Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukák ti tiltanátok lányotok...

Anyukák ti tiltanátok lányotok a cigány származású osztálytársától? Ha az segítene neki matekból és angolból? 15/l

Figyelt kérdés

Pénteken kikaptuk az angolt és a matekot utobbi 1. Es a másik 2. Es lett. Matekból írhatunk hétfőn javítót de nem értem az anyagot a tanár meg nem magyarázza el.

Van egy cigány származású lány osztálytársam.

Nagyon kedves szimpatikus lány jóban is vagyunk.

Szereti mindenki.

A szünetben próbált segíteni de az a 10 perc kevés volt hogy megértsem.

Végül megbeszéltük hogy suli utan átmegyek hozzá és segít.

Át is mentem erről szoltam anyámak hogy átmegyek egy barátnőmhoz hogy segítsen.

Majd 7 ig ott maradtam.

Náluk ebédeltem meg játszottunk a kis kutyákkal( kölyök kutyusaik vannak)

Anya jött értem majd ahogy elköszöntem és beszálltam a kocsiba elkezdett kiabálni velem hogy cigány és hogy nem barátkozhatok vele.

Nem értem miért?

Nem putriban laknak nagyon szép nagy házuk van kedves volt az anyukája is.

Más osztálytársunk is átmegyhozza ott alszik.

Nem is buta lány nagyon jól tanul sok versenyre is jár.

Versenytáncol .

Anya azt mondta hogy lopnak csalnak. Meg majd elveszi a penzem stb.

Szerintem ez hulyeseg nem is szorul rá.


2018. márc. 4. 11:43
1 2 3
 11/22 HaEv ***** válasza:
84%

Kedves Kérdező!

Annyira örülök, hogy nem vagy olyan szűklátókörű, mint édesanyád! :) Ne változz meg!

Nagyon jól látod a dolgot! És persze biztos tisztában vagy azzal is, hogy nem minden "magyar"ban lehet megbízni. Sajnos a média is ludas az ilyen gondolkodásmód erősödésében, de ne add fel. Ami a suliban zajlik, arról anyának nem muszáj tudnia, de ha nem engedi, hogy átmenj hozzájuk, ő még mindig átjöhet hozzátok, ha anyukád megengedi meg az övé is - és akkor anyukád megismerheti és rájöhet, hogy nem is olyanok, mint gondolta. Ha erre képes édesanyád, akkor van remény számára. Ha nem engedi, hogy hozzátok átmenjen a lány, akkor hagyd rá, nem érdemes vele foglalkozni. Bocs, de ebben az esetben anyukád sajnos buta. Ez nem jelenti azt, hogy az is marad, de az ő "fejlesztése" nem a te dolgod. :)

2018. márc. 4. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
88%
Nem tiltanám meg, anyád meg ne is haragudj, de végtelenül "egyszerű" ember.
2018. márc. 4. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
78%
Nem tiltanam.
2018. márc. 4. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

Koszonom a válaszokat. Nem hinnem hogy atjohetne.

Sosem szerette a ciganyokat.

Mikor oda mentem es kiserult van ket ciganylány szidta az iskolát.

A masik cigány lány is normális csak ő vele nem vagyunk ennyire jóba meg nem a matek az erossege.

Anya alapvetoen eloiteletes.

Oda se engedett ahol 8 an voltak gyerekek a csaladba vegul kiderult hogy azert mert az anyukaja tesoja meg halt és 3 gyerek maradt utanna meg az amya es az apa elozo hazassaga stb

Pedig ok magyarok voltak.

Anya szamara az lenne a legjobb ha az o baratnoje lanyaval lennek joba akivel en nem vagyok meg nem egy kedvenc az osztalyba.

Se szegennyel se gazdaggal ne baratkozzak elvált szulok gyerekevel se. Csak esdig ha az elkepzelesen kivul levőkhoz mentem at nem csapott ekkora vitat.

Apukam is ellenzi mondvan anyadnak igaza van.

2018. márc. 4. 17:48
 15/22 anonim ***** válasza:
85%
Nagyon okos vagy ,hogy felfogod mennire nincs igaza az anyádnak.Maradj ilyen mindig,értelmes elméjü.Soha ne engedd,hogy befolyásoljon az anyád rasszizmusa,mert hidd el nincs igaza!
2018. márc. 4. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
90%

A lány előtt le a kalappal,ismeretlenül is!


Anyukád nem kicsit rasszista,annyit mondhatok.Ha egy putriból jöttél volna ki,megérteném a műsort,de nem arról van szó.


Ha szülő lennék,nem tiltanám tőle a gyerekemet,ha az jó hatással van rá,legyen cigány,vagy nem cigány.

2018. márc. 5. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
67%

Kérdezd meg anyukádat, fizet-e egy magántanárt, aki elmagyarázza neked, amit nem értesz.

Ahelyett, hogy örülne, hogy javítani próbálsz, és önállóan megtalálod, kitől kaphatsz segítséget...

Barátkozzatok nyugodtan.

És ha már igazán jóban vagytok, mondd el neki, hogy anyukád ilyen maradi gondolkodású (csak hogy ne kelljen rosszabbat mondani rá), amit nagyon sajnálsz, de nem tudsz megváltoztatni.

2018. márc. 5. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim válasza:
81%

Mint mindig jotanulo mar 20 eves cigany lanykent mondom: a szulok mindaddig eloiteletesek, es nagyon feltik magyar gyerekuket a "csunya" ciganytol, amig o le nem tesz valamit az asztalra. Mindig rengeteget kellett bizonyitanom, ki kellett allnom a magyar barataimert, sokat kellett nekik segitenem, de az sokat segitett mindig, ha atmentem a magyar osztalytarsaimhoz, es leultettek beszelgetni. Mikor lattak, ertelmes, valamirevalo lany vagyok, tobbet rossz szo nem esett rolam.

Sajnalom a rasszista es eloiteletes szuleidet! Fel a fejjel, es rossz peldat ne kovess :)

2018. márc. 12. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
87%

Ingrid Sjöstrand: A felnőttek furcsák néha


A felnőttek furcsák néha.

Azt hiszik, elég összeterelni

két "alkalmas korú" gyereket,

és a két gyerek automatikusan jó haver lesz.


Szeretném összeterelni papát

találomra egy "alkalmas korú"

bácsival és megnézni, összehaverkodnak-e

- biztosan nem akarna engem se többé összeterelni

Ulla-Gullával például.

Sokkal szívesebben játszom Lill-Pärával,

pedig Lill-Pära kis tökmag,

de ugyanazt szereti és ugyanazt utálja, mint én

- Ulla-Gullát például.

2018. márc. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
65%
Utolsó, nagyon köszönöm hogy eszembe jutattad :)
2018. márc. 12. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!