Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tennétek, ha gyermeketek...

Mit tennétek, ha gyermeketek még életetekben követelné az örökségét?

Figyelt kérdés
2018. febr. 12. 15:37
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
41%
Első körben megkérdezném, hogy miért van rá szüksége. Ha életmentő műtétjére kell, azonnal eladnám amit kell és kifizetném az összeget. Vagy el akarja szórakozni meg utazni? Nehéz így ezt megmondani.
2018. febr. 12. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
59%

:) kiröhögném

és tennék róla, hogy öregotthonra legyen félretett pénz (vagy a lakás, ház ára amiben élek jelenleg), a többit meg magamra költeném

2018. febr. 12. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
92%

Ismerősöméknél volt ilyen: Elé állt a 20 éves lánya, hogy mi lenne, ha neki most kifizetnék a szülei a házból az "ő részét".

Ismerősöm nézett is nagyot, aztán rendet tett a lánya fejében, hogy ebben a házban nincs "ő része". Ez az apja és az anyja háza, pont. Ha bármelyikük meghal, akkor örököl, de addig neki nincs "része".

2018. febr. 12. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
76%

Csináltatnék végrendeletet, hogy max. az örökös részt kapja, ha esetleg nem tudnám előre, hogy meg fogok halni s nem ajándékozom el halálom előtt az egész vagyonomat...


Amúgy nem tudom elképzelni, hogy ilyen idiótát neveljek, aki nemcsak bunkó, de még azt sem tudja, hogy örökség nincs, ha nem haltam még meg. Pénzt kérhet s ha jól megindokolja, akár kaphat is, de az nem örökség. Olyan nincs, hogy most akarja. Nekem is kell és az örökös részt akkor is megkapja, ha előtte neki ajándékozok valami nagy értékű ingatlant, legjobb tudomásom szerint.


De az ÉN pénzem, az az én pénzem, semmi köze hozzá. Ha nem lesz öröksége, az is korrekt, mivel simán elverhetem a saját pénzemet halálom előtt, mivel az az enyém.

A tulajdonjogokkal azért illene tisztában lenni a csimotának, mire odajut, hogy nagy összegeket akar elkölteni.

2018. febr. 12. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
56%
Sok helyen még szobája sincs a gyereknek,mert az is szülőé,majd lesz szoba ha elkotrodott,persze h igy állnak a szülökhöz is. Normális családban ilyen nincs.
2018. febr. 12. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
86%

És az normális, hogy várja a szülő halálát?

Meg örökséget?

Neki mi köze a szülők pénzéhez?

2018. febr. 12. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
82%

Nem normális,de normális családban nem a másik hálálára várunk és nem a máséra ácsingozunk,épp napokban volt egy kérdező ahol még me se vették a házat a szülök, de már marakodtak tesoval ki é legyen,meg temették a Nagyszülőket

is h ugyis örökölnek majd lakásokat. Normális családban nem lesz anyagias haszonlaso érzelemmentes a gyerek.

2018. febr. 12. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
65%

Ha az én kölkem meghülyülne és ilyet kérne/követelne, megkérném:

- amit kezem/eszem munkájával kuporgattam össze, mutassa meg, mi az övé, mit tett bele;

- visszakérném taníttasára/nevelésére fordított összeget, mert kidobott pénz volt csupán;

- most tegye az asztalra a temetésem/temetéseink költségeit!

2018. febr. 12. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
90%
Felhívnám a figyelmét arra a nem egészen lényegtelen apróságra, hogy nem létező dolog követelésére felesleges energiákat pocsékolni. Mert hogy örökség akkor képződik, ha megmurgyel az örökhagyó...
2018. febr. 12. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
80%

Azért érdekes, hogy a normális válaszok (értsd: a "nem a szülő halálát váró") válaszok elég szépen le vannak pontozva.

Valakiknek biztosan nehéz felfogni, hogy amíg nincs meghalt szülő, addig nincs örökség.

2018. febr. 12. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!