Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti hogyan bírjátok kezelni...

Ti hogyan bírjátok kezelni hogy hirtelen haragúak a szüleitek?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok és amióta az eszemet tudom borzasztó hirtelen haragú az apám. Egyik pillanatról a másikra képes akárkivel ordibálni és nagyon trágárul beszél. Ebből adódóan soha nem tudtam hozzà nagyon kötődni mert sokszor megviselt az ahogyan beszélt velem. Én sem vagyok tökéletes, de azért ritkán érdemlem ki. Olyan apróságok miatt ordította le a fejemet guszgustalanul mert elfelejtettem kivinni a szemetet, vagy mert éppen nem értettem meg elsőre amit mondott de a mai szerintem túl ment egy határon. Amikor megbotlott a konyhai küszöbben én kinevettem és közölte velem, hogy ne nevessek mert itt a kés és belémvágja. Nem kell mondanom mennyire megijedtem de 2 perc múlva már úgy tett mint mindig, mintha mi sem történt volna. Nem mertem sírva fakadni előtte mert féltem hogy akkor is kiabálna velem, de most nem tudom mit csináljak mert ez nagyon felzaklatott.
2018. febr. 19. 21:31
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Nálam anyukám pont ilyen.

Nincs is semmi kötelék a pénzen felül,mert bármit csinálok,úgyis más gyerekét ajnározza szarrá.

Ha pénz se lenne,ünnepeken felül eszembe se jutna.

2018. febr. 19. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló apukám van nekem is. Tud jó fej is lenni, de általában nem szívesen beszélgetek vele, mert nehéz kiszámítani, mi húzza fel és mi nem. Már felnőtt vagyok és nem a szüleimmel élek. Apával nem vagyunk haragban, de azt se mondhatom, hogy jóban vagyunk. Nem olyan rég derült ki, hogy leukémiás, és annyira komplikált a kapcsolatom vele, hogy nem nagyon tudom hova tenni ezt a helyzetet :(
2018. febr. 20. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
8%

Én apa vagyok,és gyakran bepöccenek a gyerekre.Olyankor ráverek a seggére vagy kap egy maflást.Utána mindig elszégyellem magam,de annyira rossz,hogy eldurran az agyam.Félek,hogy emiatt késöbb rossz lesz a viszonyunk.Pedig én megfogadtam,hogy ha egyszer lesz gyerekem sohasem fogom bántani.De nem gondoltam,hogy ennyire rossz és kezelhetetlen gyerekem lesz.Néha úgy érzem megbolondulok és agyon csapom.

Pedig alapvetően egy nyugodt ember vagyok.

2018. febr. 20. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

13-as: Pedig oka van,hogy rossz gyerek.

Milyen az anyukájával a viszonyod?Ha van új párod, azzal szimpatizál a gyerek?

2018. febr. 20. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Apukám ilyen...ő az a tipikus amely kutya ugat az nem harap :) soha nem bántott minket,csak kiabál. Abszolút kiszámíthatatlan,hogy 1 alap kérdésre normálisan vagy üvöltözve fog reagálni.

Egy bátyám és egy öcsém van, egyedüli lány vagyok , én voltam az egyetlen akivel nagyon ritkán kiabált, jellemzően a hátam mögött morog...apám kicsi klónja vagyok természetre :D így sokszor ő is megfontolja,hogy most éppen egyáltalán rám nézzen vagy ne. Amúgy apai nagyapám a másik fele volt. Viszont én mindig is jobban szerettem apukámat mint anyukámat, mondjuk apukám mindig jobban kiállt mellettem mint anyukám.

2018. febr. 20. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Én ismerek ilyen nőt. Nála az a gond, hogy soha nem akkor szól rá a gyerekre, mikor kéne. Tehát elnézi a 8 évesnek, hogy kikeni kajával a falat, ordibál, káromkodik, tör-zúz, stb. Aztán mikor véletlenül felborít egy üres flakont akkor elkezd vele üvölteni, mint akinek elment az esze meg jön a nyakleves, minden. Nem akar rászólni a gyerekre, ezért csak gyűlik benne minden és a legkisebb apróságnál telik be a pohár. Persze a gyereknek ez nagyon nem jó, hiszen szó szerint nincs nevelve, logikátlanul szidják meg. Nem tud különbséget tenni aközött, hogy bánt egy állatot vagy felborít egy széket, mert nincs különbség a két tett következménye között. Ráadásul az anyukának a férjével sem jó a viszonya, amit gondolom szintén elfolyt, ha sikerül aztán az is a gyereken csattan, mert túl hangosan nevetett vagy ilyesmi.


(Egyszer a szemem előtt állt neki mindkét szülő a 10 éves gyereknek, mert mikor kibontotta az üdítőt (hogy töltösön a szülőknek, mert ők lusták voltak kimenni a konyhába), akkor kihabzott. És ott ordibáltak vele, hogy miért nem tudta, hogy az apja biciklin hozta haza és fel van rázva, meg minden idióta hülyegyereknek elhordták, úgy kellett nekem a gyerek mellé állni, hogy basszus, ez egy véletlen volt, ha én nyitottam volna ki akkor is ez történik. Még csak terítő se volt az asztalon, semmi kárt nem csinált vele. Én nem akarom a gyerekek előtt rossznak beállítani a szüleiket, de ezt már nem bírtam végighallgatni.)


Szerintem az ilyen szülők többségének nem a gyerekkel van baja, hanem vagy a főnökével, vagy a házastársával vagy bárkivel, akinek nem mer visszaszólni és a gyereken vezeti le. Vagy csak élvezi, hogy valaki felett állhat.

2018. febr. 20. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
14-es: Ha tudnám az okát,már boldog lennék.Kiegyensúlyozott ,boldog családban él.Nincs elkényeztetve és következetesen neveljük.Járunk vele nevelési tanácsadóba és pszichológushoz is elvittem.Állítólag egyre több a viselkedési gondokkal küzdő gyermek.Ennek mi lehet az oka,nem tudom.
2018. febr. 20. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!