Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyire van hatással a...

Mennyire van hatással a gyerekekre a szülők válása? Érdemesebb bent maradni egy rossz házasságban a közös gyerekek miatt?

Figyelt kérdés
2018. márc. 3. 18:56
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
95%
Mit képzelek,képzeld elváltam egy iszákos agressziv trogertől és én voltam lehordva ri nak és a társainak ő meg volt a szent mert férfi és neki mindenhez joga van,csalni ütni stb. És érdekes a beetetős résznél még nagyon édes pasika képét mutatta,aztán elindult a tipikus kör,kulcs elvétel társadalmi élet leépitése stb ahol már nehéz lépni... Nem feminizmus,igazság,a nőket manapság is sokan ágybetétnek akarják használni aztán pampognak ha a nő társ lenne nem guminő helyettes és kiáll magáért és esetleg elválik egy ilyentől, a gyerek érdekében is h legalább neki jo gyerekora legyen ne pia és verés kombó ami manapság megszokott...
2018. márc. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
94%

Nekem még kicsi koromban elváltak a szüleim, de soha nem fogtam fel ezt úgy mint vmi rossz dolgot, számomra ez volt a normális, ebben nőttem fel. Én anyukámmal éltem, de szinte napi rendszerességel találkoztam apával.(ő vitt suliba)


20/l

2018. márc. 3. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
80%
Mivel házi feladathoz kell a válasz, ezért tömören: a rossz házasságot a gyerek észleli nagyon hamar. A gyereket alapvetően az érdekli, hogy ő maga hogyan érzi magát, azaz szeretik-e, nyugalom és viszonylagos béke van-e körülötte. Nem érdekli, hogy elváltak-e a szülei, az érdekli, hogy legyen együtt apjával is, anyjával is, ha meg még nagyszülők vannak, akkor azokkal is. Az unokám 3-4 év között volt, amikor a szülei különváltak. Rövid időn belül mindkét szülőnek lett élettársa, ahol az élettárs is hozott gyerekeket az együttélésbe. A hét egyik felét az egyik, másik felét a másik szülőjénél tölti. A szülők a gyerek előtt soha nem hangoskodtak. Most 10 éves az unokám, láthatóan jól érzi magát, soha nem lehetett észlelni nála feszültséget, szorongást, nem volt bepisilős időszak, lehet, hogy jó tulajdonságokat hozott az őseitől. Majd 20 éves kora táján megkérdezem őt (ha még megélem azt a kort), hogy mit érzett, amikor a szülei elváltak.
2018. márc. 3. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
100%

#18

Mi persze az anyuka hangolta az apa ellen

Mikor kisebb voltam apukám meghalt emiatt védelmezőbb lettem anyukám terén.Utána találkozott a nevelő apukámal aki miatt költöztünk is.7 évig éltünk együtt aztán elköltözött hogy elmúlt emiatt anyukám sokáig sírt...aztán kiderült mikor elkísértem anyukámat a boltba öszetalálkoztunk a nevelő apukám anyával és kiderült hogy esküvője lesz egy nővel ezek után anyámnak 3 gyereket kellett ellátnia egyedül máig azt gondolom hogy ha találkoznék vele bokán rúgnám

2018. márc. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
46%

Ahogy irta valaki , nem a válás, hanem ami utána következik a rossz, ha ez életszinvonal csökkenést, elszegényedést , lehetöségek , barati kör beszukulését jelenti

A nyomorgás, éhezés rossz, az iskolaváltás is

Vegulis egyik rosszból a másikba kerul az ember , szabadság helyett anyagi korlátoltság , csapda jön , gyerekek egesz nap a napköziben , anya lestrapálva.

Pszichológusok mondjak , ne ucsörögj a f.sba stb de ami utána jön se matyóhimzés, azoknak , akik nincs kire szamitsanak

A ferfiak 99% meg amint tudjuk korlátolt, kicsinyes , ki akarja kerulni a gyerektartást , meg azt a nevetsegesen kis összeget sem akarjak fizetni , legtöbb semmi ember , akit a gyerekei sorsa nem izgat .

Anyukára szakad minden

Ja es van az 1% , aki gondolkodik a gyerekeiröl válás után , biztositja h ne szenvedjenek hiányt , es nem a biróság által meghatarozott tizezer forintot fizeti , hanem amennyi tényleg elég ahhoz hogy az anyuka ne kelljen éjjel is dolgozzon

Nos a legtöbb peches , mivel kevés a jó ember , aki becsuletböl segit

2018. márc. 3. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
39%

Ja es a gyerekek valóban észlelik a rossz hazassagot , de ha megvan mindenuk, es az apjuk amúgy nem agressziv , nem kell elválni , mert utána horrorfilm , ha addig unalmas volt a hazassag , ami utána jön , embertpróbáló, föleg pici gyerekkel , pénz nélkul

Isten örizzen mindenkit

2018. márc. 3. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
78%
Az életminőség gyakran épp hogy javulni szokott válás után, mert a pénz összességében ugyan kevesebb, de nem kütyük, kvák és pia lesz belőle, hanem étel, gyerekruha és nyári tábor.
2018. márc. 3. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
96%

Mert jobb ha az ittas apa naponta szét ver a gyerekemmel mint h elváljak tőle? No comment. Ezért marad sok nő a bántalmazóval akkor is ha már a gyereket is üti mert a közvélemény is megbélyegzi őket,ha ki mernek lépni ebből a gyereküket védve,és válni mernek,hisz ez a normális családmodell ez a termézeszetes.

Sok nőt otthon is vertek gyerekként, nekik végképp természetes h pasi férj is csépeli őket sajnos. Még jo h a Nane legalább kiáll az áldozatok melett,mert amugy a szönyeg alá van söpörve a probléma,h ilyen nincs is,és a piás bántalmazoktól elvált nők vannak beállitva utolsó hálátlan szukaként.

2018. márc. 3. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
33%
28 as azt irtam h ha nem agressziv , nem értetted , mindegy
2018. márc. 3. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
89%

Saját tapasztalataim alapján inkább váljanak el a szülők. Nálunk is állandóan a veszekedés ment, egy egy hetes nyaralást se bírtak ki a szüleim. És ha még komoly dolgokról lett volna szó, azt mondom oké, de mindenféle kis hülyeségen összeszólalkoztak, felidegesítették magukat, aztán meg szintén semmiségek miatt velem meg a tesómmal is veszekedtek, én pedig már lassan menekültem előlük.

Mióta külön mentek sokkal nagyobb a nyugi, és a szüleimmel is sokkal jobb a kapcsolatom. Érdekes, hogy mióta nem élnek egy fedél alatt képesek értelmes emberek módjára kommunikálni egymással.

2018. márc. 4. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!