Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nehezen tudom felépíteni a...

Nehezen tudom felépíteni a karrierem és a családomat, mivel az elvált szüleim közül édesanyám alkoholbeteg és egy alkoholbeteggel él. Szerintetek mi lehet a megoldás?

Figyelt kérdés

Már ott tartok, hogy maximalizálom a pénz adást, mert sajnos nekem nem maradna, annyi mindenre volna szükségük. Tartozásaik vannak, majdnem hajléktalanok :(

Ráadásul fiatalabb testvéreim is velük élnek.

A lehetőségek vidéken elég szűkösek.



2018. febr. 5. 21:38
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

"Jó, értem, ruhát kapnak meg kaját... tyű, és SEZRETETET, BIZTONSÁGOT?

Azt nem adtok nekik, azt a pénzen nem vehetitek meg. "


Én sem kaptam, mint azt írtam 6 éves korom után csak alkeszek "neveltek". Egyik apa sem adott sem szeretetet, sem biztonságot.

3-4 hetente amikor otthon vagyok nehéz azt pótolni.


Nekem "csak" idegbeteg volt a mostohaanyám, szuper volt naponta gyomorgörccsel hazajárni, meg egész nap azon majrézni, most épp vajon mivel talál be és esik nekem.

Persze apától kaptam a pénzt, meg a drága telefont - mintha kellett volna -, de attól még ugyanúgy félelemben éltem több, mint négy éven át.

Kitörölhettem a seggem a jó cuccaimmal, ha amúgy az otthon töltött idő 95%-ban én voltam az állandó hülye és az, akivel ordítottak, csak mert "anyám lánya vagyok.


Évekig ordítottak nálunk is az épp aktuális nevelőapák, csak az elején volt elviselhető.

2018. febr. 6. 11:54
 12/16 anonim ***** válasza:
Amíg nem látják be, hogy segítségre van szükségük vagy hogy szeretnétek kitörni ebből az állapotból, addig csak kérni fogják a pénzt. Viszont te tehetsz annyit, hogy nem adsz nekik, és akkor talán észreveszik, hogy nem tesznek semmi és te sem segítesz nekik, akkor meg kellene gyógyulniuk. Amíg magától értetődőnek veszik, hogy mindig lesz pénz, nem fognak észhez térni.
2018. febr. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Építő jellegű tanácsokat kaptál, kérdező. Nevelőszülőt, gyermekotthont nem neked kell intézned, hanem a gyámhivatalnak, családsegítő szolgálatnak, a koruk egyébként semmiben nem akadály. Neked annyi a dolgod, hogy feljelentést teszel kiskorúak veszélyeztetése miatt.

Vagy gyártod tovább a kifogásokat, és siránkozol, ez meg a te döntésed.:-)

2018. febr. 6. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm kedves utolsó. A #7- es hozzászólását kicsit túlreagáltam, bár nem véletlenül neki szólt az "építő jelleg" kérése.

Hogy is mondjam, én magam is sérült lettem függőséggel, úgy veszem észre magamon, hogy nincs szívem a szüleiktől elvenni a gyerekeket, elképzelhető, hogy az ezzel való figyelemfelhívás hatásos lenne?

2018. febr. 6. 15:48
 15/16 anonim ***** válasza:
Valahol megértem az érzelmi oldalát, ebben az ügyben nincs jó döntés, csak rossz és kevésbé rossz. Azt írod, te magad is sérült vagy (el is hiszem), mit gondolsz, a tesóidra mi vár? Nem ismerem az otthoni helyzetet, mennyire súlyos, ebben is vannak fokozatok, de az biztosan nem megoldás, hogy feneketlen kútba hordasz vizet. Beszélj a gyámhivatallal, családsegítő szolgálattal, mondd el őszintén, mi a szitu, ők is el fogják mondani, mit lehet tenni. Környezettanulmányra valószínűleg kimennek, aztán majd eldöntik, hogy ki kell-e emelni a kicsiket a családból vagy se.
2018. febr. 6. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 tetris ***** válasza:
100%

A testvéreid már nem annyira kicsik, lehetne velük beszélni, hogy ők mit szeretnének. Lehet, hogy azt fogják majd mondani, hogy jobb lenne nekik állami elhelyezésben lenni, mint otthon az alkoholistákkal. De az is lehet, hogy maradni akarnak. Szerintem ez valószínűbb. Akkor is beszélned kellene a Gyámüggyel, hogy van-e valami köztes megoldás, hogy otthon maradhassanak, de legyen egy állandó felügyelet is.

Mindenképpen meg kell jegyeznem, hogy attól függetlenül, hogy egy ilyen sérült családból kerültél ki, és te magad is komoly lelki terheket cipelsz, dicséretesen komoly, felelősségteljes, és értelmes emberke lehetsz, akinek csak gratulálni lehet a hozzáállásához. Nagyon szimpatikus, hogy ennyire szíveden viseled a családod gondjait, hogy segíteni akarsz. Maradj mindig ilyen!!!

2018. febr. 6. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!