Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tennétek, ha gyermeketek...

Mit tennétek, ha gyermeketek még életetekben követelné az örökségét?

Figyelt kérdés
2018. febr. 12. 15:37
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
83%

15-re: Nem értem, amit írtál. Mi az, hogy majd lesz szoba, ha elkotródik? Pontot, vesszőt azért tehetnél, mielőtt ideböffentesz valamit.

Nálunk pl. szépen berendezett szobája van "a gyereknek". Aki lány, 22 éves, és együtt él a vőlegényével, nyáron esküdnek, és utána vesznek lakást.

Ettől függetlenül BÁRMIKOR hazajöhet a szülői házba, ha úgy alakul az élete, és nem fogok okoskodni, tolakodni, hogy miért.

Viszont ami tény, hogy az ő szobácskája a szülői ház részét képezi, tehát a férjem és az én házam egy része (mondjuk egyötöde). Nyilvánvaló, hogy ezt most még, életemben nem fogom rá íratni, és nem is menne vele sokra. Pénzben pedig nem tudom neki most a házunk értékének egyötödét kifizetni, nem állunk úgy. De bármikor visszajöhet, ha (ne adj Isten) befuccsol az élete, és szerintem ez egy nagyon szép gesztus egy szülőtől, tekintve, hogy van, ahol a gyerek "addig tart", míg felnő, utána le van szarva.

Szóval az, hogy a szülő még életében nem irat a gyerekére egy gyerekszobányi részt a házból, vagy nem fizet ki neki egy gyerekszobányi részt, attól még nem ugyanaz, hogy takarodjon a gyerek. Nem tudom, milyen családban nőttél fel.

2018. febr. 12. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
78%
Előző megkövetlek. Hát én nem igy nőttem fel..
2018. febr. 12. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
66%
Közölném hogy csak a holttestemen át, ha pedig a kis taknyos csak jönne hogy jaaaaj mama tessék már meghalni, kell az új ház, eladnám minden ingóságom, a család kevésbé sóher részének adnék pár milliót a maradékból pedig elmennék vegasba kaszinózni, drogozni és prostizni majd túladagolnám magam altatóval ha minden pénzem elfogyott a gyerek meg csessze meg.
2018. febr. 12. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
62%

Azt hiszem, nagyon jókat utaznék abból a pénzből :)


Ne követeljen semmit, pláne ne az ÉN pénzemet.

2018. febr. 12. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
74%

Végrendelettel kizárnám vagy elajándékoznáma vagyont egy arra érdemes személynek.

De az biztos hogyennek pénzéhes, számító, jellemtelen "embernek" egy fillért sem; sőt akkor volt nálunk utoljára mikor ezt felvetette.

2018. febr. 13. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
93%
Leírnád a történetet kicsit bővebben is, mint ez az egy mondat? Kíváncsi vagyok, hogy jött elő a "követelés".
2018. febr. 13. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
13. Nálunk ez történt, tesóm rá akatrta beszélni anyánkat, hogy adja el a kertes házát, amit imád (állatok sorsa sem érdekelte volna), költözzön garzonba és "fizesse ki". Elképesztő, de szerencsére nem lett belőle semmi. Anyum picit agyalt, majd rájött, hogy az a pénz tartana tesómnak két hétig, majd ugyanúgy jönne vissza pénzért (többek között).
2018. febr. 13. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
100%
Barátnőmtől a nővére követeli, hogy fizesse ki a neki járó részt a házból, aminek az anyjuk és a nagyanyjuk a tulajdonosa (mindketten fittek, egészségesek), miközben mindkét lány a házban él, a nővér férjjel, gyerekkel és a kifizetés után sem szándékoznának elköltözni. Vannak ilyenek, akik olyasmit akarnak eladni, ami nem is az övék.
2018. febr. 15. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!