Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ez normális? Velem van a...

Ez normális? Velem van a probléma vagy a szüleimmel?

Figyelt kérdés

Idegesítenek a szüleim,hogy beleakarnak szólni az életembe és mindent tudni akarnak.Anyám kifejezetten idegesítő,egyfolytában üvöltözik velem apróságokért pl. miért nem fizettem be az ebédet stb,és mindig a 3 éves hugom a kistündér akire sose kell rászólni. Néha a barátaimmal iszok,de az csak havi 1 alkalom,már rengetegszer cigiztem is meg minden,öngyilkossági hajlamaim vannak,vagdosom magam,persze ezekről a szüleim nem tudnak. Anyám mindig azzal jön hogy miért utálok ennyire mindent,miért vagyok ennyire negatív meghogy miért nem vagyok olyan kis jókislány mint régen. Néha meg tök normális de az csak 1-2 óra hetente.

12/L



2018. febr. 18. 18:14
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
Az alkohol öli az agysejteket, főleg ilyen fiatalon, el fogsz butulni.
2018. febr. 19. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:

20-ashoz:

En márciusban töltöm a 13-at és a suli ahova járok mindennap 7 óránk van, 14:35-kor végzek, hétfőn, szerdán, pénteken pedig 6-8 - így edzésem van szóval 9-re érek haza. Minden héten írunk legalább 5 dogat ebből min. 2 Tz szóval légyszíves így vedd figyelembe a rajtam lévő nyomást és ez alapján döntsd el hogy anyámnak vagy nekem van igaza. Köszi

2018. febr. 19. 21:06
 23/29 anonim ***** válasza:
95%
20-as vagyok. Továbbra is édeanyádnak van igaza, mert 12 évesen nem megoldás a cigizés, az ivás és az önbántalmazás. Ha nagy a nyomás, akkor pedig visszalehet venni az edzésekből vagy el lehet menni egy könnyebb iskolába (ahogy az osztályfőnökünk szokta mondani:"lehet menni a magiszterbe":D)
2018. febr. 19. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
95%
Hogy vehetnek fel ilyen semmirekellőket a híres Fasori Gimnáziumba? Egyáltalán bármilyen egyháziba? És ha ennyi elfoglaltsága van az illetőnek (sok tanulás, edzés), hogy van ideje az említett baromságokra? Hihetetlen, merre tart a világ.
2018. febr. 19. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
82%
Te mentél abba a gimnáziumba,gondolom előtte leinformálódtál kb.hogy mik a követelmények. Azt előre bocsátom,hogy ez az élettől még csak simogatás, a pofonok később jönnek. Ha ezeket nehezen viseled,mi lesz később? Mondjuk anyáék azt mondják,hogy nem támogatják anyagilag a tovább tanulásod (főiskola,egyetem),akkor tanulás mellett dolgozni is kell majd. Szedd össze magad,és ne igyál meg ne cigizz!
2018. febr. 19. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
97%
Bármilyen elképesztő is, nekem is van amikor 5 dogát írunk a héten és abból 2 Tz és mégis élek. Sőt vannak akik ennél keményebb suliba járnak és mindennap írnak valamiből és ők is élnek, mégse cigiznek, vagy isznak.
2018. febr. 19. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
100%

Véletlen kérdés hozott ide.... :-( Látom, nagy gond van.


Végigolvastam a válaszokat, hozzászólásokat is.


Nagy gáz van, ha ennyi idősen az "ital és cigaretta" nálad már lassan alap-szükségletté válik.


Azonnal kezdj el pszichológushoz járni, mert ilyen hozzáállással egyenes utad lesz a diliházba.... Tudom, hogy durva, amit leírok, de ez a jelenlegi lehetőséged.


A szüleiddel kezdj végre normális kommunikációt, velük kell megbeszélned a problémáidat, nem önkínzással enyhíteni a bűntudatod a titkolózások miatt.A megbízhatóságod, szavahihetőséged a tét.

A titkolózások, hazudozások egy idő után annyira megszokottá válhatnak, hogy legkisebb konfliktus érzékelésekor is hazugsággal fogsz hárítani... Magadhoz sem leszel őszinte. Ez felemészt, megtör, és ízekre fog szedni.


Keress 1 normális barátot, aki tényleg megbízható, megmondja azt is, ha hülyeséget csinálsz... Nem azok jók, akik csak bólogatnak, hanem azok, akik odafigyelnek a másikra, és ha kell segítséget nyújtanak/tanácsot adnak/le is "oltanak", ha szükséges ( A szüleid is ilyenek).


Próbálj a szüleidben végre bízni. Kikben, ha nem bennük?


Jelenleg reménykedek, hogy ez csak egy troll-kérdés volt..... Mert különben nagyon nagy baj van.

2018. márc. 7. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
100%

Én hülye......


A "lány" küldte:


"Rühellem a pszchiológusokat (nem biztos hogy jól irtam). Vannak olyan barátaim akikben megbízok és akik odafigyelnek rám,és ha baromságot csinálok leütnek,szóval semmi probléma nincs a baráti körömmel.A szüleimmel a kapcsolatom már 1,5 éve ilyen ,és nem akarok rajta változtatni,az ő dolguk csak annyi hogy eltartsanak,semmi több. Csak ezt sajnos ők nem tudják felfogni."



Szerintetek a kérdező milyen mentalitású a valóságban?


A szüleiről írt részben ott a lány valódi arca, Erre az a szóhasználat illik a legjobban, hogy:


Önző hisztis kis liba, aki nem vette észre, hogy már fel kellene nőni.



Az általad leírt dolgok nem tükrözték a valóságot, csak azért irkált, hogy sajnálják.....

Érzelemszegény, nem érzékeny....

Nem becsüli meg, amit adnak, mindig több kell.....


Megsértődtél? Pont az volt a cél. Remélem, egy kicsit magadba szállsz, és nem trollkodsz ilyenekkel többet.


A szüleidnek mutasd meg nyugodtan, hogy 12 évesen miket irkálsz ide róluk. Biztos tetszeni fog nekik.Szerinted hogy esne nekik az a tény, hogy a saját lányuknak csak a pénzük, ételük, mosógépük kell, viszont közben lenézi és nem szereti őket?


Ha szeretnéd őket, nem írtál volna ilyeneket róluk.


Tiltottalak...

2018. márc. 10. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim válasza:
100%

Úristen, ez a kislány nagyon szánalmas. Ha most ilyen, 18 évesen milyen lesz?

12 évesen cigizik, iszik, 14 évesen meg már olyan szexuális élete lesz, mint egy 18 évesnek.

2018. márc. 10. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!