Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A lányom sosincs itthon és...

A lányom sosincs itthon és flegmán beszél velünk. Valami tanács?

Figyelt kérdés

Csak este járt haza, bevásárolt, főzött magának, nem szólt senkihez, bezárkózott a szobájába. Az ellenőrzőjét dugdosta előlünk, mondván "semmi közünk hozzá." Bementem az osztályfőnökéhez fogadóórán, hogy van-e valami baj vele, és kiderült, hogy négyesei meg ötösei vannak. A lányom később mondta, hogy azért nem jön haza, mert "mi is otthon vagyunk", ezért inkább a suliban vagy a könyvtárban tanul. Hétvégén és pénteken dolgozik, "addig se kell velünk lennie", és "semmi közünk hozzá, merre jár, felnőtt ember", magának vásárol, és magára főz, sose kér tőlünk pénzt. Magára is mos, mintha egy saját háztartást vezetne. A családi programok alól (nagyszülő látogatása) teljesen kivonta magát, direkt akart karácsonykor munkát vállalni.

Nem vagyunk szegények, nem kell eltartania magát.


2018. febr. 1. 18:37
 81/104 anonim ***** válasza:
19%
Annyiban azért hadd védjem meg a kérdezőt, hogy szerintem egyáltalán nem túlzó elvárás egy jó képességű gyerektől, aki önszántából egyetemre akar menni, hogy az érettségi tárgyakból lehetőleg ötös legyen a két uttsó évben, a felvételi tárgyait pedig ötös szintre hozza érettségin ( ott a százalékpont az irányadó.) Amiből pedig emelt szintű a felvételi követelmény, evidens, hogy emeltet tesz.:-) Angolból ma már nem egy nagy durranás nyelvvizsgázni, a saját gyerekeimen láttam, hogy ragad rájuk, mint kutyára a bogáncs. Az egyik csak gimiben tanulta, 2 hónapig járt heti egyszer nyelvtanárhoz és simán letette, a kicsi különtanár és nyelvi táborok nélkül tud most 11.-ben annyira, hogy a saját gimis tanárnője javasolta neki a C1-et. A jogsi más kérdés, de szerintem ritkaság, hogy egy gyereket (még ha lány is) noszogatni kell rá, hogy csinálja meg, amúgy szintén nem egy végletekig megterhelő és haszontalan dolog.:-) Inkább az lehet a gond, amikor minden összeadódik, pozitív visszajelzés, dicséret, támogatás pedig nincs. Akkor még a teljesen jogos, a gyerek elhatározásaival is egyező elvárásokat is cseszegetésként éli meg.
2018. febr. 2. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/104 anonim ***** válasza:
97%
"egyáltalán nem túlzó elvárás egy jó képességű gyerektől, aki önszántából egyetemre akar menni, hogy az érettségi tárgyakból lehetőleg ötös legyen a két uttsó évben, a felvételi tárgyait pedig ötös szintre hozza érettségin" - de, szerintem mindenképpen az, tipikus "áldozzuk be a jelent a jövőért" mentalitás... Én anno a 140 iq-mmal nem lettem volna hajlandó erre.
2018. febr. 2. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/104 anonim ***** válasza:
20%
Érdekes, nekem is 140 az IQ-m (nem gagyi netes teszt alapján:-)), de nem jelentett problémát, hogy kitűnő legyek, és elsőre felvegyenek.:-) Harmadikban (most 11.) nyelvvizsgáztam és OKTV-n 12. lettem, nyáron pedig letettem a jogsimat. Mellette jártam szórakozni, versenytáncoltam, a barátommal mentünk kirándulni, nyaralni, kiolvastam a megyei könyvtárat és hobbiból latint tanultam, hogy eredetiben olvashassak Vergiliust - ez később jól is jött az egyetemen.:-)
2018. febr. 2. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/104 anonim ***** válasza:
87%
#83, megismételném: " Én anno a 140 iq-mmal nem lettem volna hajlandó erre." - "strébrek kíméljenek" jeligére:)
2018. febr. 2. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/104 anonim ***** válasza:
90%

Szintén anorexiásként írom hogy a lányod nem véletlenül tartja távol magát a családtól. Magyarországon az emberek értesültsége és hozzáállása az evési rendellenességekhez tragikus. 'De miért csak csipegetsz? Csak egy kicsit ebből...' Volt olyan hogy nagyim a rántott húst 'becsempészte' a kabátom zsebébe a családi ebéd után....

Egyszerűen arra a fájó pontra emlékeztetitek az életében amikor ő szenvedett és ti nem álltatok ki érte. Kell ennél nagyobb csalódás egy gyerek életében?

De lépjünk tovább: mit tudsz tenni? Próbáld újra megszerezni a bizalmát, a szeretetét. Ismerd el neki hogy hibáztál, hibáztatok. Beszélgessetek őszintén és sokat. Időbe fog telni mire újra megnyílik feléd.

Sok sikert!

2018. febr. 2. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/104 anonim ***** válasza:
24%

Én úgy gondolom, hogy itt a testsúlyával kapcsolatos negatív megjegyzések és az, hogy nem álltál/álltatok ki mellette, lehetett a fő probléma.


Szerintem egyáltalán nem támasztottál felé nagy elvárásokat.

- Jogsi (szerintem felesleges, de nem egy nagy kunszt megcsinálni)

- Ötös érettségi (középszinten az összes érettségi vicc kategória, matekból olyanok vannak benne kb., hogy 2x + 3 = 7, akkor mennyi x, meg rajzolja fel az x^2 függvényt, irodalomból meg kb. szöveget kell értelmezni és írni egy esszét).

- Emelt szintű angol érettségi (ember, a lány, angol-töri tanár akar lenni!!! Angol tanár! Akkor csak tegyen már le hozzá egy felsőfokú angol nyelvvizsgát).


Ha ezek azok a marha kemény szülői elvárások, akkor milyen annak, aki mondjuk az orvosira akar bejutni?

2018. febr. 2. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/104 anonim ***** válasza:
24%

""strébrek kíméljenek" jeligére"


Ezek szerint nem sikerült végigolvasni és/vagy értelmezni, amit írtam.:D

2018. febr. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/104 anonim ***** válasza:
96%
#87, dehogynem... tudod, ha az embernek megvan a saját érdeklődése, a saját elképzelése arról, hogy milyen életet szeretne, a saját értékrendje, akkor nem fog naponta órákat pazarolni más dolgokra, csak azért, hogy beteg elvárásoknak feleljen meg... én érettségi előtti félévben húzattam meg magam spec:)
2018. febr. 2. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/104 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező,egy kényelmes,konformista, számító pitsa vagy,aki még a saját gyerekéért se állt ki, amikor kellett volna.Legalábbis a a válaszaidból leszűrve ezt látom és anyànak se neveznélek,még jó indulattal sem.


Inkább verd a seggedet a földhöz és örülj,hogy nem küldte a nyakatokba a gyámügyeseket.

2018. febr. 2. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/104 anonim ***** válasza:
100%
Azért nincs otthon sokat h ne kelljen neki is elnmyomott nőnek lenni,és látni h te az vagy. Még a kajáját se döntheti el maga otthon mert apuci dönt mindenben,te meg bologatsz, és melette se álltál ki, az egész család szekálta,te meg kussoltál végig,mert féltél a férjedtől,na ezért nem akar veletek lenni. Érdékes h eltüntél...
2018. febr. 2. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!