Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A lányom sosincs itthon és...

A lányom sosincs itthon és flegmán beszél velünk. Valami tanács?

Figyelt kérdés

Csak este járt haza, bevásárolt, főzött magának, nem szólt senkihez, bezárkózott a szobájába. Az ellenőrzőjét dugdosta előlünk, mondván "semmi közünk hozzá." Bementem az osztályfőnökéhez fogadóórán, hogy van-e valami baj vele, és kiderült, hogy négyesei meg ötösei vannak. A lányom később mondta, hogy azért nem jön haza, mert "mi is otthon vagyunk", ezért inkább a suliban vagy a könyvtárban tanul. Hétvégén és pénteken dolgozik, "addig se kell velünk lennie", és "semmi közünk hozzá, merre jár, felnőtt ember", magának vásárol, és magára főz, sose kér tőlünk pénzt. Magára is mos, mintha egy saját háztartást vezetne. A családi programok alól (nagyszülő látogatása) teljesen kivonta magát, direkt akart karácsonykor munkát vállalni.

Nem vagyunk szegények, nem kell eltartania magát.


2018. febr. 1. 18:37
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/104 A kérdező kommentje:
Mindig ilyen volt. Én úgy mentem hozzá, hogy elfogadtam, hogy a fogához veri a garast. Cserébe viszont minden évben külföldön nyaraltunk, és minden fontos kiadásra volt pénz, és sok megtakarításunk van, amiből elvileg a lányunknak vettünk volna lakást (ironikus, hogy pont nem fogadná el)
2018. febr. 1. 19:51
 32/104 anonim ***** válasza:
91%
Kedves kérdező, nekem nem teljesen világos, hogy most akkor lefogyott vagy nem fogyott a lányod, hogy érted azt, hogy anorexiás volt? A viselkedése mögött mindenesetre azt érzem, hogy apu jó alaposan belegázolt, fillérb..szás miatt (vagy szimpla ostobaságból) nem, vagy csak ritkán ehetett normálisan, egészségesen a kislány, és edzeni se járhatott, ha még az is szempont, hogy olcsón ússzon, azt is csak hetente egyszer. Amikor próbált tenni a fogyásért, kapta az ívet az apjától és a rokonoktól is. Te pedig hiába gondolod, nem álltál ki mellette, ha fontosabb volt, hogy ne legyen a férjeddel veszekedés, mint a lányod diétája. Jó eséllyel megkapta a magáét az osztályban, közösségben is, amiért duci, és nem volt senki, aki tényleg teljes mellszélességgel kiáll mellette és segít neki lefogyni. Nem is értem, min csodálkozol, szerintem fogalmad sincs, hogy miken ment keresztül a gyereked. Bocs, de hasonló helyzetben pont lesz..rnám, hogy a férjem kolbászt szeret zabálni szalonnával, és sajnálja azt a plusz néhány száz vagy ezer forintot teljes kiőrlésű kenyérre, egészséges kajákra, meg egy fitneszbérletre a saját gyerekének.
2018. febr. 1. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/104 A kérdező kommentje:
Sovány és nincs semmi egészségügyi problémája, úgy hogy dohányzik, és szinte sosem eszik zöldséget és gyűmölcsöt (szerinte drága, és ha kapunk, azt általában a lányunknak teszi félre), ezért nem érti, hogy miért kell helyesen táplálkozni.
2018. febr. 1. 20:01
 34/104 anonim ***** válasza:
100%

"Cserébe viszont minden évben külföldön nyaraltunk, és minden fontos kiadásra volt pénz, és sok megtakarításunk van, amiből elvileg a lányunknak vettünk volna lakást (ironikus, hogy pont nem fogadná el)"


Egy kis valódi szeretet, megértés és támogatás sokkal többet adott volna neki, mint a saját lakás...

2018. febr. 1. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/104 A kérdező kommentje:

Kapott fitnesszbérletet és tolerálta, hogy egészségesebben főzök neki (egy-két beszólást leszámítva), miután lefogyott, akkor kezdte piszkálni.


És nem volt nagyon duci, sose csúfolták érte, csak kicsit túlsúlyos, régen sovány volt, most normál alkatú.

2018. febr. 1. 20:04
 36/104 A kérdező kommentje:
Az olcsó úszást azért emeltem ki, mert a lányom már magának is azt fizeti.
2018. febr. 1. 20:06
 37/104 anonim ***** válasza:
93%
Vagy el se mondta otthon, hogy kiközösítik.
2018. febr. 1. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/104 anonim ***** válasza:
100%
Kapott fitnesszbérletet és tolerálta, hogy egészségesebben főzök neki (egy-két beszólást leszámítva), miután lefogyott, akkor kezdte piszkálni. Aha,mert h saját döntést hoztál a gyereked érdekében. A lányod átlátja a szitut, és menkülne a helyzetből, ő nem akar ilyen elnyomott lenni,inkább önnáló,önellátó,és otthon sincs h ezt lássa h az Anyja igy el van nyomva. Itt Apukával van probléma.
2018. febr. 1. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/104 A kérdező kommentje:
Azt elmondta volna... amikor lefogyott, és nagyon sovány volt, akkor közösítették ki.
2018. febr. 1. 20:08
 40/104 anonim ***** válasza:
100%

Igazából ez a viselkedés rám is illik, szerencsére én lelépek innen 1 hónapon belül.

Lehet te se fogod fel, hogy mit csinálsz, az én szüleim pl ilyenek. Ma csak 5x ordított velem az anyám csip-csup ügyek miatt (a gép lassan töltötte le neki a programot és velem kiabált, hogy miért nincs már kész). Naponta 2-3 órát ott KELL ülnöm mellette a gép mellett, mert felolvassa nekem a szerinte fontos híreket (nem érdekel...). Apám minden alkalmat megragad, hogy "humorizáljon", hogy kövér disznó leszek, ha így folytatom, mert a disznókat is így etetik mielőtt átvágják a torkukat (ettem egy almát vacsinak).

Én már csak megpróbálom túlélni ezt a kevés időt, úgy, ahogy eddig is tettem. Hazajövök, szobába be és reménykedek, hogy békén hagynak. Szerintük is flegma vagyok, holott összeszorított fogakkal némán ülök.

Ők nem értik. Anyám szerint ő maga normálisan beszél és kedvesen, apám pedig csak "viccelt", ne sértődjek be.


A barátnőm ma kérdezte meg tőlem: mikor dicsértek meg utoljára a szüleim? Elgondolkodtam rajta, gimit osztályelsőként fejeztem be (4,9 átlaggal), akkor is csak lecseszést kaptam "viccesen". Nem emlékszem ilyen alkalomra.

2018. febr. 1. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!