Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mert szolnak bele mindenbe,...

Mert szolnak bele mindenbe, ha amugy nem erdeklem oket? Megorulok!

Figyelt kérdés

Elozmeny:

A parommal hosszu ideje vagyunk/ voltunk, nalunk lakott, elotte o a szuleivel elt 30 km-rel arrebb. Egy olyan akadalyba utkozott a kapcsolatunk, amit meg tudunk oldalni, csak ehhez sok kulon toltott ido kell, ez miatt haza koltozott, es nem talalkozunk csak 1 heten 1x nehany orara, nalunk. Ennyi info errol boven eleg.


Anyumek elvaltak, pont akkor , mikor en a kamaszkor kuszoben alltam.

Igazabol sose volt anyum olyan ,,minta anya” , mint a filmekben, akihez a gyerek akarmivel fordulhat, de ez a valasos- kamaszkorba lepeses tortenet csak ra tett egy lapattal. En dacos, hisztis, zullott lany lettem, anyum meg depis a valas miatt, nem foglalkoztunk egymassal. Apummal nem tartom a kapcsolatot.

Anyummal elek egyutt, illetve par honapja a parom is velunk lakott.

Mostmar csak ketten vagyunk, de vilag eletemben lakotarskent bant velem. Neha probalt kozeledni, de en eltaszitottam, aztan igy abba is maradt. Sose voltam felvilagositva semmirol, nem kaptam tanacsot ha uj dolog ele kellett neznem. Elem tolt etelt, neha penzt, iskolahoz szukseges doldokat es ennyi, ez mar altanosban, a valas elott is igy ment.

Nem banom, mert nem egyik pillanatrol a masikra romlott meg a kapcsolatunk , hanem igy nottem fel, szoval nem tudom , mit veszitek/veszitettem.

Anyum szulei(mamaek) detto ugyan ez... raadasul mindharoman benne ragadtak a regi vilagban, ahol minden olcso, minden egyszeru es zokkeno mentes.

Na most a problema a kovetkezo: senki nem tud rolam es a paromrol semmit, hogy miert vagyunk kulon, egyedul a baratnok. Nem akartam elmondani mamaeknak es anyumnak, mert ugy se ertik meg. Ok ott tartanak, hogy ha jol megy minden, hazassag , gyerek, ha valami elromlott , valas. A ketto kozt nincs, ennyire nem kommunikativak meg egymassal szemben se. (Anyum is ilyen hanyagul lett nevelve)

Ezert azt hazudtam, hogy a parom talalt egy jo munkat a lakhelyen, ezert haza koltozott.

En megorultem az allando egyedul lettol, ezert amikor csak tehetem, a baratnokkel vagyok, vegyes programokat csinalunk: buli, laza ivaszat, ebed, seta, kave, film. Mindegy, csak ne legyek egyedul.

Elotte nem jartam el ilyen surun, es ez szemet szurt anyumnak. Allandoan azzal jon, hogy hova megyek mar megint, kivel, mennyi penzt koltok, minek koltok, sporoljak.

Ha mamaek vendegsegbe vannak nalunk, ki se megyek beszelgetni, mar ok 3-an arrol csacsognak, hogy mi lehet velunk, sose vagyunk egyutt. Mintha az eletuk mulva a valaszon...

Mindig a paromrol kerdezgetnek, es elegem van belole. Ha tehetem, nem is vagyok otthon ezek miatt.

Sajnos neha elofordul, hogy cigizek, amit par honapig tudtam titkolni, de most anyum ramirt, hogy cigizek?

Es tudom, hogy nem azzal van a baja, hogy karos meg ilyenek, hanem azzal, hogy folosleges dologra koltok. Ugyanis szerinte amit nem kajara vagy haztartasra koltok, vagy arra amit o szeret, az mind penzkidobas. Vettem 3 ezert ft -ert ket ruha darabot a mult heten, es egy oras kis elo adast tartott arrol, hogy mert veszek ilyen dragan holmikat. Akarmi ujat meglat, amit magamnak vettem, jon a lehurrogas. Pedig fizetem a rezsi felet, magamnak veszem a kajat, es meg ezen felul is boven marad penzem.

Nem szoktam tv-zni mert nem kot le a sok hulyeseg, helyette szereztel egy benti cicat, akire havonta egy 10-est koltok, ennek is lehazudom a felet, de meg azt is dragallja. Helyette a kovetkezot tette fel: miert nem kottetem be a szobaba a kabel tv-t? Szerinte sokkal tobb ertelme van, mint egy macskanak...

Ugyanis o imad tv-zni...

