Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Burkoltan jelzik, hogy felesle...

Burkoltan jelzik, hogy felesleges vagyok, csak eddig nem vettem észre?

Figyelt kérdés
13 éves koromig anyu nevelt egyedül, aztán lett egy párja. Nem házasodtak össze, de együtt vannak. Lett egy kistesóm is, már 3 éves, bár a fickó állítólag nem akart saját gyereket. Azt mondta elég vagyok én is, de anyu nagyon akarta. Mondjuk nekem mindegy, aranyos az öcsém, szeretem. Aztán nemrég született még egy öcsém, azóta itthon állandóan balhé van. A párja este jár haza, nem segít semmit, anyu totál fáradt és ideges a két kistesóm miatt. Hétvégén sincs itthon, kb. 1 év múlva nagyobb lakásba akarunk költözni, ott dolgozgat (szakemberek csinálják, ő csak alakítgat rajta). Szerintem direkt nincs itthon segíteni. A kicsikkel sok a feladat, néha én is segítek, de suli és edzés mellett nincs sok időm. Aztán kitalálták, hogy mivel 2 szobánk van, és a kicsik mindig felébresztik egymást, a nagyobbik öcsém költözzön az én szobámba. Azóta nem tudok hol tanulni, a barátnőmnél szoktam, vagy a konyhában, de ott sem jó, mászkálás van állandóan. Ő alszik 8-kor, én még akkor javában leckét írnék, mert fél 6-kor érek haza edzésről. Éjjel is felkel pisilni, inni, rosszat álmodik és sír, nem tudom kipihenni magam soha. Már mondtam apunak, hogy átköltöznék. Belement, bár ott se lesz az igazi, leginkább egyedül lennék, 3 műszakban dolgozik. Szívesebben maradnék itthon, de így nem tudok normálisan élni.
2018. febr. 25. 12:18
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Apuhoz költöznék, nem lakik olyan messze. Most gyalog járok suliba, onnan fél óra buszozás, plusz kis séta. Nem lenne vészes.


Csak nagyrészt egyedül lennék a lakásban, és én sajnos nem az a típus vagyok, aki 18 évesen egy hátizsákkal lelép otthonról, szóval nem ilyen talpraesett. :-(


Gondolom kiderülne, hogy nem vagyok otthon, mert aputól vonnak gyerektartást, és meg is jegyezte, hogy legalább innentől kezdve biztos, hogy rám lesz költve (mivel nála marad).

2018. febr. 25. 14:56
 12/15 anonim ***** válasza:
85%
Ja h még gyt is van nekik,tipikus megélhetési Anyuka,gondolom ha Apukád ezt mondja h ha nála vagy legalább rád költi a pénzt,akkor jól ismeri Anyukádat.. Menj hozzá,Apukádhoz.
2018. febr. 25. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Apád utalja a gyerektartást, amíg lerendezitek a CSOK-ot (esetleg a te nevedre) és te meg visszaadod neki.
2018. febr. 25. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Röhejes, hogy a két kicsi azért nem lehet egy szobában, mert felébresztik egymást! Na és?

Az jobb, hogy téged ébreszt fel és még tanulni sem tudsz?

Állítsd választás elé őket, hogy van megoldják, hogy visszakapd a szobád nyugalmát, vagy költözöl apádhoz és akkor ugrott a CSOK.

Egyből meg lesz oldva a helyzet, ne félj!

2018. febr. 25. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
A csokkal sakkban tudod tartani őket: vagy visszarakják az öcséidet egy szobába, és téged hagynak tanulni, vagy elmész apukádhoz lakni, ha meg elhelyezési perre menne a dolog, felsorolod, hogy mi miatt mentél oda. Ilyen egyszerű. Pénzforrásnak jó vagy, és tűrj el mindent? Na nem.
2018. febr. 25. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!