Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan értessem meg a családda...

Hogyan értessem meg a családdal, hogy nem akarunk még gyereket?

Figyelt kérdés

28 éves nő vagyok, párom 31 éves. 7 éve vagyunk együtt, ebből 5 éve együtt is élünk. Egy ideje már a szüleim és az anyósomék elkezdtek rászállni az gyerek témára.

Először csak ártatlan, de célzó megjegyzésekkel, mint "jajj, de szeretnék már unokát, nézd milyen aranyos kisbaba, az xy ismerősömnek már 3 unokája is van". Egy ideje azonban már minden találkozásnál előjönnek a témával, és most már ilyeneket mondanak:

- Mire vártok még? Pont benne vagytok már a korban, az óra ketyeg, kifuttok az időből!

- Csak nem akarod megvárni a 30 éves kort mire az elsőt szülöd?

- Sokkal jobb fiatalon szülni! Ti ezt nem értitek még, de mi már tudjuk, hogy sokkal jobb huszonévesen szülni, mint később!

- Öregek lesztek, mire a gyerekeitek felnőnek!

Borzasztóan idegesítenek már ezek megjegyzések. Már ezerszer próbáltam nekik elmagyarázni, hogy mi a helyzet. Mi a párommal elég aktív életet élünk, alig vagyunk otthon. Munka után a szabadidőnkben sportolunk, barátokkal találkozunk, szórakozni, bulizni járunk meg utazgatunk. Szinte csak aludni járunk haza. Ebbe az életvitelbe nem fér bele egy gyerek. Szerintem a gyerekvállalás nem kor függvénye, hanem fejben kell érettnek lenni hozzá. Én bevallom, hogy mi még nem értünk meg erre. Egyelőre el sem tudjuk képzelni, hogy pl. a kedvenc együttesünk koncertjét, vagy egy baráti házibulit ki kellene hagyni azért, mert babázunk. Nekünk most az a fontos, hogy élvezzük az életet. Majd ha már kiéltük magunkat, jöhet a baba. Hogy mennyi idő, azt még nem tudjuk.

De ezt ők nem tudják megérteni, mindig ilyenekkel vágnak vissza, hogy "Most már meg kéne komolyodni, nőjön már be a fejetek lágya, ne húzzátok még az időt évekig. Ne a szórakozás legyen az első".

Eddig nagyon jó volt a kapcsolatom a szüleimmel, meg az anyósomékkal is, de ebben a témában sajnos hajthatatlanok. Nem szeretnék összeveszni velük.

Hogyan értessem meg velük végre, hogy hiába járunk a 30-hoz közel de még nem akarunk gyereket? Nektek is voltak hasonló vitáitok a szülőkkel?



2018. febr. 12. 14:50
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, aki értelmeset írt, annak ment a zöld kéz.

Nem, a másik hasonló kérdést nem én írtam ki, de már felvettem az illetővel a kapcsolatot, hasonló cipőben jár, talán tudok vele beszélgetni.

Szerintem az a legnagyobb probléma egyébként, hogy a szüleink egy előző generáció, akik teljesen másképp nőttek fel. Az ő korukban az volt a normális, ha egy lány 18-20 évesen az iskola után rögtön férjhez ment, és a huszas évei elején legkésőbb már anyuka volt. Ez a világ mostanra megszűnt, de valamiért úgy tesznek mintha ezt nem vennék észre/nem fogadnák el. Bár vannak nekem is olyan ismerőseim, akik hamar szülőkké váltak, de ma már nem ez az általános. Szerintem semmi kivetnivaló sincs abban, ha valaki 30 éves kora után szül, mert csak akkor érzi rá érettnek magát.

Valaki fiatalon is elég felelősségteljes, hogy gyereket vállaljon, valaki pedig nem gondol ebbe bele.

Erre is tudok egy példát: egyik gimis barátnőm, az érettségi után, 19 évesen lett terhes. Persze nem akarták a babát, "véletlenül" jött össze, de ha már így alakult, akkor megszülte. Először nagyon bejött neki az anyaság, imádta az egészet. Aztán ahogy jobban körülnézett, látta, hogy a vele egykorú lányok még egyetemre járnak, ismerkednek, buliznak, külföldön tanulnak, élményeket szereznek amíg ő otthon van a 4 fal közt egy kisgyerekkel, nulla szabadidővel. Rájött, hogy neki ez kimaradt az életéből mert túl hamar lett anyuka. Így aztán amikor a gyereke ovis lett, teljesen kifordult magából. Elkezdett bulizni járni, pasizni ezerrel (a gyerek apjával már a szüléskor sem volt együtt), kb minden hétvégén leissza magát, van, hogy 2-3 napokra eltűnik, a gyerekét meg az nagyszülők nevelik, mert mostanra már nemigen foglalkozik vele, mert rájött, hogy ő élni akar, bepótolni a kimaradt éveket.

Ezt a kis kitérőnek számító példát csak azért írtam le, hogy érzékeltessem vele, hogy szerintem sokkal jobb inkább később egy felelősségteljes komoly szülővé válni, aki előtte kiélte magát, és már nem vágyik ilyesmikre, mint olyanná, aki ahol a gyerek sínyli meg, hogy az anyja nem foglalkozik vele. Persze, lehet mondani, hogy tök jó neki, mert fiatalon szült.... csak éppen nagyon nem volt felkészülve rá.

2018. febr. 12. 16:37
 22/25 anonim ***** válasza:
94%
Mi még csak a mikor lesz eljegyzés ponton tartunk lassan de majd jön a gyerek is, anya vicceskedve mondta neki olyan unoka is jó aki ugat szóval nem erőlteti de párom családjától előre félek.
2018. febr. 12. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim válasza:
37%

"Ez a világ mostanra megszűnt, de valamiért úgy tesznek mintha ezt nem vennék észre/nem fogadnák el."


Márpedig tényleg nem fogadják el. Túl begyepesedettek hozzá. Na meg az ego, hogy minden csak úgy lehet, ahogy ő szeretné...

Fúúú, az rettenetesen van a magyar nyuggereknek.

2018. febr. 12. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
100%
Mi 8 éve voltunk együtt, amikor bevállaltuk a gyereket, de sosem kérdezték meg mikor lesz már. Szerintem mondd el Nekik nyugodtan, hogy majd szóltok, semmi közük hozzá, lehet nem is akartok gyereket:). Nekem egy barátnőmmel szakított a vőlegénye, mert addig izégette a fiút a család, hogy legyen esküvő és gyerek, hogy elege lett. Gondolom értelmes emberek, meg kell mondani, hogy szálljanak le a témáról, mert Titeket zavar.
2018. febr. 13. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
52%
Egy időben hallgattam én is, aztán mikor a sokadik fiút dobtam ki azért, mert elegem lett a kettőnk családja nyaggatásából, akkor befogták végre...
2018. febr. 15. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!