Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti hogyan bírjátok kezelni...

Ti hogyan bírjátok kezelni hogy hirtelen haragúak a szüleitek?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok és amióta az eszemet tudom borzasztó hirtelen haragú az apám. Egyik pillanatról a másikra képes akárkivel ordibálni és nagyon trágárul beszél. Ebből adódóan soha nem tudtam hozzà nagyon kötődni mert sokszor megviselt az ahogyan beszélt velem. Én sem vagyok tökéletes, de azért ritkán érdemlem ki. Olyan apróságok miatt ordította le a fejemet guszgustalanul mert elfelejtettem kivinni a szemetet, vagy mert éppen nem értettem meg elsőre amit mondott de a mai szerintem túl ment egy határon. Amikor megbotlott a konyhai küszöbben én kinevettem és közölte velem, hogy ne nevessek mert itt a kés és belémvágja. Nem kell mondanom mennyire megijedtem de 2 perc múlva már úgy tett mint mindig, mintha mi sem történt volna. Nem mertem sírva fakadni előtte mert féltem hogy akkor is kiabálna velem, de most nem tudom mit csináljak mert ez nagyon felzaklatott.
2018. febr. 19. 21:31
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Azért nekem is érdekes kapcsolatom van faterommal, nem sokat beszelunk, mert nehezen mutatja ki bármit érez, de nem rolam van szo.

Ez gáz, az ilyen ember nem tudom mit gondol, egy kamasszal rohadtul nem szabad igy bánni, mert erosen kihat a felnőtt korára. Anyukáddal nemtom mi a helyzet, de beszelj vele. Én is anyammal beszeltem ha faterommal gond volt, és megoldottuk.

A lényeg, h ne törj ossze emiatt. Ne hagyd hogy erosen befolyasoljon. Tűrd el, ha nagyon durva lesz fogsz még visszaorditani is. Ha apám ordibált én megprobáltam tul kiabalni. Nem használt nagyon, de a lényeg az volt h nem hagytam magam.

17f

2018. febr. 19. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
92%
Sérülteknek minek a gyerek. Anyád helyébe már otthagytam volna,nem kell meg várni a tényleges kést..
2018. febr. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Eddig mindig kozel alltam hozza, hogy vissza szoljak foleg amikor idokalatlan volt a viselkedese de ez most nagyon mas volt. Maskor is fenyegetett mar meg, hogy megut, foleg ha sirva fakadtam miutan kiabalt velem (pofan baszlak ha nem szeded ossze magad stb.) Es szerencsere ezt soha nem tette meg, de olyan meg mem tortent hogy tulajdonkeppen megfenyeget azzal hogy megol.
2018. febr. 19. 22:19
 4/17 anonim ***** válasza:
82%
Még most kéne lelépni,nem a hiradoig várni.. Tuti h van neki vki azért idegbeteg mikor a családjával van.. Anyád helyébe már léptem volna,v össze se jövök tuskoval..
2018. febr. 19. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
93%

Nekem mindketten ilyen típusúak. Naponta van ordibálás, tárgydobálás, valami eltörik (emiatt még hevesebb vita, hogy a másik miatt tört el). Napi 6-7 alkalom.

Poker face. Én már most belefáradtam ebbe, nyírják ki egymást nyugodtan, adok kést is, ha valaki kér.

Persze engem is fenyegetett meg már az apám, hogy a Dunába lő a páncélszekrényben lévő pisztollyal, de előtte szétveri a fejemet a fegyveraggyal, mert nem értettem egyet valamiben és ennek hangot adtam nyugodtan (azt hiszem az volt, hogy nem szerettem a fizikát általános suliban, de ő azt akarta, hogy mérnöknek tanuljak tovább és mi az, hogy nem szeretem?!)

Nem szólok hozzájuk, csak ha kérdeznek, ha ordítva berontanak hozzám, hogy mondjam meg kinek van igaza, akkor csak vállat rántok közönyösen, hogy ez nem az én bajom.

Emberek! Lehet fogadni: vérmes anyám a konyhakésekkel és serpenyőkkel vagy apám fizikai erőfölénnyel (a fegyverek hatástalanítva vannak).

Finoman szólva utálnak.

2018. febr. 19. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 Metionin ***** válasza:
100%
Nekem anyám ilyen. Kiskoromban eltrte a csuklóm, beszakította a számat meg eltörte a fejemen a tányért csak mert apám felbosszantotta de őt nem merte megütni, viszont én épp ott voltam kéznél. Az első amit megtanultam, hogy ne legyek "kéznél". Ha kirobban a balhé, szépen a háttérben kell maradni, nem megszólalni, pláne nem feleselni mert az az életedbe kerülhet. Tudom hogy néha nehéz megállni de a testi épséged fontosabb annál hogy véleményt nyilváníts, főleg akkor ha a szülőd 2x akkora mint te.
2018. febr. 19. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel a problámával persze senki se foglalkozik h milyen családok vannak,elvan söpörve,pedig kéne rola beszélni,de ilyen nincs,mese stb,ahol napi szintű a balhé,vagy a verekedés,italozás idegbetegség,néhol a gyerek kárára,szüljünk még több gyereket,el ne foggyunk,az nem számit h milyen körülményei vannak lesznek a gyerekeknek,ha már alapbol mentális problémás szülőkhöz születik.. Ha meg a gyerek szól,elküldik h otthon oldják meg.. Ja megoldják..
2018. febr. 19. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

67% ez mennyire igaz. :(


Kérdező, az apám is hasonló volt, sajnos a helyzeten nem javított, ha visszaszóltam. Én ahogy tehettem, elköltöztem, mondjuk nekem szerencsém volt, mert kaptam kolit. Nem tudom ez mos hogyan működik. Rokonok?

2018. febr. 19. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
67 vagyok,saját börömön tapasztaltam,de persze a suliban anno,közölték h ne vigyem be a suliba,otthon oldjuk meg nem rájuk tartozik nem fognak bele keveredni,köszi,volt h ugy elvert a piás köcsög h be se tudtam menni,hetekig látszottak a nyomok. Foglalkoztak vele,nem,csak lestek sunyin..akkor se érdekelt a kutyát se,most se,nincs különbség,ha a NANE nem lenne aki kiáll az áldozatokért nem tudom mi lenne itt.. Mert kezd totálisan elfogadottá válni h ütni kell egymást meg a gyereket,meg mindenre antibogyot szedni,egyre zizibbnek lenni,ördögi kör,es akit otthon vernek az elfogadja h a párja pasija férje,is uti majd,rosszabb esetben ilyet is választ,pszichológia..
2018. febr. 19. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Apád alkoholista?
2018. febr. 19. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!