Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem segít az unokák körül, de...

Nem segít az unokák körül, de húzza a száját mindenre. Mi a megoldás? Egy ilyen beszólás szerintetek észhez térítené?

Figyelt kérdés

Anyukámról van szó.

48 éves éves nagymama, aki sosem segít a gyerekek körül (két fiunk van, a nagy 7 éves, a kicsi 5). Ez nem is lenne gond, mert nyilván nem azért vállaltuk őket, hogy más nevelje, de az már zavar, hogy mindenre van valami megjegyzése, vagy vág egy pofát, ha mondok valamit. Pl. a férjem anyukája dolgozik, de szinte minden nap eljön hozzánk hazafele a munkából, kérdezi, hogy kell-e segítség, vagy hozzon-e valamit, meg ha itt van, akkor is mondja, hogy menjek nyugodtan tornázni kicsit, vagy ide-oda, vagy pihenjek le, vigyáz a gyerekekre. Nyaralásokon ugyanez (általában évente 2-3 alkalommal megyünk nagyszülőkkel is valahová), anyukám panaszkodik, hogy nem tud úgy pihenni, hogy a gyerekeket hallgatja maga körül, a nagyim, vagy az anyósom meg folyamatosan azon van, hogy a gyerekekkel legyenek.


24 hetes terhes vagyok, ikreink lesznek. A férjemmel megbeszéltük, hogy májustól felveszünk valakit, aki menni fog a nagyokért iskolába, óvodába és utána viszi őket különfoglalkozásokra, sportra. Mert én két babával nem tudok majd rohangálni ilyen könnyen, fél délutánokat az autóban tölteni, a férjemnek meg nincs fix munkaideje, nem tudja megígérni, hogy minden délután képes lenne erre.


Az anyám ezt megtudta, és ki volt akadva, hogy minek kell ez, meg szervezés kérdése lenne az egész és hogy ígyis annyi segítségem van, nem igaz, hogy nem tudnám megoldani... Nagyon rosszul esett, hogy konkrétan majdnem azt mondta, hogy lusta vagyok.

Majdnem mondtam, hogyha kicsit besegítene néha ő is, nem csak akkor keresne minket, ha szüksége van valamire, akkor könnyebb lenne az én helyzetem is. De inkább ráhagytam az egészet, nem volt kedvem vitatkozni. Csak félek, hogy később is folyamatosan felhozza majd ezt, vagy azt, hogy nincs annyira időm a háztartásra, stb.


2018. febr. 6. 13:51
1 2 3 4
 31/38 A kérdező kommentje:
Nem az egyetemmel van a gond, írtam, hogy én is tanultam baba mellett. Hanem hogy ő folyamatosan "eltűnt" az életemből, hol nyaralni ment, hol szimplán csak elege volt az anyaságból. Ez a baj, nem az egyetem.
2018. febr. 6. 19:14
 32/38 anonim ***** válasza:
87%

Kérdező, hihetetlenül türelmes vagy. A hozzászólók nagy részének átkozottul komoly szövegértelmezési problémái vannak, te pedig teljesen korrektül válaszolsz. A türelem jó erény egy anyánál, mondom ezt így gyermek nélkül (amúgy én még a 32 évesnél is sokkal idősebb vagyok gyerek nélkül, mégsem nézek le senkit, aki fiatalon, de persze nem gyerekként szül, miért is tenném? nem ezen múlik)...


Nos, én minimalizálnám a kapcsolatot az anyámmal a helyedben, bármit is jelent neked ez, mindenesetre a leírás alapján ez sok belőle. Nyaralni többé nem mennék vele, ez világos. A kioktatását pedig elengedném a fülem mellett, s ha 1 percnél tovább mondja, eljövök vagy kirakom a lakásomból. Valakinek egyszer helyre kéne már tenni...

2018. febr. 6. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
81%

32-est adom.


Valami rémisztő, hogy mennyi retardált válaszadó gyűlt ehhez a kérdéshez. Nem hiszem el, hogy ennyire degenerált legyen valaki. Vagy esetleg troll... Képtelen vagyok elfogadni, hogy ennyire hü*yék itt az emberek. :D Hé, de legalább neked van türelmed ehhez. Nekem nem lenne.


Én egyébként már rég leosztottam volna az anyukádat a helyedben, ahogyan az 5-ös is.

2018. febr. 7. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
64%

"Az anyám egész életében a saját boldogságát helyezte előtérbe, szóval nem arról van szó, hogy ő most ébredt rá, hogy nem lesz már fiatalabb... Nem dolgozik, a férje tartja el."


Anyád egy elkényeztetett, kikímélt önző tyúk, akinek a gyerekzsivaly is rosszul esik. Ne foglalkozz vele. És ne hagyd magad. Ha beszólogat viszonozd nyugodtan. Ha soha senki sem teszi helyre, egyre rosszabb lesz, ahogy vénül. Anyósomhoz hasonlít, aki életében sosem dolgozott, de mindent ő szeretett volna mindenkinek megmondani, hogy mit hogyan kell csinálni. Míg a családba kerülve le nem állítottam az önző buta libát. Még a feleségemet (a saját gyerekét) is állandóan lelki terrorban tartotta.

Miért hámozod olyan vastagon a krumlit? ...meg ilyenek.

