Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem segít az unokák körül, de...

Nem segít az unokák körül, de húzza a száját mindenre. Mi a megoldás? Egy ilyen beszólás szerintetek észhez térítené?

Figyelt kérdés

Anyukámról van szó.

48 éves éves nagymama, aki sosem segít a gyerekek körül (két fiunk van, a nagy 7 éves, a kicsi 5). Ez nem is lenne gond, mert nyilván nem azért vállaltuk őket, hogy más nevelje, de az már zavar, hogy mindenre van valami megjegyzése, vagy vág egy pofát, ha mondok valamit. Pl. a férjem anyukája dolgozik, de szinte minden nap eljön hozzánk hazafele a munkából, kérdezi, hogy kell-e segítség, vagy hozzon-e valamit, meg ha itt van, akkor is mondja, hogy menjek nyugodtan tornázni kicsit, vagy ide-oda, vagy pihenjek le, vigyáz a gyerekekre. Nyaralásokon ugyanez (általában évente 2-3 alkalommal megyünk nagyszülőkkel is valahová), anyukám panaszkodik, hogy nem tud úgy pihenni, hogy a gyerekeket hallgatja maga körül, a nagyim, vagy az anyósom meg folyamatosan azon van, hogy a gyerekekkel legyenek.


24 hetes terhes vagyok, ikreink lesznek. A férjemmel megbeszéltük, hogy májustól felveszünk valakit, aki menni fog a nagyokért iskolába, óvodába és utána viszi őket különfoglalkozásokra, sportra. Mert én két babával nem tudok majd rohangálni ilyen könnyen, fél délutánokat az autóban tölteni, a férjemnek meg nincs fix munkaideje, nem tudja megígérni, hogy minden délután képes lenne erre.


Az anyám ezt megtudta, és ki volt akadva, hogy minek kell ez, meg szervezés kérdése lenne az egész és hogy ígyis annyi segítségem van, nem igaz, hogy nem tudnám megoldani... Nagyon rosszul esett, hogy konkrétan majdnem azt mondta, hogy lusta vagyok.

Majdnem mondtam, hogyha kicsit besegítene néha ő is, nem csak akkor keresne minket, ha szüksége van valamire, akkor könnyebb lenne az én helyzetem is. De inkább ráhagytam az egészet, nem volt kedvem vitatkozni. Csak félek, hogy később is folyamatosan felhozza majd ezt, vagy azt, hogy nincs annyira időm a háztartásra, stb.


2018. febr. 6. 13:51
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem jól tetted, hogy ráhagytad és nem szóltál vissza semmit, valószínűleg úgyis belekötött volna bármit mondasz neki.

Tegyetek úgy a férjeddel, ahogy megbeszéltétek. Ha ismét felhozza a témát, mondd meg neki, hogy ne aggódjon, megoldottátok, nyugodtan tud pihenni akár egész nap magában mostmár, mert nem fogják a gyerekek zavarni. Utána valószínleg meg az lesz úgyis a problémája, hogy nem nyitják rá az unokák az ajtót.

2018. febr. 6. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
89%
a ti pénzetekkel azt kezdetek amit akartok. ha ő bäszik segíteni bármiben is, akkor nyilván nektek kell megoldanotok. neki semmi köze ahhoz, hogy oldjátok meg
2018. febr. 6. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
22%
Jo, hogy rahagytad, nem hanytad a fejehez, hogy ha segitene, konnyebb lenne nektek. Mint irtad, ne masnak szuljon az ember. Mint irtad, nyaralasokon is van segitseg, pedig fiaid nem olyan kicsik mar. Hogy kellett e meg gyerek(ek) ilyen helyzetben, ez a ti ugyetek, de ne fajjon, hogy anyukad nem ugrik, ahogy szeretned.
2018. febr. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 A kérdező kommentje:
Nem az fáj, hogy nem "ugrik", ha szeretném. Hanem hogy képtelen csendben maradni és még bennem akar lelkiismeret-furdalást kelteni. Furcsa, ha kell neki valami, azonnal itt van és nem nyugszik, amíg el nem intézzük neki... Akkor hirtelen rengeteg a szabadideje, amúgy sosem ér rá.
2018. febr. 6. 14:13
 5/38 anonim ***** válasza:
85%
Hát én biztos nem lennék ilyen jámbor birka, úgy leosztottam volna már rág, hogy nem tette volna zsebre. Az addig oké, hogy nem érdeklik az unokái, nem kötelező ez. De hogy még be is ugat, na azt nem tűrném el. Le is út, fel is út, könnyű megtalálni a kijáratot!
2018. febr. 6. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
28%
Ha megengedhetitek, hogy felvesztek valakit, akkor rendben van. De én jobban örülnék, ha egyik vagy másik nagyi menne értük.
2018. febr. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 A kérdező kommentje:

