Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan vegyem rá anyukámat,...

Hogyan vegyem rá anyukámat, hogy elengedjen bulizni?

Figyelt kérdés
Már nagyon régóta el akarok menni barátnőimmel egy szórakozóhelyre, többször is említettem már anyukámnak, sőt, szülinapomra azt kértem tőle, hogy engedjen el oda. Még sose voltam ilyen helyeken, de velünk jönne az egyik barátnőm nővére is, aki már elmúlt 18 éves, és ő "vigyázna" ránk, tehát még a felnőtt kíséret is biztosítva lenne. Amikor mindezt elmondtam anyukámnak azt felelte, hogy nem enged el, mert félt. Én megértem az aggodalmát, de legalább egyetlen egy alkalmat adhatna a bizonyításra. Légyszi értelmes válaszokat írjatok és ne olyanokat, hogy "azért félt mert ... és ennek az a lelki háttere, hogy..." hanem tanácsokat, hogy mégis hogyan vehetném rá akár csak egyetlen egy bulira.

2018. márc. 4. 20:57
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
78%
Kérd meg, hogy kísérjen el ő vagy az apukád. Leül kicsit távolabb tőletek, de szemmel tud tartani.
2018. márc. 4. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim válasza:
10%
Sehogy. Te ne bulikázzál, hanem tanulj, dolgozzál és embereld meg magad, mert sz@r nem lesz belőled, ami szinte biztos. De akkor is.
2018. márc. 4. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
90%
2 válaszoló, te is egy idióta vagy
2018. márc. 4. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
89%

Ezt a kettes válaszolónak üzenem! Az embernek alapszükséglete, hogy kicsit kikapcsolódjon a barátaival. Van aki bulizással, van aki csak beül egy helyre meginni pár sört, van aki kirándulással és még sorolhatnám. Nyugaton is van egy olyan időszak (általában nyáron), amikor elküldik a dolgozókat szabadságra, hogy menjenek nyaralni, mivel ezek után az ember sokkal jobban teljesít.


De hogy ne csak offoljak: Kedves kérdező! Nem tudjuk hány éves vagy, lehet anyukád azért félt, mert fiatal vagy még. Esetleg meggyőzhetnék, hogy nem fogsz inni se cigizni se semmi ilyesmit csinálni, csak szimplán a barátaiddal táncolni és jól érezni magad, vagy kompromisszumot kötni a szüleiddel, hogy elmész este 7-kor és anyukád vagy apukád érted megy este 10-kor.

2018. márc. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
94%

Esetleg úgy nem engedne el, hogy ő visz és megy érted? Vagy, ha előtte beszélne a barátnőd nővérével? Vagy előtte nálatok "gyülekeznétek"? Esetleg, ha egybekötnétek egy ottalvós estével valakinél, aki a legközelebb lakik? Vagy, max. ha ő (vagy valamilyen rokon) elmegy veletek és addig külön lefoglalja magát, amíg ti buliztok? Más úgy hirtelen nem jut eszembe...


Egyébként mondott valam konkrét dolgot, hogy mi miatt félt? Mert, akkor könnyebben lehetne megoldást is találni...Nem tudom, az én szüleim is féltettek, de inkább úgy kezelték az ilyen helyzeteket, hogy mindent megbeszéltünk és segítetettek, hogy ne legyen baj. Ha volt is valami aggodalmuk, akkor azt elmondták és megbeszéltük. Mindig adtak pénzt, hogy legyen miből enni-inni (ne fogadjak el másoktól semmit, ne másokkal hívassam meg magamat, nehogy rosszul legyek stb.), legyen miből utazni (ne egyedül kóvályogjak az utcán, hanem tudjak hívni egy taxit) és úgy eleve, ha bármi történik vagy baj van, akkor legyen nálam pénz, mert bármikor szükség lehet rá. Mindig mondták, hogy nyugodtan szóljak, ha kell eljönnek értem vagy, ha bármi van, akkor odajönnek, segítenek stb., tehát ne érezzem úgy, hogy titkolóznom kell vagy bármi ilyesmi, hanem nyugodtan beszélhetünk, számíthatunk rájuk. Úgyhogy nekem végülis könnyű dolgom volt ilyen szempontból és szerintem ők jól kezelték ezt, bár nem nagyon "használtam ki", mert nem voltam nagy bulizós. Szerintem ti is beszélgessetek erről, mondják el, hogy konkrétan miért nem akarnak elengedni és együtt keressetek valamilyen megoldást, ami mindenkinek megfelel.

2018. márc. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
82%
Kedves kérdező! Azt írtad hogy a barátnőd nővére elmúlt 18, de azt nem te milyen idős vagy. Talán itt a titok nyitja miért nem akarnak szórakozóhelyre engedni.
2018. márc. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Hány éves vagy?
2018. márc. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
30%
"Az embernek alapszükséglete, hogy kicsit kikapcsolódjon a barátaival." Azért 13-14 évesen még baromira nem. :D
2018. márc. 4. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
80%
Dehogynem. a gyerekeknek is nagy szükségük lehet rá. Csak nem olyan helyen ahol piálni lehet.
2018. márc. 4. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

"Az embernek alapszükséglete, hogy kicsit kikapcsolódjon a barátaival." Azért 13-14 évesen még baromira nem. :D


Hát már az ovodások is szeretkeznek barátkozni,nekik jo egy összejövetel zsúr stb. Csak itthon a társadalmi élet barátkozás bármilyen korban is legyen ördögtől való.

2018. márc. 4. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!