Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért van az, hogy az anya...

Miért van az, hogy az anya elveszi a gyereke önbizalmát, majd később csodálkozik, hogy a gyerek nem mer munkát vállalni meg úgy semmibe se belekezdeni, mert mindenre alkalmatlannak érzi magát?

Figyelt kérdés
Egész életemben ezt csinálta... Bár elég jó tanuló voltam, a nyelvvizsga is elsőre sikerült, mégsem hitt bennem soha egy percig se. Akármilyen ötletem volt, állandóan jött a lebeszélés, hogy én ahhoz kevés vagyok, úgysem menne, ne csak az orrom hegyéig lássak, stb... Még a jogosítványra is csak annyit tudott mondani, hogy nem vagyok egy műszaki zseni. Hiába mondta neki, hogy boldog-boldogtalan vezethet, egyszerűen nem vette komolyan. A külsőmre is beszól, sokat piszkált az orrom miatt, a szerinte érdekes arcom miatt, persze ő ezt viccnek szánja, de évek óta csinálja, és még ő sértődik meg, ha elegem lesz. Egyszerűen mindig azt éreztem, hogy módszeresen el akarja venni az önbizalmamat, és azt se nagyon tudta tolerálni, hogy teljesen mást gondolok mindenről, mint amit ő.

2018. márc. 5. 16:43
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Már csak néha járok haza, párommal lakok. Csak nagyon rossz, hogy még ennyi év után is így áll hozzám.
2018. márc. 5. 18:48
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Te mondd magadba, hogy bizony csakazértis megcsinálod, ami szerinte nem sikerülhet!
2018. márc. 5. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Szakitsd meg vele a kapcsolatot,de nyugi pénzért keresni fog. Tapasztalat.
2018. márc. 5. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:
100%
Amíg fiatal vagy addig változtass, mert késöbbi életedben nagyon fogod bánni, hogy nem léptél.Saját tapasztalat. Velem apám művelte ezt, és ráadásul ő csak a családjának élt meg engem nagyon szeretett.Ha kell keress fel pszichológust, TB alapon is lehet.
2018. márc. 6. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Mert az ilyen "anya" élete sivár, tartalmatlan és rendszerint csak azért vállalt gyereket, hogy ne unatkozzon, mert enélkül unalmas lenne az élete. Abba persze nem gondol bele, hogy a gyerek felnő és idővel kirepül.
2018. márc. 13. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
1-esnek, 2-esnek igaza van!
2018. aug. 17. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!