Mi is nyilván, de nem várhatom el senkitől, hogy minden délutánját feláldozza hétköznap.

A nagyszüleim fittek, imádnak unokázni, de a tatámnak folyamatosan fáj a lába, délutánonként lefekszik 1-2 órára pihenni. Nem kérném meg, hogy ehellyett minden délután üljön a kocsiban és rohangáljon az óvoda, iskola, különórák között. A nagyim egyedül nem vezet már, gyalog meg messze vannak ezek a helyek azért...

Anyósomék dolgoznak még, a férjem nagyszülei Ausztriában élnek. Tehát más megoldás nem igazán van, mert abba biztosan nem mennék bele, hogy a fiúk ketten járkáljanak egyedül a városban egész délután (mert igen, ilyen tanácsot is kaptam, hogy a 7 éves már elég nagy, tud vigyázni a kicsire...).

2018. febr. 6. 14:22
 8/38 anonim ***** válasza:
43%
Ha nincs nagyon elmérgesedve a viszony, akkor szerintem egy komoly beszélgetéssel tisztázni lehet a dolgot. Ha ez se segít, akkor finoman értésére lehet adni, hogy felnőttként képesek vagytok a férjetekkel meghozni a fontos döntéseket, nincs szükségetek tanácsokra a partvonal mellől. Csak egy anyukád van, törekedni kell a jó kapcsolat megtartására. Ismerek olyan házaspárokat, akik gyakorlatilag megszakították a kapcsolatot a szüleikkel, annyira nem bírták egymást. Nem egy túl szerencsés állapot.
2018. febr. 6. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
39%

Egyszerűen csak ne kérjél soha segítséget anyukádtól a gyerekek neveléséhez. Hagyd, hogy foglalkozzon velük kedve szerint. Ha segítséget felajánl, akkor is mondd neki, hogy köszi, de csak akkor segítsen, ha van kedve hozzá. Ezek után pedig bármit is mond az csak tanács, amit szépen megköszönsz, majd belátásod szerint cselekszel.


Persze gondolom fáj, hogy saját anyádnál sokkal gyermek-centrikusabb anyósod. De szerintem tökre érthetők az olyan élethelyzetek is, amikor 48 éves nő úgy dönt, hogy most egy kicsit önzően saját magánéleti boldogságát helyezi előtérbe (pl. gyerekek, unokák istápolása helyett pasizik, mert már erre nincs sok igazán jó éve).


40F

2018. febr. 6. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem meg jobb lenne ha azonnal szólnàl neki. Mert ez így csak mindig gyűlik benned aztán egyszer kitör. Én biztos mondtam volna neki hogy eddig sem rajtad múlott az a segítség. Jó megértem őt is, nem akar az unokákkal nyaralni de nem kellene beleszólnia a dolgaitokba. És igazatok is van ha a másik mama ennyi sokat segít nem lehet még az iskolából elhozást ráterhelni. Amúgy meg könnyen leszerelheted anyudat azzal hogy nem ő fizeti a gyerek felügyeletet tehát beleszólása nincs. Megkell mondani neki. Kicsit majd rosszul esik, megsértődik de megbékül. És megszokja hogy nincs beleduma abba ami nem rátartozik.
2018. febr. 6. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!