Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem tervezett terhesség...

Nem tervezett terhesség esetén hogy mondtátok el a családotoknak a hírt?

Figyelt kérdés

Kisbabánk lesz, de még csak 8 hetes terhes vagyok. Szóval 2-3 hetet még szeretnénk várni a bejelentéssel. Azonban bajban vagyunk ezt illetően...

Ugyanis még elég fiatalok vagyunk (én tavasszal leszek 21, a barátom nyáron 23) és a szüleink is tudták, hogy még nem terveztünk gyereket. Ráadásul elég vicces a felállás, mert nekem anyukám fél éve szülte a féltestvéremet, a barátomnak pedig másfél éve lettek ikerhúgai.


Anyukám most a hálószobájukba szeretne venni az egyik falra olyan képkereteket, amibe több kép is fér, és arra gondoltam, hogy veszünk neki egy olyat, és az egyik képkeretbe belerakjuk a baba uh fotóját.

De a többieknek nem tudjuk, hogyan kellene... Meglepetés lesz, az már most biztos, csak valami aranyos módon szeretnénk.


2018. febr. 25. 11:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%
Együtt éltek a barátoddal? Önállóak vagytok?
2018. febr. 25. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
30%
Nekem nagyon tetszik az ötlet! Legyetek magatokra büszkék, hogy vállaljátok a babát.
2018. febr. 25. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Együtt élünk augusztus óta, ő már dolgozik is.
2018. febr. 25. 11:32
 4/11 anonim ***** válasza:
30%
Ha tervezett ha nem, az a baba ott van és biztos örülni fognak neki! Amúgy meg senkinek semmi köze hozzà. Felnőttek vagytok, sajàt döntésetek. Szóval ha valaki rosszul fogadja a dolgot ne vegye el a kedveteket! 😊 Mi egy picivel rosszabb helyzetbe vagyunk (fiatalabbak 19l, 20f), még nem vagyok terhes de nagyon tervezzük! Akàr egy éven belül is! :) gratulàlok egyébként! :)
2018. febr. 25. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
71%
"ő már dolgozik is." :D :D :D az mindjárt más, úgy jöhet a gyerek...
2018. febr. 25. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Ne ezen akadjunk már fenn. :)

Én is jobban örültem volna, ha nem egyetemistaként leszek terhes. De ez van. Rengeteget beszéltünk róla, hogy mit tegyünk, hogyan tovább. Én nagyon szeretem a babákat, kisgyerekeket és tudtam azt is, hogy nagy családot szeretnék majd, egyszer. Ezzel ő is így volt, egyszerűen csak kicsit hamarabb sikerült.

Szerencsés helyzetben vagyunk, a családjaink támogattak minket egész életünkben. Nincsenek hiteleink, nem napról napra élünk. De szerintem nem kell magyarázkodnom idegen embereknek itt a gyk-n, hogy miért vállalunk babát. :)

2018. febr. 25. 12:16
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon ellentétes elveket vallok baba-ügyben, mi saját, kicsi lakásba sem mertünk babát vállalni, mert a páromnak és nekem nem volt túl jó a fizetésünk. De én úgy látom Nálatok jó helyen lesz. Ha a család ilyen támogató, ott mindig lesz segítségetek.

A képkeretes aranyos.

Remélem minden rendben lesz. :)

2018. febr. 25. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
69%
Hogy mondanám el? "Anyu, apu, a következő 5 évben nem mentek nyaralni, mert a mi gyerekünkre fogjátok elverni a pénzeteket. Köszi a megértést."
2018. febr. 25. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
De jó, hogy itt mindenki tisztában van teljesen azzal, hogy ki mennyit keres nálunk a családban. :)
2018. febr. 25. 18:09
 10/11 anonim ***** válasza:
50%
#8. Szerintem ne magadból indulj ki hogy te a szüleiddel tartatnàd el a gyerekedet! Nem is ismered a kérdezőt, és így megítéled hogy a szülei tartanàk el. Ez annyira szànalmas. Ennyi rosszindulatú embert.. Tényleg ne magadból indulj ki
2018. febr. 25. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!