Szoval a lenyeg, hogy amugy nem foglalkozik/foglalkozott velem soha, de mikor valamirol nem tud, allandoan kerdezget, es mar a sirba kerget vele! Mindenbe bele szol, mindig kotoszkodik ha elmegyek otthonrol! Elegem van belole, egyszeruen nem birom, legszivesebben vilagga mennek.. fogalam sincs mit csinaljak. Nem eleg a parommal a problemam, meg otthon se hagynak nyugton. Mert varja el , hogy elmondjak neki mindent, ha eddig tojt a fejemre????

(Bocsi , hogy hosszu lett, es ha esetleg hibas )



2018. febr. 20. 11:44
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy en se vagyok/ voltam minta gyerek, de nek volt aki megnevelt. Mikor osszejottem a parommal, 16 evesen, o volt az, aki kicsit helyre rakott, ez tudom szegyen, de ez miatt sokat koszonhetek neki.

O lett a legjobb baratom, egy kicsit pedig az anyam-apam is egyben, o volt akinek mindent elmondtam. Tobbet megtudott rolam 4,5 alatt, mint anyam a 21 ev alatt ...

2018. febr. 20. 11:52
 2/19 anonim ***** válasza:
35%
nézd itt te szúrtad el, kamasz voltál aki csak azért is ellenállt, ha a másik próbálkozott és még neked áll feljebb? a párod meg hogy is mondjam, inkább a haverod(tudod első szerelem ezért azt hiszed közben csak az létezik), ő haver extrákkal. és drága olyan nincs hogy kapcsolat"csak" szünettel. Az ilyen már rég rossz, ez csak mese hogy kis külön lét helyrehozza(pont hogy fordítva, ilyenkor együtt! kell helyrehozni) elkényeztetett lányka vagy aki mindenkit ellökött magától a nagy sértettségben és ha mégis anyaként bánik veled, akkor meg jön a sértődés. Mindenki csak simán letett rólad, mert nincs kedvük egy érzékeny kamaszt kerülgetni, Ezért nem közelednek hozzád...
2018. febr. 20. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
24%
legalábbis szülőként, nagyszülőként idővel én is letennék arról hogy pátyolgassalak, ha elutasítást kapok cserébe.
2018. febr. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
A parkapcsolati resz egyaltalan nem ilyen egyszeru, mint ahogy par mondatban leirtam, nem romlott meg koztunk semmi, szeretjuk egymast, a mai napig ugy, mint a legelejen, annak ellenere is, hogy egymas mellett leptunk at a kamaszkorbol a fiatal felnott korba, ami ilyenkor altalaban veszekedesekkel jar. Nem ez a problema, de mint mondtam, meg tudjuk oldani, de akit ennyire erdekel, annak szivesen leirom privatban.
2018. febr. 20. 12:04
 5/19 anonim ***** válasza:
25%
Nekem írhatsz privátban. :)
2018. febr. 20. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
30%

"csak 1 heten 1x nehany orara, nalunk. Ennyi info errol boven eleg."


mar csak dugni jartok ossze, ennek vege.


"Ezert azt hazudtam, hogy a parom talalt egy jo munkat a lakhelyen"


wtf. sajat anyadnak hazudsz? mifele csalad ez?!

2018. febr. 20. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 Andizsuzsi ***** válasza:
26%

Engem nem érdekel, hogy mi van a párod és közted, mert a kérdésed szempontjából teljesen lényegtelen.

Anyád közeledését elutasítod, hazudozol neki, titkolózol. Mit vársz?

2018. febr. 20. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
18%
21 evesen titokba cigizel, bocs de ez nagyon gyerekes. merek fogadni hogy parod van vagy 40 eves pali eltalaltam?
2018. febr. 20. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Nem azzal van a problema, hogy nem erdeklodik anyam, ugy mint egy anya. Elvagyok a baratnokkel is.

Azt nem ertem, ha eddig nem foglalkozott velem, most mert kezd el mindenert kotoszkodni, es kivancsiskodni.

Nem vagyok a figyelmere, nem en akarom ezt! Es o se kedves szandekkal kerdezget, hanem eroszakosan, minden aron tudni akart mindent.

Egy ev van koztunk a parommal, ha mar ennyire izgat, es mikor talalkozunk nincs szex, de legyel okos ...

2018. febr. 20. 12:31
 10/19 anonim ***** válasza:
17%
nézd aki nem ír részleteket az ne csodálkozzon, ha hülyeségeket variálnak róla. de amúgy minek külön menni, miért váltok külön ha nem azért mert igenis baj van? ha pedig a tanulás az oka stb. azt miért nem lehet ide leírni? valami egyszerűen itt nem kerek. És amúgy te írtad az elején, hogy anyád próbált közeledni de te akkor ellökted. Ha a szeretete nem kell akkor mard a fegyelmezés, így jártál királylány.
2018. febr. 20. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!