Na, én eligazítottam, hogy a felségem megkeresi a krumplira valót, és ne tessék b a s z o g a t n i, mert a mi házunkban a feleségem olyan vastagon hámozza a krumplit, ahogy ő akarja. És a feleségemet ne tessék állandóan gonosz kis megjegyzésekkel szurkapiszkálni, mert azt én NEM TŰRÖM el senkitől!

2018. febr. 7. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
75%

Na, azért 20-as legyél szíves kicsit intelligensebben gondolkodni és nem pocskondiázni azokat akik később szültek. Számtalan élethelyzet (anyagi,kulturális, szociális, pszichés stb.) létezik. Rengeteg oka lehet annak hogy ki mikor szül. Lehet betegség, lehet nem megfelelő partnerkapcsolat, vagy karrier, felelősségteljes gondolkodás stb. Ahogy itt derogáltad a későn szülő nőket az EQ-hiányos személyre vall. Egy példa. Egy lány minden álma az, hogy orvos legyen. 6+4 év amíg szakorvos lesz, betölti a 30-at addigra és még csak akkor lesz keresőképes,de olyan végzettsége lett amiből segítség nélkül megélhet. Sok 20-21 éves nő azért teheti meg hogy szül,mert van anyagi háttér. Általában szülők,vagy a párjuk, vagy egyes rétegeknél a támogatási háló teljes kihasználása.Hogy melyik a helyes azt ne te döntsd már el, mivel nem is lehet.


De hogy a kérdezőnek is válaszoljak. Legyél már határozottabb. Mondd el minden bánatod anyudnak, mert érezni hogy mennyire bánt hogy nem volt melletted és nem volt igazi anya. Látod, ő a másik példa egy a túl korán szült nőre. Te anyatípus vagy, fiatalon is képes vagy anyaként viselkedni, anyud viszont az a réteg aki sajnos nem volt érett ahhoz hogy gyereke legyen. Nézd, egy 40 éves nő nem öreg akármennyire is próbálják egyesek ezt elhitetni. Őszintén, 41 évesen én is még élni akarnék miután már felneveltem 1-2 gyereket, nem feltétlenül újból unokázni annyit. Nem fog már megváltozni, sosem volt jó anya, így sosem lesz jó nagymama. Ettől függetlenül én akkor is elmondanám őszintén a sérelmeimet. Én mindig mindent elmondtam anyának ha valami nem tetszett, mindent! Sose szégyelld amit érzel. Éld tovább az életed úgy ahogy,de hidd el könnyebb lesz ha kiadod neki magadból a sérelmeidet, a gyerekekhez meg lesz segítség ez a lényeg.

2018. febr. 7. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:

Pedig a 20-as nem degradálta azokat akik későn szülnek, azokat osztotta le, akik b#szogatják a kérdezőt, mert "korán" szült.

Mért kell mindenen fennakadni?

2018. febr. 7. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
59%

Kérdező, érezni, hogy benned a tüske, anyád viselkedése miatt, ahogy veled bánt gyerekként, ahogy most bánik veled és a te gyerekeiddel. Joggal.

Valaki jól írta, egy kikímélt, önző tyúk, aki a megkímélt életében még rinyált minden sz..aron meg depressziós volt szegénykém, ezért aztán állandóan valaki másra nyomott mindent, de eszet osztani, azt tud!!

Most meg egy irigy, rosszindulatú hárpia, akinek fáj, hogy a lányának rendezett élete, szerető férje, szép családja van, amit képesek is koordinálni a drágalátos mama nélkül, irigykedik arra, hogy ti ezt is meg fogjátok oldani, meg hogy van rá, hogy akár fizetett segítséget alkalmazzatok.

Nem sárga a drága anyuka véletlenül?

Ahogy valószínűleg a sok értetlen, vagy magát annak mutató válaszoló is, hogy még ilyeneken is tudnak emberek irigykedni, szánalmasak vagytok! Nagyobb örömötök sose legyen az életben, minthogy beszólogattok valakinek, aki rendezett életstílussal, financiális háttérrel, férjjel meg meri magának engedni, hogy még vállaljon gyereket. És még azt sem tudjátok a fejéhez csapni, hogy "minek szültél anyós nyakára", mi???? :xD


Kérdező, megnyugodna a lelked, ha egyszer elbeszélgetnél anyuka fejével, törődjön a saját dolgával, senki nem kért tőle semmilyen segítséget, ergo ne szólogasson be amiatt, hogy ti a családban kialakult szitukat hogyan oldjátok meg.


Amúgy meg, szerintem az általa nyújtott 0 segítségre ne tégy célzást, mert konkrétan erre vár. Aztán majd mélységesen felháborodva előadhatja, hogy őt ki akarják használni, meg mire vállalsz gyereket, ha nem bírsz velük stb....lásd fenn a hozzászólók egy szegmense. Azok is ilyen emberi díszpéldányok.


Ha nem tetszik, hogy pofákat vág meg beszólogat, mond meg egyenesen, azzal kifogod a szelet a vitorlájából is, hiszen a tényeket nehéz megcáfolni plusz egyszer te is törlesztettél. Önálló, független ember vagy, senki sértegetéseit nem vagy köteles némán tűrni.

2018. febr. 7. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
13%
Drága a gumióvszer, de bszni szeretnek.
2018. febr. 10. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!