Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukák ti tiltanátok lányotok...

Anyukák ti tiltanátok lányotok a cigány származású osztálytársától? Ha az segítene neki matekból és angolból? 15/l

Figyelt kérdés

Pénteken kikaptuk az angolt és a matekot utobbi 1. Es a másik 2. Es lett. Matekból írhatunk hétfőn javítót de nem értem az anyagot a tanár meg nem magyarázza el.

Van egy cigány származású lány osztálytársam.

Nagyon kedves szimpatikus lány jóban is vagyunk.

Szereti mindenki.

A szünetben próbált segíteni de az a 10 perc kevés volt hogy megértsem.

Végül megbeszéltük hogy suli utan átmegyek hozzá és segít.

Át is mentem erről szoltam anyámak hogy átmegyek egy barátnőmhoz hogy segítsen.

Majd 7 ig ott maradtam.

Náluk ebédeltem meg játszottunk a kis kutyákkal( kölyök kutyusaik vannak)

Anya jött értem majd ahogy elköszöntem és beszálltam a kocsiba elkezdett kiabálni velem hogy cigány és hogy nem barátkozhatok vele.

Nem értem miért?

Nem putriban laknak nagyon szép nagy házuk van kedves volt az anyukája is.

Más osztálytársunk is átmegyhozza ott alszik.

Nem is buta lány nagyon jól tanul sok versenyre is jár.

Versenytáncol .

Anya azt mondta hogy lopnak csalnak. Meg majd elveszi a penzem stb.

Szerintem ez hulyeseg nem is szorul rá.


2018. márc. 4. 11:43
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
88%
Nem tiltanám,nem a bőrszin számit... A magyar is csal hazudik lop ne aggodj.
2018. márc. 4. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
88%
Hát igen,Magyarországon eléggé él a rasszizmus.Ez egy sztereotípía,de jól jegyezd meg, minden nemzetven vannak jók és rosszak.Nem igazságos csak így elítélni valakit a származása miatt.Ezt mondd meg neki.
2018. márc. 4. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
94%
Nem nem tiltanám ha valóban segít a tanulásban és normális, akkor a bőrszín nem lényeges.
2018. márc. 4. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
94%

Anyukád inkább örülhetne, hogy az 1-es, 2-esed után próbál segíteni a lány. Ráadásul vendégül is láttak, nem putrisok.

Ha rózsaszínű lenne a bőre, akkor nála minden oké volna?

Sosem értettem az ilyet. Bár az előítéletek mindig is megvoltak-vannak. Miért nem előtte kérdezte meg, hová és kihez mész?

Agyam eldobom.

Pont az ilyenek miatt nem tud egy cigány származású kitörni, vagy legalábbis nagyon nehezen, mert még mindig lenézik azt a romát is, aki teljesen normális családban él.

(Nem vagyok roma.)

2018. márc. 4. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
85%
Nem, nem tiltanám. Anyukás sajnos rasszista, aki a bőrszine, és nem jelleme után ítél meg másokat.
2018. márc. 4. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
89%
Én nem tiltanam
2018. márc. 4. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim válasza:
88%

Nem tiltanám! Nem az számít, hogy ki milyen származású, hanem a viselkedése! Ha valóban egy okos, segítőkész és kedves lány, akkor nem szabad elítélni olyanért, amiről nem tehet! Egy némelyik magyar 'nagyember' undorítóbban viselkedik, mint a cigányok.

És ne haragudj, de anyukád mélységesen elszégyellheti magát, amiért ennyire rasszista és ráadásul még téged is arra buzdít, hogy utáld azt a lányt, csak mert roma.

2018. márc. 4. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
80%
Én bevallom, nem szeretem őket. De! Ismerek becsületes cigányt is, meg olyat is aki nem az. Nos ha a lányom "nem magyaroknál" lett volna én sem örültem volna, de nem mondanám azt neki, hogy ne barátkozzanak, főleg ha láttam, hogy nem a putriból jött. Adnék neki esélyt arra, hogy elvonatkoztassak a sztereotípiáktól.
2018. márc. 4. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
92%
Egyetértek az itt kommentelők többségével: nem a származás számít, hanem az, hogy milyen ember az illető. Leírtad, hogy ez a lány rendes, jól tanul, normális a családja, stb. Próbáld ezt anyukádnak is elmondani nyugodt hangnemben. Mondd el azt is, hogy ez a lány segít neked, esetleg ha jobban sikerül a matek javító, akkor azt is mondd el, hogy ezt neki köszönheted.
2018. márc. 4. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
87%

Ilyen esetben én sem tiltanám. Bennem is van előítélet, de nem fogom elfelejteni pl, mikor a volt munkahelyemre jött egy új csaj, aki cigány volt. Menekültem előle, idegesített a jelenléte, és mivel nagyjából hasonló korúak voltunk, folyton az én társaságom kereste, én meg rosszul voltam tőle. (Persze nem éreztettem vele.)

Akarva-akaratlanul, de egyre több időt töltöttünk együtt, és egyszerűen megszerettem. Rosszul ítéltem meg, nagyon segítőkész, normális és értelmes lány (ez utóbbit főleg nem néztem ki belőle.)


Ellenben most szemét leszek, de leírom:

Ha cigány fiúval randizna, akkor viszont nagyon nem örülnék, az egy más helyzet. Nem üvöltöznék, de megpróbálnám lebeszélni.

2018. márc. 4. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!