Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem segít az unokák körül, de...

Nem segít az unokák körül, de húzza a száját mindenre. Mi a megoldás? Egy ilyen beszólás szerintetek észhez térítené?

Figyelt kérdés

Anyukámról van szó.

48 éves éves nagymama, aki sosem segít a gyerekek körül (két fiunk van, a nagy 7 éves, a kicsi 5). Ez nem is lenne gond, mert nyilván nem azért vállaltuk őket, hogy más nevelje, de az már zavar, hogy mindenre van valami megjegyzése, vagy vág egy pofát, ha mondok valamit. Pl. a férjem anyukája dolgozik, de szinte minden nap eljön hozzánk hazafele a munkából, kérdezi, hogy kell-e segítség, vagy hozzon-e valamit, meg ha itt van, akkor is mondja, hogy menjek nyugodtan tornázni kicsit, vagy ide-oda, vagy pihenjek le, vigyáz a gyerekekre. Nyaralásokon ugyanez (általában évente 2-3 alkalommal megyünk nagyszülőkkel is valahová), anyukám panaszkodik, hogy nem tud úgy pihenni, hogy a gyerekeket hallgatja maga körül, a nagyim, vagy az anyósom meg folyamatosan azon van, hogy a gyerekekkel legyenek.


24 hetes terhes vagyok, ikreink lesznek. A férjemmel megbeszéltük, hogy májustól felveszünk valakit, aki menni fog a nagyokért iskolába, óvodába és utána viszi őket különfoglalkozásokra, sportra. Mert én két babával nem tudok majd rohangálni ilyen könnyen, fél délutánokat az autóban tölteni, a férjemnek meg nincs fix munkaideje, nem tudja megígérni, hogy minden délután képes lenne erre.


Az anyám ezt megtudta, és ki volt akadva, hogy minek kell ez, meg szervezés kérdése lenne az egész és hogy ígyis annyi segítségem van, nem igaz, hogy nem tudnám megoldani... Nagyon rosszul esett, hogy konkrétan majdnem azt mondta, hogy lusta vagyok.

Majdnem mondtam, hogyha kicsit besegítene néha ő is, nem csak akkor keresne minket, ha szüksége van valamire, akkor könnyebb lenne az én helyzetem is. De inkább ráhagytam az egészet, nem volt kedvem vitatkozni. Csak félek, hogy később is folyamatosan felhozza majd ezt, vagy azt, hogy nincs annyira időm a háztartásra, stb.


2018. febr. 6. 13:51
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
86%
aki a kérdezőt kritizálja, annak szövegértelmezési problémái vannak. a kérdező arra keres választ, hogy állítsa le az anyját, hogy ne tegyen megjegyzéseket folyton mindenre
2018. febr. 6. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
14%

Kérdező, biztosan jogosak a gyermekkorodból eredő sérelmeid anyukáddal szemben. Most viszont simán elkerülhetnél minden konfliktust. Nem kérsz tőle segítséget, tanácsot, ha meg ad kéretlenül azzal sem foglalkozol. Ha tudod, hogy nem egy unokázós alkat, akkor pl. ne fáraszd azzal telefonon se, hogy Petike ma mint csinált a suliban vagy oviban, meg ne szervezz közös nyaralásokat. Simán lehet, hogy később megváltozik, de ha nem az se érdekeljen.


40F

2018. febr. 6. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
26%

Rendkívül egyszerűen leállíthatja az anyját: udvariasan közli vele, hogy szüksége van a segítségre, ez a megoldás tökéletes, ezért döntöttek így a férjével, de ha a mama szeretné bevállalni a gyerekek logisztikáját néhány évig, akkor szóljon, és megbeszélik a részleteket. Nem fogja többet előhozni.

Egyébként attól eltekintve, hogy a mama hajlamos a kritikára, nincs mit a szemére vetni. Egyedül nevelte a kérdezőt, erősen kétlem, hogy oly sokat lett volna apukánál, akkor vélhetően megváltoztatták volna az elhelyezését. Jól tette, hogy felnőtt fejjel is tanult, és egy anyának sem tilos a szórakozás.:-) A nagyszülők besegítettek, ahogy a kérdező gyerekeinél is, annyi különbséggel, hogy kérdezőnk még a családi nyaralást se bírja megoldani nélkülük. Az, hogy 48 éves fejjel nem óhajtja bébiszitterként tölteni a szabadságát, hanem oda és úgy utazik, ahogy neki kényelmes, számomra teljesen érthető.

