Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyire viseli meg egy...

Mennyire viseli meg egy gyereket (kamaszt) ha több anyja van és az apja is elhunyt?

Figyelt kérdés

16 éves az unokahúgom és 2 hónapja halt meg az apja.Most nálam lakik , elégé csendes és zárkozott gyerek alig lehet vele beszélgetni. A suliba tanárok szerint nincs vele semmi baj , jók a jegyei ,de az osztálytársait kerüli.

Sajnos az édesanyja (a húgom) nem élte túl a szülést igy meg semm ismerhete az anyját. A sógorom, a unokahúgom apja a felesége halála után elégé csélcsap alak lett, de a gyerekével mindig jól bánt. A párkapcsolatai pár évnél tovább nem tartottak, mindig talált egy újabb nőt. Megértettem hogy megfelelő anyát akart találni a lányának, de ezzel nem hogy segitett a helyzeten hanem rontott.

Az unokahúgom úgy látszik semelyik,, mostohaanyjához" nem kötödött.Az apjával jó kapcsolata volt, de most öt is elveszítette. Tudom hogy most nekem kell mellete lennem ,de hogy tegyem ha nem engedd közel magához? Talán azért nehéz neki mert a nagybátyja vagyok, gondolom egy lánynak nehezebb nyílik meg egy férfi felé mint egy nő felé.Várjak még háta megváltozik a viselkedése vagy vigyem el pszichológushoz? Vagy az már nagyon bizarr lenne?



2018. febr. 16. 21:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon rendes tőled, hogy így mellette vagy! Szerintem az segíthet, ha néha beszélgetsz vele a húgodról! Te ismerted őt, az unokahúgodnak nem adatott meg, de biztosan arra vágyik, hogy minél közelebb érezze magához az édesanyját! Most te vagy a legközelebbi rokona, szerintem csak te segíthetsz neki! Figyeld a megfelelő pillanatokat, próbálj meg ilyenkor beszélgetni vele! Neki az a legfontosabb, hogy szeretve érezze magát és legyen családi kötődése. Ezt biztosítsd neki. Vannak nagyszülők? Ők is sokat segíthetnek! Persze, elviheted pszichológushoz, de szerintem inkább az lenne a fontos, hogy te nyiss felé, ne azt várd, hogy ő nyíljon meg. De legyen spontán. Pl. esztek valamilyen ételt, jegyezd meg, hogy az anyukája is mennyire szerette, idézz fel egy emléket. Fejezd ki, hogy mennyire szeretted a húgodat, és most már mennyire szereted őt is! Menjetek el együtt moziba, nézzetek dvd-t, beszéljétek meg a filmet, ne csak a suli meg a kötelezettségek körül forogjon a nap! Meglátod, idővel megnyílik majd, de neked is kezdeményezned kell.
2018. febr. 16. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Habár nem vagyok szakértő és nem is vagyok ilyen helyzetben de érthető hogy miért ilyen zárkózott még a lány. Legyél türelmes vele és idővel jobban nyit feléd. Valószínűleg 100%ban sosem fog megnyilni. Én azt ajánlom hogy csináljátok közös programot valamikor :) például elmehettek bowlingozni vagy koncertre. Ezzel talán kicsit közelebb engedne magához :)
2018. febr. 16. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Hat most vesztette el az apjat, szerintem normalis, hogy most ilyen lesz egy jo darabig szegeny. Ez szornyu dolog, foleg ilyen fiatalon, es foleg, hogy az anyja sincs ott neki... ez borzaszto tragedia
2018. febr. 16. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem bizarr, mindazonáltal légy egy kis türelemmel. Az egyetlen embert, akihez hosszútávon kötődni tudott, most veszítette el, nehéz ezt feldolgozni. A pszichológus segíthet neki a gyászmunkában, lehet, hogy nála hosszabb folyamat lesz.

Az, hogy kerüli az osztálytársait és nem beszél az apja elvesztéséről, nem meglepő. Az én kamasz fiam az édesapja halála után egyedül a legjobb barátjának mondta el, mi történt, senki más nem tudott róla, én beszéltem az osztályfőnökével. Végül elvittem pszichológushoz, neki a jegyei is durván romlottak, ugyanígy magába zárkózott, holott nekünk nagyon jó volt előzőleg a kapcsolatunk. Nagyon sokat segített a szakember, néhány ülés után látványos volt a javulás, nekem is nagyon jó tanácsokat adott, hogyan tudok segíteni a gyereknek.

2018. febr. 16. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szegénykém... Tippeket ugyanazt tudom mondani mint fölöttem. Idő. A legjobbakat kivánom nektek remélem gyönyürű élete lesz innentől.
2018. febr. 16. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Rendes, hogy segitenél rajta :)


Anya halála után (13 voltam) én is befordultam, de tudod mi volt a legszörnyűbb? Hogy mindenki el volt foglalva a saját fájdalmával, és totálra leszarták, ÉN mit érzek, mert "gyerek, könnyen feldolgozza".


Ja, onnantol kezdve szrram a tanulásba, teljesen elzárkoztam, a könyveken kivül semmi nem érdekelt.


28 vagyok, a családommal egy kalap fos a kapcsolatom, többek között emiatt is. Nem tudom nekik megbocsátani hogy nekem kellett apámat is kivakarni a gyászbol, felnöni, ellátni a háztartást, fözni, teljesiteni a suliban, mindezt ugy hogy egyáltalán nem voltam rá készen, és csak a suli miatti ugatáson kivül senki nem segitett nekem semmit.


Még egy rhadt "hogy vagy" kérdést sem tettek fel.

2018. febr. 17. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Várj még a pszichológussal. Nem biztos hogy jó ötlet beletenni a lányba a "mi a baj velem?" érzést. 2hónap még kevés szerintem feldolgozni az egyetlen szülő elvesztését ebben a korban. Nem kell hogy szülőként tekintsen rád, inkább próbálj a legjobb barátja lenni.
2018. febr. 17. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!