Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nehezen tudom felépíteni a...

Nehezen tudom felépíteni a karrierem és a családomat, mivel az elvált szüleim közül édesanyám alkoholbeteg és egy alkoholbeteggel él. Szerintetek mi lehet a megoldás?

Figyelt kérdés

Már ott tartok, hogy maximalizálom a pénz adást, mert sajnos nekem nem maradna, annyi mindenre volna szükségük. Tartozásaik vannak, majdnem hajléktalanok :(

Ráadásul fiatalabb testvéreim is velük élnek.

A lehetőségek vidéken elég szűkösek.



2018. febr. 5. 21:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
85%
Testvéreid hány évesek? Nem tudnád inkább őket magadhoz venni és menteni a menthetőt?
2018. febr. 5. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem ide szakember kellene. Klinikai szakpszichológusra gondoltam, akihez elég lenne kéthetente egyszer járni, talán van helyileg is, nem tudom. A vidék elég tág fogalom. Vagy egy jó addiktiológus, bár az nem tudom, hogy van-e vidéken. Mindenesetre ide segítséget javaslok, a probléma gyökerét kellene feltárni. A szakpszichológus akár egy pszichoterápiát is javasolna. Ezek teljesen ingyenes eljárások.

Én is adogattam a pénzt alkesz szülõknek, de megelégeltem és nem adtam többet. Rokonok voltak.

Vagy ha nem is pszichológus, keress egy személyt, aki el tudna beszégetni édesamyáddal.

2018. febr. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 tetris ***** válasza:
100%

Szerintem nem a te feladatod édesanyád és a testvéreid költségeit állni. Segíthetsz nekik egy adott szintig, de elsősorban magadra gondolj. Nem kell feláldoznod magad, hiszen neked is csak ez az egy életed van. Édesanyád maga döntött úgy, hogy alkoholizál, és a testvéreid se a te gyerekeid, hanem az övéi.

Segíthetsz neki abban, hogy elkapod egy józan pillanatában, és elbeszélgetsz vele. De előre szólok, hogy általában a szenvedélybetegek tagadnak, és hárítanak. Vagyis, ha nincs betegségtudata, nem fog elmenni rehabra.

Semmire nem megoldás, hogy a pénzed oda vándorol édesanyádhoz. Ez egy feneketlen kút. Más úton kell segítened.

2018. febr. 5. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
91%

Nem, basszus, vidéken nincs pszichológus, ide a wifit is lovasszekéren hozzák...:D Agyam eldobom az ilyenektől. Egy alkoholbetegnek amúgy beszélhet az addiktológus meg az addiktológus is, amíg a nyelve ki nem esik, amíg nem látja be, hogy függő és önszántából nem akar gyógyulni, addig nem is fog.

Kedves kérdező, amíg két alkoholistát pénzelsz, addig nem is lesz egzisztenciád. A megoldás az, hogy közlöd velük, elzárod a pénzcsapot, a fiatalabb tesóidat emeltesd ki ebből a közegből a családsegítővel, gyámhivatallal. Ha tudod, vedd magadhoz őket, ha nem, tartsd velük a kapcsolatot a nevelőszülőknél vagy gyermekotthonban, és segíts nekik majd, ha nagykorúak lesznek. A szüleid pedig oldják meg az életüket, mondd el anyádnak, hogy a kiút az elvonóval kezdődik, aztán majd eldönti, mit csinál. Neki kell elhatároznia magát.

2018. febr. 5. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

1 nem adsz nekik egy fillért sem (max csak piára lesz pénzük az Ö bajuk)

2 a tesodat viszont elhozod onnan, hogy öt ne érje sérelem emiatt

2018. febr. 6. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Általános iskolában felsősök a testvéreim, albérletben élek párommal egy nagyvárosban, ők pedig Kelet-Magyarországon élnek. Szerintem két felsős gyereket már nehéz nevelőszülőknél elhelyezni, gyermekotthonról meg még csak hallomásból van tapasztalatom. Én 6 éves koromtól 10 éves koromig éltem velük, amikor a jelenlegi párjával volt először. Édesapámtól elvált és azóta két partnere volt mindkettő eltérő módon, de alkoholista. Az első vitte bele az ivásba a válás után, aztán jött a másik most megint az elsővel van, albérletben, de ott is rezeg a léc. Azt követően a másik párja is alkoholizált, de legalább sokat keresett, így többől tudtak gazdálkodni. Jelenleg csak közmunka van.

Ha hajlandó lenne rávenni magát szakpszichológus és/vagy addiktológus megfelelő volna neki. Meg kell beszélnem vele, hogy nélkülem kell az egészet véghezvinnie, ha megérti, hogy tényleg tennie kell önmaga érdekében.

Pénz havonta fixet adok. Abból fizetem ki az egyik számlát, ami fennmarad azt meg ételre költöm szigorúan én, azt veszek, amit kérnek. Arra már rájöttem, hogy egy fekete lyuk a zsebük, csak ugye a testvéreimre is gondolok, mert nekik nem jut, ha minden tartozásra, alkoholra és cigire elverik a pénzüket

2018. febr. 6. 08:45
 7/16 anonim ***** válasza:
80%
Feleslegeseim tepersz, ha adsz nekik akkor piára költik. Amugy meg nekem.lesülne a bör a képemröl ha ilyen-olyan indokkal hagynán abban a szrban a tesoimat. De te tudod...
2018. febr. 6. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Van egy nővérem is. Ő megszakította a kapcsolatot édesanyánkkal ezek miatt is. Neki nem sül le a bőr... Valami építő jellegű válasz is jöhet.

Támogatjuk őket, ruhákat veszünk nekik, pénzt nem adok a kezébe.

Köszi!

2018. febr. 6. 10:12
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Okés, a nővéred a nővéred, engem nem érdekel, de magamból indultam ki.


Bocsi, hogy nem lenne képem elnézni, ahogy a kistestvéreim tönkremennek - amúgy építő jellegű tanács: szólj a gyámügynek, és zárd el a pénzcsapot.

2018. febr. 6. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
67%

Jó, értem, ruhát kapnak meg kaját... tyű, és SEZRETETET, BIZTONSÁGOT?

Azt nem adtok nekik, azt a pénzn nem vehetitek meg.


Nekem "csak" idegbeteg volt a mostohaanyám, szuper volt naponta gyomorgörccsel hazajárni, meg egész nap azon majrézni, most épp vajon mivel talál be és esik nekem.

Persze apától kaptam a pénzt, meg a drága telefont - mintha kellett volna -, de attól még ugyanúgy félelemben éltem több, mint négy éven át.

Kitörölhettem a seggem a jó cuccaimmal, ha amúgy az otthon töltött idő 95%-ban én voltam az állandó hülye és az, akivel ordítottak, csak mert "anyám lánya vagyok.

2018. febr. 6. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!