2018. febr. 6. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 A kérdező kommentje:

Értsétek már meg, hogy nem várom el senkitől, hogy "körbeugráljon".

Mi is előre terveztünk, nem a semmire vállaltunk gyereket. Az meg szerintem mindenkinek a magánügye, hogy mikor szeretne gyereket vállalni.



Nem mi hívtuk a nyaralásra sem legutóbb, ő mondta, hogy szeretnének jönni, az unokákkal lenni. Utána meg baj volt az is, ha a gyerekek megszólaltak...


Utolsó, az anyám nem nevelt egyedül. Az az apám volt. Mert hiába anyánál helyezett el a bíróság, óvodás és alsós koromban alig láttam. Igen, más szülő is tanul gyerek mellett, én is tettem. De emiatt sosem hagytam ott egyik gyerekemet sem HETEKRE a nagyszüleinél.

2018. febr. 6. 15:51
 25/38 anonim ***** válasza:
26%
Neked is a kényelmed az első. Anyádtól örökölted a mentalitást. Nem baj, a te gyerekeid majd kötődnek a bébiszitterhez, mint te apádhoz.
2018. febr. 6. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 piroska és a farkas ***** válasza:
84%
Mi AZ, h a kényelme AZ elsö??? Komolyan AZT gondoljátok, h újszülött babák számára az a legideálisabb, ha naponta többször rángatva vannak?? Megáll az eszem. Kérdezö, elöszöris szerintem tökjò kid család lehettek. AZT feltételezem, h Te nem voltál tervezett gyerek, és ahogy az anyasággal sem tudott, úgy a nagymamasággal sem tud azonosulni Anyukád. Uram bocsá' felnöni a feladathoz. Deez legyen az ö dolga, az ö vesztesége, mert igen, lesz még ö idösebb, de nem hozzá fognak kötödni. Fogadd el, a beszòlogatásra pedig vagy be adj alapot, egyszerûen csak maradj a beszélgetések alkalmával a felszinen, vagy nyugodtan, de határozottan állìtsd le.
2018. febr. 6. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 piroska és a farkas ***** válasza:
11%
Passz, h AZ AZT miért nagyìtja ki ez a telefon, bocs.
2018. febr. 6. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
15%
Há na de milyen ez mán? Lett egy lakás az oké, amit gondolom a férjed vett, mer írtad h te nem voltál támogatva semmivel. Tehát magyarán neked semmid nincs. Emellett gyesen vagyol, oszt mán a két kölköt se tudod nevelni, de behordtak a legyek még kettőt. Osztan aztat várod el hogy a nagymama nevelje üket helyetted. Te meg csak telepotyogtatod a lakást, ami nem a tied. Há milyen ez mán?
2018. febr. 6. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 A kérdező kommentje:

34%-os, nagyon rosszul gondolsz mindent. Inkább ne erőltesd ezt a válaszolgatást...



Nem a kényelmem miatt döntöttünk így, kedves 25-ös. Kérlek áruld el, hogy két újszülöttel hogy kellene összeegyeztetnem a heti 6 úszást, 2 angolt és a zeneiskolát? Mert ezek a hétköznapi délutáni programok. Üljek a két babával a kocsiban délutánonként és reméljem, hogy nem lesznek éhesek, nem kell pelust cserélni és nem fognak sírni majd?!

Vagy mondjam azt a fiúknak, hogy mostantól nem mehetnek sehová az iskolán, óvodán kívül hétköznap?

Tényleg, ha szerinted ez megoldható bébiszitter nélkül, akkor áruld el, hogyan.

2018. febr. 6. 18:47
 30/38 anonim ***** válasza:
12%
Én nem látom sehol, hogy nem kapott a kérdező otthonról támogatást. Az meg vicckategória, hogy az anyja, miután 19 évesen megszülte, elvégzett egy egyetemet úgy, hogy apuci már lepattant, de ezt itt úgy adja elő , mintha 20 éves koráig sose látta volna az anyját, és az apja meg a nagyszülők nevelték volna fel.
2018. febr. 6. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!